Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Soros leaks o działalności Franciszka

Ujawnione dokumenty organizacji G. Sorosa odnoszą się nie tylko do kwestii sympatycznych dla ich frontmana europarlamentarzystów. Zawierają one w szczególności, szczegółowe, 48-godzinne raporty dotyczące kluczowej dla "filantropa" kwestii napływu migrantów do Europy. W raportach owych często pojawia się Franciszek jako naturalny sojusznik organizacji Sorosa. Poniżej parę przykładów wybranych raportów z bieżącego roku.Raport z 11.01.2016 r. opisuje wezwanie Franciszka do stworzenia „śmiałej, kreatywnej strategii” w kwestii migrantów oraz wskazanie że „Unia Europejska ma moralną odpowiedzialność by przyjąć uchodźców”. Jak wskazuje komentator fundacji Sorosa „w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego Stolicy Apostolskiej Franciszek biadał nad rozróżnieniem czynionym między uchodźcami uciekającymi przed prześladowaniem i migrantami uciekającymi przed biedą, mówiąc że wszyscy zasługują na międzynarodową ochronę. Dzieje ludzkości są znaczone wielkimi falami migracji, zaś ludzkość dziś nie może pozwolić by obawy o bezpieczeństwo zastąpiły zasady poszanowania godności innych, powiedział. (…) Cytując Biblię powiedział że migranci 'posiadają tę samą determinację, którą posiadał Mojżesz aby osiągnąć kraj mlekiem i miodem płynący'”

Raport z 16.03.2016 r. odwołuje się do napiętnowania przez Franciszka rządów, które powodują że „tak wiele drzwi, tak wiele serc jest zamkniętych” w kwestii migrantów, co powoduje że tkwią „tam, na granicach”. Raport z 23.03.2016 r. zauważa historyczny i wysoce symboliczny w obliczu „obecnego kryzysu migracyjnego” gest Franciszka – odwiedziny w Wielki Czwartek ośrodka dla uchodźców i umycie nóg dwunastu młodym migrantom. Powyższą kwestię kontynuuje raport z 25.03.2016 r., zauważając że „myjąc nogi muzułmanom, papież Franciszek woła 'jesteśmy różni, ale jesteśmy braćmi'”. Jak się wskazuje dalej „papież Franciszek umył i ucałował nogi muzułmańskich, prawosławnych, hinduskich i katolickich uchodźców w poruszającej ceremonii podczas Mszy Wielkiego Czwartku w ośrodku dla uchodźców na przedmieściach Rzymu. (…) Podczas homilii Franciszek powiedział: 'wszyscy z nas razem, muzułmanie, hinduiści, katolicy, koptowie, ewangelicy, bracia i siostry – dzieci tego samego Boga – chcemy żyć w pokoju, zintegrowani (…) Dziś, teraz, kiedy powtarzam gest Jezusa, myjąc nogi dwunastu z was, uczyńmy gest braterstwa i powiedzmy wszyscy: jesteśmy inni, jesteśmy inni, mamy różne kultury i religie, ale jesteśmy braćmi i pragniemy żyć w pokoju'”Raport z 28.03.2016 skupia się z kolei na przemówieniu Franciszka, w którym wytknął Europie „obojętne i znieczulone sumienie” w kwestii migrantów: „O krzyżu Chrystusa, dziś widzimy ci na morzach Śródziemnym i Egejskim, które stały się nienasyconymi cmentarzami, odbiciami naszych obojętnych i nieczułych sumień (…) Przesłanie Wielkanocy wzywa nas byśmy nie zapominali o tych mężczyznach i kobietach poszukujących lepszej przyszłości, coraz liczniejszej rzeszy migrantów i uchodźców.”

Raport z 06.04.2015 r. koncentruje się na „szczególnie ważnej” wizycie Franciszka na Lesbos. „Franciszek, syn włoskich imigrantów do Argentyny, mówi bez ogródek o moralnym obowiązku Europy przyjęcia uchodźców, a jego grecka wizyta przypuszczalnie wprowadzi w zakłopotanie przywódców UE, już znajdujących się pod obstrzałem ze strony organizacji praw człowieka z powodu deportacji. Niektórzy dyplomaci UE postrzegają papieską aktywność w kwestii uchodźców jako ważny kontrapunkt wobec populistycznych antyimigranckich głosów w Europie. Jakiekolwiek zdjęcie papieża odwiedzającego tego typu ośrodek, pozdrawiającego syryjskich migrantów stanowiłoby trudne wyzwanie dla UE.” Wątek powyższy kontynuuje raport z 08.04.2016 r., wskazujący że przybywający do Grecji Franciszek nie kłopocze się dyplomacją, lecz „jest bardziej zatroskany uchodźcami stłoczonymi na Lesbos po podróży morskiej z Turcji oraz kontrowersyjną umową by część odesłać z powrotem”. Raport z 11.04.2016 r. cytuje relację The Wall Street Journal, że „prowadzona przez papieża z pełnym zaangażowaniem obrona migracji raczej nie wpłynie na politykę UE, znacząc granice wpływu charyzmatycznego papieża.” Przypomina się wizytę Franciszka na Lampeduzie w roku 2013, kiedy to potępił „globalizację obojętności” wobec tysięcy migrantów, którzy utonęli, próbując przedostać się do Włoch, a która nie spowodowała zmiany polityki europejskich rządów w kwestii prób ograniczenia migracji.

