Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Rzecznik płockiej diecezji: nie ma faszyzmu w kazaniach ks. Międlara

Ks. Międlar najbardziej podpadł lewicy – twierdzi Elżbieta Grzybowska. - Czy kazania muszą być opakowane w papierki po cukierkach? – pyta retorycznie. 

 

„Tak się jakoś składa, że gdy mainstreamowe media nie lubią jakiegoś księdza, ja lubię go tym bardziej. Tym razem moją uwagę przykuły najpierw pseudo dramatyczne apele, że trzeba coś zrobić z ks. Jackiem Międlarem, a chwilę potem dość uspakajające komentarze, po co w ogóle ten szum wokół niego?” – zaczyna wpis na swoim blogu Elżbieta Grzybowska. Wylicza, komu ksiądz Międlar, który sprawował Mszę Świętą w rocznicę powstania ONR, „podpadł” najbardziej: „lewicy, liberałom, mainstreamowi. Jest radykalny, podobnie jak ugrupowanie, z którym sympatyzuje”. 

Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej pisze, że do wypowiedzenia się na temat księdza Międlara zainspirowały ją teksty księdza Dariusza Kowalczyka, wdzięczna jest za wzięcie w obronę młodszego brata w kapłaństwie również księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu. Wspomniani księża jako jedni z nielicznych wsparli księdza Międlara, gdy „Gazeta Wyborcza” i podobne jej organy medialne rozpoczynały nagonkę na duchownego. Teraz dołącza do nich kobieta, pisząc, że w osławionym już kazaniu ks. Międlara nie znalazła nic co „usprawiedliwiało oskarżanie o antysemityzm, rasizm, faszyzm”.   

Co mówił bowiem młody kapłan do członków ONR? „W sugestywny sposób porównywał sytuację w której żyjemy w Polsce do tej, w której trwali Żydzi w Egipcie. O czym mówił między innymi? Że żyjemy w okupacji, gdzie wielu Polaków pokochało egipskie represje XXI wieku. Że wielu plecie o rzekomej wolności słowa, będąc na usługach zdrajców. Że mają miejsce: eugenika, karmienie kłamstwem, fabrykowanie fałszywych legend, dominacja establishmentu wykorzystującego słabszych, konfidenckie zagrywki. (…) Że młode pokolenie wrzucone jest w aksjologiczną próżnię, którą chce się zapełnić lewackim chłamem. (…) Że tchórzowska polityka kompromisów próbuje Ewangelię dopasować do świata, a nie świat do Ewangelii. Że jest to coś diabelskiego, na co nie można sobie pozwolić. (…) Że z choroby niewoli wyzwoli konfesjonał i spowiedź święta. Oraz że trzeba się modlić za „ciemiężycieli i kłamców”” – czytamy na blogu Grzybowskiej.

Przyzwyczajonym do dzisiejszych kazań słowa te mogą wydać się za mocne, owszem. Ale, jak pisze Grzybowska „ks. Międlar często używa ostrych słów, ale czy wszystkie kazania muszą być opakowanie w papierki po słodkich cukierkach?”.

Według rzecznik płockiej kurii jest „smutne, że w takiej sytuacji zawsze też znajdzie się dyżurny zakonnik/ksiądz, który oczywiście poprze oburzenie mainstreamu. Nie gram z nim w jednej drużynie. Uważam, że zakonnik - misjonarz po prostu nazywał rzeczy po imieniu”.

 

Źródło: „Polska Niepodległa”/diecezjaplocka.pl/blogi/blog-rzecznika-prasowego

 Opcje Artykułu

Rzecznik płockiej diecezji: nie ma faszyzmu w kazaniach ks. Międlara | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń