Francja: cenzura internetu - żeby nie było antysemityzmu

pią, 13 paź 2017, 00:29:38

Autor: Teodor Lacher

Podczas nabożeństwa w synagodze Buffault w Paryżu, we Francji, 2 października 2017 r. premier Edouard Philippe zapowiedział otwarcie nowego frontu walki z antysemityzmem: w internecie.

 

"Nowy plan walki z antysemityzmem" bierze na celownik wolność słowa w internecie. Walka z antysemityzmem online będzie realizowana w ścisłej współpracy z organizacjami żydowskimi. – Nienawiść wymierzona w Żydów w mediach społecznościowych nie pozostanie bezkarna – groził premier Philippe.

Polityk przypomniał porwanie i zabójstwo Ilana Halimiego w 2006 roku, zabicie czterech Żydów w szkole w Tuluzie w 2012 roku, atak na koszerny supermarket w styczniu 2015 roku.

"Kiedy ktoś atakuje obywatela francuskiego ze względu na jego pochodzenie i przekonania atakuje Francję, francuski sposób życia, wartości i dziedzictwo Francji"

- Nową postacią antysemityzmu jest antysyjonizm - powoływał się na prezydenta Macrona premier. "Przebudzenie antysemityzmu jest objawem demokratycznym kryzysu. Nie chcemy słyszeć "śmierć żydom" na naszych ulicach – powiedział Philippe.

Premier złożył społeczności żydowskiej najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku= Rosz –ha – szana, który przypadł na początek października. Polityk ujawnił plany wizyty Prezydenta Macrona w Izraelu, w którym zamieszkuje 150 tysięcy osób legitymujących się obywatelstwem francuskim. Sam Francois Macron jest synem lekarki żydowskiego pochodzenia Françoise Noguès.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2017101300293823