Krym miejscem pielgrzymkowym Żydów

sob, 16 lip 2016, 18:04:19

Autor: Jacek Lehr

Krym ma wszelkie warunki do stworzenia infrastruktury turystycznej, która spełni zapotrzebowanie wyznawców judaizmu z różnych krajów. - "Zdecydowanie" rośnie ze strony Żydów zainteresowanie wakacjami na Krymie - deklaruje Aaron Gurewicz.

 

„Są miejsca, które mogą być centrami pielgrzymkowymi, Karasubazar — obecnie Biłohirśk, — Eupatoria i Czufut-Kale (gdzie osiedlili się Krymczacy wyznający judaizm talmudyczny — red.). Są to bardzo ciekawe miejsce. Jeśli to wszystko przygotować pod turystów żydowskich, na przykład z Izraela czy Rosji, to jest perspektywa. Jestem pewny sukcesu” — powiedział RIA Novosti szef departamentu Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji ds. współdziałania z siłami zbrojnych, Ministerstwem Sytuacji Kryzysowych i organami ścigania rabin Aaron Gurewicz. - "Zdecydowanie" rośnie ze strony Żydów zainteresowanie wakacjami na Krymie - dodaje.

Dlatego jego zdaniem trzeba „zwiększyć napływ turystów ze strony wspólnot żydowskich wewnątrz Rosji”, a także stworzyć niezbędną infrastrukturę, w szczególności zwiększając dostępność koszernej żywności na Krymie, ale również stworzyć ulotki informacyjne dla turystów lub mobilne aplikacje. Rabin uważa również, że konieczne jest stworzenie broszury poświęconej świątyniom religii abrahamowych (chrześcijaństwo, islam, judaizm — red.) na Krymie. Jego zdaniem takie broszury mogłyby być rozdawane na przykład na lotnisku w Symferopolu. Wcześniej minister uzdrowisk i turystyki Republiki Krymu Siergiej Strielbicki poinformował, że w tym sezonie półwysep zamierza postawić na turystykę religijną. W szczególności resort umówił się z Duchowym Zarządem Muzułmanów Krymu odnośnie opracowania tras turystycznych po atrakcjach religijnych Tatarów krymskich, a także odnośnie rozwoju przemysłu turystyki halal.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20160716180419690