Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Czarnoskóry kard. Sarah może być przyszłym papieżem. Co myśli o migracji?

Znane z mediów wypowiedzi polskich biskupów o pomocy uchodźcom imitują papieża Franciszka, dlatego wydaje się jakby polscy biskupi w kółko apelowali o korytarze humanitarne.Punkt ciężkości wskazany przez kardynała Saraha i Kościół północnej Afryki przesuwa się na drugi krytyczny wobec zjawiska migracji biegun. Afrykańscy duchowni mają odwagę obnażać kulisy mieszania kultur według odgórnego projektu.   

Kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w wywiadzie dla francuskiego czasopisma "Valeurs Actuelles" sprzeciwił się przedstawianiu pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego. Takie stawianie sprawy to według niego "fałszywa egzegeza wykorzystywania Słowa Bożego do oceny tego zjawiska".

https://www.valeursactuelles.com/clubvaleurs/societe/cardinal-sarah-leglise-est-plongee-dans-lobscurite-du-vendredi-saint-105265

- "Współczesne masowe ruchy migracyjne są nową formą niewolnictwa, z którą Kościół w żadnym wypadku nie może współpracować". – stanowczo wypowiedział się hierarcha.

Zdaniem kardynała tożsamość i przynależność narodowa są bardzo ważne. "Każdy z nas winien żyć w swoim kraju. Jak drzewo wszyscy mają swoją ziemię, na której wzrastają znakomicie. Lepiej pomagać ludziom rozwijać się w ich kulturze niż zachęcać ich do przybywania do Europy po dodatki" - stwierdził purpurat.

Prefekt, który ze względu na swe pochodzenie z Afryki Subsaharyjskiej czuje się szczególnie upoważniony do refleksji nt. migracji, przestrzega, że "pragnienie globalizowania świata przez uciskanie narodów i ich specyfiki, jest całkowitym szaleństwem". Przypomniał, że naród żydowski "musiał udać się na wygnanie, ale Bóg sprowadził go z powrotem", również Chrystus "musiał uciekać przed Herodem do Egiptu, ale potem wrócił w strony ojczyste".

Zdaniem kard. Saraha, to co się obecnie dzieje, jest nową formą niewolnictwa, czymś, co jest niekorzystne nie tylko dla kraju przyjmującego, ale przede wszystkim dla tych rzekomych "beneficjentów" takich wędrówek. "Wszyscy imigranci, przybywający do Europy, płyną przepełnionymi statkami, nie mają pracy, godności" - wyliczał kard. Sarah. I zapytał retorycznie: "Czy tego chce Kościół?". Podkreślił, że "Kościół nie może współpracować z tą nową postacią niewolnictwa, w które przekształciła się masowa migracja".- Bóg nigdy nie chciał takich radykalnych rozwiązań. Kardynał nie zgadza się szczególnie z przytaczanymi w tym kontekście cytatami ewangelicznymi dla poparcia takich tez, a tym bardziej z opinią, że każdy, kto myśli inaczej, "nie jest chrześcijaninem".

Wskazał następnie, że o ile cele i zagrożenia, towarzyszące migrantom są osobiste i jednostkowe i wynikają z ich zaślepienia złudzeniami Zachodu, to dla Europy jest to zagrożenie egzystencjalne. „Jeśli Zachód będzie nadal szedł tą ciemną drogą, to istnieje wielkie ryzyko, że z powodu braku urodzeń zniknie, zalany przez cudzoziemców, tak jak na Rzym najechali barbarzyńcy” - przestrzegł kard. Sarah. Zaznaczył, że mówi to jako Afrykanin, pochodzący z kraju o większości muzułmańskiej.

Jednocześnie zauważył, że Europa ze swą cywilizacją nie jest taka sama jak inne części świata, ale ma "szczególną misję, powierzoną jej przez Boga", toteż zniknięcie jej "byłoby katastrofą dla całego świata". Z chwilą przyjęcia chrześcijaństwa Bóg obdarzył Europę misją, aby misjonarze chrześcijańscy głosili Chrystusa aż po krańce ziemi”. I nie był to przypadek, ale to był plan - podkreślił kardynał.

Zaznaczył, że "powszechne posłannictwo, które Bóg przekazał Europie, gdy Piotr i Paweł osiedlili się w Rzymie, skąd Kościół ewangelizował ten kontynent i świat, nie skończyło się". Tymczasem obecnie pogrążamy się w materializmie, zapomnieniu o Bogu i w apostazji, których skutki będą straszne - ostrzegł kard. Sarah. Jego zdaniem, jeśli Europa zniknie, a wraz z nią jej cenne wartości, "islam zaleje świat a nasza kultura, nasza antropologia i nasze poglądy moralne zmienią się całkowicie".

 Opcje Artykułu

Czarnoskóry kard. Sarah może być przyszłym papieżem. Co myśli o migracji? | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
rkurpios wto, 5 lis 2019, 21:48:01

Jestem pełen podziwu dla kardynała Sarah. Często jednak bywa tak, że Afrykanie czy Żydzi nie są spętani polityczną poprawnością i oceniają różne zjawiska trzeźwo. Wielu białym ludziom z Zachodu rozum odebrała lewicowa ideologia. Kardynał przypomina czarnoskórego konserwatywnego myśliciela z USA Thomasa Sowella, który akcję afirmatywną dla ciemnoskórych i innych mniejszości nazwał absurdem. Islam jest problemem dla zachodniego świata. Czy ktoś słyszał, że jakiś buddysta wysadził się w metrze w Nowym Jorku? Czy Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Polski pracują czy chcą leżeć cały dzień i dostawać zasiłki? Ilu Chińczyków myślało o wysadzeniu gmachu parlamentu w Londynie? Arab, który kiedykolwiek postawi stopę na obcej ziemi uznaje, że ona już należy do świata islamu. Czy nie tego uczą ich księgi? Skoro Niemcy mają skłonność do wpadania w skrajności - najpierw chcą zdobyć świat, a później chcą być przez świat zdobyci, muszą sobie radzić sami ze swoimi problemami i skończyć z butą. Teraz wstydzą się Hitlera, twierdzą, że właściwie hitleryzm nie był niemiecki, ale polski lub węgierski. Namiętnie kochają świat i przepraszają za swe winy. Niech odkupują swoje grzechy sami. Polacy i Czesi nie będą kajać się za nieswoje winy. Wypłukana z chrześcijaństwa Europa stała się pośmiewiskiem dla trzeźwo myślących nacji. Kardynał Sarah widzi zło, którego profesor z Berkeley dostrzec nie potrafi.

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń