Malta uchwaliła zakaz leczenia gejów i lesbijek

czw, 8 gru 2016, 22:31:53

Autor: Maria Czerw

Wyspa na morzu śródziemnym zostanie pierwszym krajem w Europie z pakietem ustaw antydyskryminacyjnych, który obejmie penalizację tarapii reparatywnej skierowanej do osób mających problem ze swoją orientacją seksualną.

 

 

Za terapię, z której korzystają geje i lesbijki wyrażający pragnienie porzucenia homoseksualnego stylu życia, będą grozić surowe kary: od 5000 euro grzywny do uwięzienia. Politycy maltańscy przegłosowali Ustawę o afirmacji orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Pierwszy taki zakaz wprowadził stan Kalifornia w USA.

 

Nowe prawo z zadowoleniem powitały maltańskie stowarzyszenia psychiatrów i psychologów.

 

Jeszcze w 2006 r., jedynie 18% Maltańczyków popierało wprowadzenie małżeństw homoseksualnych, a 7% adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Dziś związki tej samej płci aprobuje już 60 proc. mieszkańców wyspy św. Pawła. To efekt podążania za rozwiązaniami prawnymi: rozpoznawaniem gejów jako grupy i eksponowania jej problemów życiowych. 

 

Od 2002 do maltańskiego prawodawstwa zaczęto stopniowo wprowadzać przepisy chroniące przed dyskryminacją na podstawie orientacji seksualnej. W kwietniu 2014 maltański parlament przegłosował ustawę o związkach partnerskich przez pary jednopłciowe. Dopuszczono możliwość adopcji dzieci przez takie związki.

 

Media stawiają katolicką Maltę za wzór postępowego kraju otwartego na prawa osób LGBT.

 

http://dailynewssanfrancisco.com/2016/12/06/malta-passes-law-to-jail-any-doctor-who-attempts-to-prescribe-gay-cures/

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20161208223153192