Billy Graham nie żyje

śro, 21 lut 2018, 15:54:22

Autor: Stanisław Gacki

W wieku 99 lat zmarł słynny amerykański ewangelista Billy Graham. Według informacji z Washington Post kaznodzieja odszedł w swoim domu w Motreat.

Billy Graham urodził się w 1918 roku, w 1937 roku rozpoczął studia teologiczne, zaś w 1939 roku rozpoczął służbę w zborze baptystycznym w Palatka na Florydzie. Jego praca ewangelisty rozpoczęła się w 1947 roku i przez ponad 60 lat swojej działalności uzyskał sławę "największego chrześcijanina w Ameryce". Organizowane przez niego "krucjaty ewangelizacyjne" (min. New York Crusade w 1957 roku) cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem, wywierając wpływ na ludzi z całego świata.

Głoszona przez niego dobra nowina przekraczała wszelkie granice, w tym nawet "żelazną kurtynę", kiedy to pod koniec lat 70 objechał kraje bloku wschodniego.

Bill Graham nie był znany tylko ze swojej działalności ewangelizacyjnej ale również był autorem wielu książek oraz doradcą licznych wysoko postawionych osób, w tym amerykańskich prezydentów, od Trumana począwszy. Mimo wielu decyzji które nie zawsze przysparzały mu popularności, pozostał w pamięci wielu osób jako szanowana i nieuwikłana w żadne afery persona.

Kilkanaście lat temu wycofał się ze służby i życia publicznego między innymi z powodu dolegających mu chorób.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20180221205422605