Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Czy nie za późno? Wybory w Szwecji.

Leopold Tyrmand napisał  kiedyś opowiadanie o Polaku, który przyjechał do Szwecji i ze zdziwieniem zauważył, że w tym kraju nikt nie kradnie. Akcja noweli działa się w odległych czasach, bo dziś w kraju skandynawskim nie tylko się kradnie, ale używa również granatów.Granatami obrzucają się uliczne gangi. O gwałtach szkoda wspominać, bo są tak częste w niektórych miastach, że byle pismak zajmuje się takimi sprawami. Jeśli oczywiście mu pozwolą, bo napastnikami są najczęściej muzułmanie. Niedługo w Szwecji odbędą się wybory. W parlamencie mogą znaleźć się partie antyimigranckie, czyli Szwedzcy Demokraci i Alternatywa dla Szwecji. Czy jednak szwedzki parlament upora się z kłopotami, które gnębią kraj od kilku lat? Być może sprawy w tym niegdyś spokojnym państwie zaszły za daleko. Czy wpuszczanie dużych grup muzułmanów nie było naiwnością? Szwedzkie państwo opiekuńcze powinno chronić swych obywateli. Feliks Koneczny pisał, że dwie odrębne cywilizacje nie mogą egzystować razem, któraś musi zostać pokonana.

Czy zdrowy rozsądek nie podpowiadał tego  szwedzkim decydentom? Ludzie spętani ideologią tracą wprawdzie rozum, ale czasem się wydaje, że resztki rozsądku gdzieś się czają. Niewierzący Szwedzi wpuścili tłum młodych mężczyzn, którzy naprawdę wierzą w to co głoszą. Projekt Unii Europejskiej bez państw, przynajmniej tych mniej wartościowych był utopią. Jego struktury będą się załamywać jeszcze przez długi czas, chyba że wydarzy się coś nieoczekiwanego. W 1989 roku świat na chwilę wstrzymał oddech i myślał, że komunizm upadł. Nie upadł, stał się tylko mniej bolszewicki. Lewicowi myśliciele doszli do wniosku, że gwałtowna rewolucja jest złym rozwiązaniem i zaczęli realizować idee Gramsciego i Spinellego. Miękki totalitaryzm jest bardzo zwodniczy, bo ludzie myślą, że nic złego się nie dzieje.

Dzieje się tylko po cichu i miejsca klasycznych liberałów zajmują lewicowcy, broniący dziś nie proletariatu, tylko mniejszości seksualnych. W próżnię po chrześcijańsywie wchodzą gardzący obyczajami Zachodu muzułmanie. Niedawno na ulice niemieckiego Chemnitz wyszli ludzie, którzy mają dość bierności władz. Eksperyment ze ściąganiem muzułmanów kosztuje zbyt dużo europejskie społeczeństwa.Opcje Artykułu

Czy nie za późno? Wybory w Szwecji. | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
rkurpios pią, 14 gru 2018, 15:23:28

 Nieszczęśnicy z Europy Zachodniej z nową religią, zwaną poprawnością polityczną, nigdy niczego się nie nauczą. Niestety oni nie chcą się uczyć. Czy wiele religii nie nakazuje fanatycznej obrony wbrew oczywistym faktom? Przedwczoraj we Francji był kolejny zamach, a wpływowi neoliberałowie nadal bredzą o wartościach innych kultur czy o pożytkach z islamu. Karni Skandynawowie wierzą w to co mówią rządzący, ale nieco rozsądniejsi ludzie z południa tracą cierpliwość. O ile nie myli mnie pamięć, jednym z pierwszych ludzi, którzy zaczęli krytykować zabójczą ideologię "political correctness" był doradca Reagana, Dinesh D'Souza, rozsądny i błyskotliwy hindus. Ten konserwatywny myśliciel jest wykładowcą na Uniwersytecie Stanforda. Polecam jego książkę "Listy do młodego konserwatysty''. Kiedy D'Souza przyjechał do USA zaczęli wokół niego kręcić się lewicowi aktywiści. Myśleli, że to taki towarzysz jak oni. Mylili się.

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń