Denzel Washington: "Jestem tutaj aby służyć Bogu"

sob, 31 gru 2016, 03:25:37

Autor: Teodor Lacher

Znany aktor, 62-letni Denzel Washington wystąpił niedawno w telewizyjnym show czarnoskórego pastora T.D. Jakesa. Mówił do zgromadzonej w studio publiczności o przeżywaniu wiary chrześcijańskiej.

"Wszystko, co mam, jest darem od Boga" – przyznawał odtwórca wielu ról filmowych i zachęcał fanów, aby rozpoczynali każdy dzień od modlitwy wdzięczności Bogu. "Jestem aby służyć Bogu, żeby służyć mojej rodzinie" - deklarował Washington. Wezwał fanów do wykorzystania czasu i talentów darowanych przez Boga. - "Cokolwiek masz w życiu, nie możesz tego zabrać ze sobą. Nie ma znaczenia, co masz, liczy się to, co robisz z tym, co masz. Będziesz rozliczony z tego, co Bóg ci dał". - przekonywał

Aktor przyszedł na świat 28 grudnia 1954 roku w Mount Vernon, jako jedno z trojga dzieci pastora i właścicielki kilku salonów piękności. Występował w wysokobudżetowych produkcjach jak "Raport Pelikana", "Karmazynowy przypływ" czy "Szalona odwaga". W 1999 roku Denzel otrzymał Złotego Globa oraz Srebrnego Niedźwiedzia za pierwszoplanową rolę w filmie "Huragan". 2001 rok to kolejny Oscar dla Denzela. Aktor zdobył go za pierwszoplanową rolę w thrillerze "Dzień próby". Wcielił się on w nim w postać sierżanta policji Alonzo Harrisa, stosującego radykalne metody dochodzeniowe, często wykraczające poza granice prawa. W 2010 roku aktor zdobył Nagrodę Tony za pierwszoplanową rolę w sztuce "Fences". Mieszka w Los Angeles z żoną Paulettą i czworgiem dzieci.

 

D. Washngton w studio pastora Jakesa: https://www.youtube.com/watch?v=-rjf4zKXQdI

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20161231032537150