Spotkanie Młodych z Taizé 2019 we Wrocławiu

sob, 14 gru 2019, 19:45:37

Autor: Joanna Gacka

W dniach 28 grudnia 2019 r. – 1 stycznia 2020 r. odbędzie się we Wrocławiu Europejskie Spotkanie Młodych z Taizé. Organizatorzy proszą wszystkich o pomoc w zakwaterowaniu pielgrzymów.

Wybór miejsca jest odpowiedzią Wspólnoty z Taizé na zaproszenie arcybiskupa katolickiego Józefa Kupnego, biskupa luterańskiego Ryszarda Bogusza i władz miasta wraz z ówczesnym Prezydentem Wrocławia.

Coroczne europejskie spotkania są częścią tzw. « Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię », organizowanej przez Wspólnotę z Taizé od ponad 40 lat. Młodzi ludzie, którzy uczestniczą w spotkaniach łączą się, by wspólnie się modlić, włączyć się podczas tych kilku dni w życie lokalnego Kościoła i dążyć do pogłębienia takich kwestii jak porozumienie pomiędzy narodami, pokój, zrozumienie wiary i zaangażowanie społeczne. Jednym z celów jest stworzenie młodym ludziom możliwości na przeżywanie obecności w Kościele jako miejsca przyjaźni i komunii.

Szczegółowy program i informacje znajdziecie w poniższym linku:

https://mlodziplus.pl/taize-wroclaw-2019/ 

oraz na Facebooku www.facebook.com/pg/Taize.Polska

Spotkanie  Taizé we Wrocławiu jest okazją do ugoszczenia przybyłych z różnych stron świata pielgrzymów. Uczestnicy będą mieli swój śpiwór, wystarczy więc tylko kawałek podłogi. Serdecznie zachęcamy do zaproszenia do swoich domów młodych pielgrzymów z całego świata.

Osoby, które chciałyby w ten sposób wesprzeć tę piękną inicjatywę, mogą skontaktować bezpośrednio z organizatorami, pisząc na adres mailowy:  spotkania@taize.fr. We wrocławskich parafiach są dostępne także formularze zgłoszeniowe.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20191214194537864