Bono z U2: małżeństwo należy do ludzi, nie do Boga

śro, 20 maj 2015, 03:36:02

Autor: Jacek Lehr

"Małżeństwo należy do ludzi. To oni decydują. To nie jest religijna instytucja" – lobbował za prawami dla gejów i lesbijek najsławniejszy Irlandczyk, urodzony w Dublinie piosenkarz Paul David Hewson.

W wypowiedzi dla "Irish Time" Bono, lider U2 przekonywał, że małżeństwo to instytucja nie boska, ale ludzka. - "Małżeństwo należy do ludzi. To oni decydują. To nie jest religijna instytucja" – mówił. -  "Z tego co wiem to Jezus nie miał żony, jak i większość księży, którzy najgłośniej o tym mówią. To nie jest sprawa religii".

 

"Moim zdaniem zobowiązanie wobec drugiej osoby jest jednym z największych osiągnięć ludzkości. Nie jest łatwo je utrzymać, także każda inicjatywa, która nas do tego przybliża - jest całkowicie wspaniała" - podkreślił muzyk, który w 1982 roku poślubił swoją przyjaciółkę ze szkoły, Alison. Para nadal jest razem, choć Bono jest biseksualny.

22 maja mieszkańcy Irlandii zdecydują w referendum, czy pary jednopłciowe będą mogły wstępować w małżeństwa. 75 proc. z nich popiera tzw. równość małżeńską, a premier jeszcze w 2013 roku obiecał, że jesienią 2014, bądź wiosną 2015 odbędzie się w Irlandii referendum w tej sprawie.

Wysokie poparcie jest efektem zmasowanego lobbing, w który włączyły się wielkie gwiazdy popkultury. Zależą one całkowicie od właścicieli wielkiego przemysłu rozrywkowego.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20150520033602886