Mężczyźni na Jasnej Górze

sob, 4 lis 2017, 18:48:06

Autor: Robert Kurpios

4 listopada pod hasłem "Męskie oblężenie" odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę. Hasło odwołuje się do oblężenia klasztoru przez Szwedów w 1655 roku.

Według organizatorów pielgrzymka ma być obroną przeciw współczesnej kulturze, podważającej tradycyjne wzorce męskości, czyli odpowiedzialność, hart ducha i męską rolę w rodzinie. W Częstochowie pojawią się członkowie katolickich organizacji takich jak: Mężczyźni św.Józefa, Mężczyźni Boga, Bractwo św. Pawła czy Rycerze Jana Pawła II.

Spotkanie poprzedzą trzy konferencje o męskości i ojcostwie, na których głos zabiorą: Jacek Pulikowski- dr inż. mechaniki budowlanej, ale również specjalista w pokonywaniu kryzysów małżeńskich, Mieczysław Guzewicz- dr hab teologii biblijnej i pastoralnej oraz Stanisław Sławiński -pedagog, dr nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych. Mężczyźni ci oprócz odpowiednich kwalifikacji, sprawdzili się również jako mężowie i ojcowie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali ojca Kordeckiego. Drugą część zlotu mężczyzn otworzy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Później zostanie odprawiona msza przez abp Zbigniewa Stankiewicza i bp Marka Mendyka. Pielgrzymkę zakończy akt zawierzenia mężczyzn i rodzin Maryji.                                                

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20171104184806589