Gdański metropolita krytykuje władze miasta za marsz homoseksualistów

czw, 4 cze 2015, 22:46:34

Autor: Jacek Lehr

Abp Sławoj - Głódź potępił publiczne zgorszenie, jakim są marsze równości. Propagują one dewiację, jako wybór stylu życia konkurencyjny dla małżeństwa i pełnowartościowy.

Abp Głódź odniósł się na procesji Bożego Ciała do zorganizowanego po raz pierwszy w Gdańsku tzw. marszu równości. Zdaniem metropolity gdańskiego, tego typu prowokacyjne i agresywne parady wymierzone są przeciw polskiej rodzinie i ładowi życia społecznego. Odbywają się one "ku zgorszeniu, ku obrazie wartości, które wyznają katolicy, obywatele polskiej ojczyzny".

- Inicjatorzy tych przemarszów mają na to przyzwolenie władz, podlegają ochronie i osłonie. W Gdańsku kilku osobom, które próbowały zablokować marsz, nie pozwolić, aby dotarł do miejsca szczególnej pamięci i świętości - do gdańskich Trzech Krzyży, upamiętniających ofiary Grudnia 1970 roku - grożą sankcje karne. Trzeba pytać o granice gwarantowanej prawem wolności zgromadzeń. O przesłanki, którymi kierują się ci, którzy wydają pozytywne decyzje, zezwalają na uliczne prowokacje. Czy można w majestacie prawa krzywdzić, ośmieszać, obrażać, kpić z tego, co dla innych jest wartością, świętością, normą ich życia? Czy można i w imię czego można?

- Kościół będzie aprobował, umacniał, wspomagał to wszystko, co w życiu narodu i państwa jest znakiem dobra i moralnego ładu. Ale nie przestanie mówić swego "non possumus" temu wszystkiemu, co zagraża chrześcijańskiej drodze narodu, co tę drogę umniejsza i deprecjonuje - podkreślił metropolita gdański.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20150604224634603