W raporcie z 15.04.2016 odnotowano że „dla papieża Franciszka rozmieszczenie [uchodźców] jest 'najważniejszą decyzją moralną' dla Zachodu. Odwiedzając ośrodek w Moria, na Lesbos oraz przełamując chleb z ludźmi, którym Europa grozi deportacją, papież Franciszek dokona swojego najmocniejszego jak dotychczas zajęcia stanowiska w kwestii praw migrantów, kwestii, którą uczynił być może najważniejszą w czasie swej rewolucyjnej kadencji.” Zacytowano też biografa Franciszka Austena Ivereigha: „czy przyjmiemy przybysza w potrzebie, czy też zbudujemy nowe żelazne kurtyny? Czy zaoferujemy migrantom nowy dom, czy też poślemy ich w ramiona mafii oraz na śmierć na morzu?”

Raport z 06.05.2016 r. odnosi się do słów Franciszka o marzeniu „o Europie, w której bycie migrantem nie jest przestępstwem”: „Papież Franciszek wezwał dziś Europę do przyjęcia bardziej otwartej polityki wobec migrantów i rozpaczał nad tym co nazwał niknącym duchem jedności kontynentu, utrzymując presję na UE podczas ceremonii, w której uczestniczyło kilku czołowych europejskich przywódców. 'Marzę o Europie, w której bycie migrantem nie jest przestępstwem, lecz wzywa do większego zaangażowania w kwestii godności każdej ludzkiej istoty'”. Jak odnotowano Franciszek powiedział również że Europejczycy „są kuszeni by ugiąć się przed własnymi samolubnymi interesami i rozważają wznoszenie ogrodzeń tu i ówdzie. Tożsamość Europy jest i zawsze była tożsamością dynamiczną i multikulturową”.

W dokumentach dotyczących finansowania działań organizacji Sorosa w USA, w roku 2015, znajdziemy natomiast interesującą wzmiankę że 650.000 USD przeznaczono na wydatki związane z wizytą papieża Franciszka w USA: „aby wykorzystać ten moment, wesprzemy działania organizacyjne [międzyreligijnej organizacji en.wikipedia.org/wiki/PICO_National_Network ] PICO aby zaangażować papieża w kwestie sprawiedliwości ekonomicznej i rasowej, korzystając również ze wpływu kardynała Rodrigueza, starszego doradcy papieża i wysyłając delegację do Watykanu na wiosnę lub w lecie, aby mógł usłyszeć bezpośrednio głos ubogich katolików w Ameryce. Grant ten wesprze również media FPL

[Faith in Public Life – kolejna organizacja międzyreligijna protegowana przez Sorosa www.faithinpubliclife.org ], działania towarzyszące i adresowanej do opinii publicznej, włączając w to sondaż, który ma pokazać że biorący udział katolicy pozytywnie odpowiadają na skupienie przez papieża uwagi na kwestii nierówności dochodów oraz zapewnienie przekazu medialnego informacji że bycie 'pro-rodzinnym' oznacza stawienie czoła rosnącej nierówności (…)” (raport dotyczący wydatków fundacji Sorosa w USA z maja 2015). Raport z października 2015 r. zawiera wnioski po wizycie Franciszka w USA, dotyczące również wypowiedzi Franciszka w kwestii migrantów, zauważając że:

„Organizacje praw uchodźcy i człowieka, choć są specjalistami w zapewnianiu świadczeń związanych z przesiedleniem i ochroną poza granicami, posiadają ograniczoną wydolność w zakresie przeprowadzania szeroko zakrojonej, skierowanej na zewnątrz akcji zmierzającej do przejęcia narracji. Co więcej, wizyta papieża Franciszka w Stanach Zjednoczonych dała beneficjentom grantu szansę podkreślenia potrzeby przywitania uchodźców i migrantów 'jako osób'. Jego wizyta może stanowić potencjalne wsparcie naszych wysiłków by odepchnąć błędną argumentację oponentów o narodowym bezpieczeństwie. Zauważamy że powyższe starania podkreślają pewną dynamikę, która będzie posiadać wielkie znaczenie w pochodzie do przodu.”

 Opcje Artykułu

Soros leaks o działalności Franciszka | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń