Film o apostole Pawle

sob, 14 kwi 2018, 18:48:17

Autor: Robert Kurpios

W Stanach Zjednoczonych nie boją się kręcić filmów chrześcijańskich, wielu ludzi na takie filmy czeka, dlatego one powstają. W tamtym roku można było w polskich kinach obejrzeć "Chatę", film na motywach bestsellerowej powieści Williama P. Younga.

Dzieło łamało wiele stereotypów. Niektórzy uważali książkę za zbyt świecką, inni za zbyt religijną. Niektórym pastorom film się podobał, inni uważali, że obraz Trójcy Świętej jest niebiblijny. Widzowie byli zachwyceni, albo uważali, że film jest przesłodzony. W tym roku, przed Wielkanocą na ekrany amerykańskich kin wszedł film "Paweł. Apostoł Chrystusa" (z ang. Paul, Apostle of Christ). Reżyserem i równocześnie autorem scenariusza jest Andrew Hyatt. Św.Pawła gra James Faulkner, a rolę Łukasza Ewangelisty powierzono znanemu z "Pasji" Mela Gibsona, Jimowi Caviezelowi. W "Pasji" aktor ten odtwarzał główną rolę - Jezusa. "Paweł. Apostoł Chrystusa" będzie opowiadał o ostatnich dniach życia jednego z najważniejszych wyznawców Jezusa.

Paweł czekając na egzekucję, na którą skazał go Neron do końca swego ziemskiego żywota głosi ewangelię o swym Mistrzu. Apostoła w rzymskim więzieniu odwiedza św.Łukasz, który po rozmowie z Pawłem napisze Dzieje Apostolskie.

Prefektem więzienia Mamertyńskiego, w którym przetrzymywany jest Paweł jest Mauritius, który nie rozumie, dlaczego ten stary człowiek stanowi zagrożenie dla Rzymu. Reżyser stwierdził, że jedynym materiałem źródłowym do scenariusza była Biblia. Wśród pozostałych aktorów, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu należy wymienić: Oliviera Martineza, Joanne Whalley i Johna Lyncha. Paweł był człowiekiem, który dla głoszenia ewangelii bywał w wielu miejscach ówczesnego świata. Reżyser wybrał jednak bardziej kameralną formę. Film z powodu brutalnych scen w Stanach Zjednoczonych nie jest dostępny dla wszystkich. Nie wiemy dokładnie kiedy będzie polska premiera.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2018041418481797