George H.W.Bush. Hołd dla prezydenta.

sob, 8 gru 2018, 17:15:04

Autor: Robert Kurpios

30 listopada zmarł George H.W. Bush, były prezydent USA ( lata 1989 - 1993). Miał 94 lata. Podczas uroczystości pogrzebowych w Katedrze Narodowej Kościoła Episkopalnego hołd zmarłemu oddali jego synowie, reszta rodziny Bushów oraz liczni przyjaciele i współpracownicy.

W pierwszej ławie siedzieli prezydent Donald Trump z żoną i inni byli prezydenci - Barack Obama, Bill Clinton i Jimmi Carter z małżonkami. Oddając cześć swemu ojcu George Bush junior był wzruszony. Jego mowa zrobiła duże wrażenie. To nie polityk mówił o polityku, tylko syn o ojcu, którego szanował i kochał. Kończąc swój hołd słowami, " Teraz mój tata spotka zmarłą w wieku trzech lat córeczkę Robin i swoją żonę Barbarę"  syn z trudem opanował płacz. W Katedrze zaponowała cisza.

W komentarzach internauci często pisali o swym smutku i szacunku dla rodziny Bushów. Również osoby, które miały inne poglądy niż zmarły prezydent. W kulturze Zachodu nie mówimy źle o kimś kto odszedł. Tego się po prostu nie robi, niektóre zachowania są niedopuszczalne i wywołują zdziwienie, gdy ktoś przekracza obowiązujące normy. Nie warto pisać o wrogach z innych kultur, których prezydent Bush miał, jednak wpisy niektórych internautów zasmucają.

Anonimowi ludzie pełni złości piszą, kiedy lepiej byłoby gdyby milczeli. Niestosowne komentarze były nieliczne, ale pokazały ciemną stronę internetu. Gniew i tchórzostwo osób, które są wprawdzie przedstawicielami cywilizacji Zachodu, lecz ich zachowanie jest właściwe dla barbarzyńców, łamiących każde tabu. Cóż innego może znaczyć pogarda wyrażana w czasie uroczystości pogrzebowych?

W pamięci Amerykanów i innych narodów George H.W. Bush pozostanie człowiekiem, którego życie było długie i piękne. Pozostanie obraz odważnego i ceniącego tradycyjne wartości mężczyzny. W piątek 30 listopada wiedząc, że ojciec niedługo odejdzie, George Bush junior zadzwonił i powiedział, że go kocha. Senior odparł - Ja ciebie również.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20181208171504686