Wszechpolacy u stóp Jasnogórskiej Pani obrali św. Maksymiliana Kolbego patronem swojej organizacji

nie, 10 kwi 2016, 19:34:52

Autor: Łukasz Godzwoń

9 kwietnia na Jasnej Górze odbyła się zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską III pielgrzymka Młodzieży Narodowej. Udział w niej wzięli działacze organizacji z całej Polski. Na zakończenie Mszy Świętej prezes organizacji Adam Andruszkiewicz w imieniu Wszechpolaków obrał św. Maksymiliana Kolbego za patrona Młodzieży Wszechpolskiej.

Oprócz narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej na Pielgrzymkę przybyli przedstawiciele innych organizacji, w tym Obozu Narodowo-Radykalnego i innych, lokalnych stowarzyszeń narodowych.

 

Rozpoczęcie pielgrzymki planowane było na godzinę 15:00 Godziną Miłosierdzia w Kaplicy Cudownego Obrazu. Koronka do Bożego Miłosierdzia odbyła się jednak nieco później z powodów logistycznych. Z kolei o 15:30 w kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

Główna Msza Święta dla przybyłych narodowców odbyła się o 16:45 przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył ks. Marek Różycki z Krakowa, który wygłosił homilię. Wskazywał w niej na wagę wiary w Pana Boga oraz wagę osobistej relacji z Nim każdego człowieka, która jest fundamentem w pracy działaczy narodowych, ponieważ nadaje sens i odpowiednio kierunkuje wszystkie podejmowane wysiłki. W koncelebrze udział wzięło 7 innych księży.

 

W czasie liturgii nastąpiło odnowienie przez wszystkich zgromadzonych ślubów młodzieży akademickiej, których 80. rocznica przypada w tym roku.

 

Na zakończenie Mszy ustami swojego prezesa i posła na Sejm RP, Adama Andruszkiewicza, Młodzież Wszechpolska w uroczystym akcie obrała sobie św. Maksymiliana Kolbego za patrona i zawierzyła się jego opiece i orędownictwu.

 

Po Mszy Świętej około 2 tysiące uczestników pielgrzymki udało się do auli ojca Kordeckiego w której nastąpiła część konferencyjna. Swoje przemówienia wygłosili m.in. prezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, delegatka Narodowej Organizacji Kobiet Edyta Luty, prezes fundacji Pro-Prawo do Życia Mariusz Dzierżawski i inni.

 

Po konferencji zgromadzeni udali się na Apel Jasnogórski, a po nim przeszli w marszu z pochodniami pod Pomnik Nieznanego Żołnierza pod szczytem jasnogórskim. Tam ks. Marek Różycki poprowadził modlitwę za poległych za Ojczyznę oraz pobłogosławił wszystkich uczestników III pielgrzymki Młodzieży Narodowej.

 

 za: Pchr

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20160411193452410