Międzynarodowy Tydzien Małżeństwa

czw, 13 lut 2020, 12:12:02

Autor: Łukasz Godzwoń

Trwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. W Polsce w inicjatywie bierze udział 20 miast, m.in. Warszawa, Olsztyn i Płock. Każde z nich przygotowało dla małżeństw bogaty program. Są to warsztaty, spotkania i konsultacje ze specjalistami. W planie są też adoracje Najświętszego Sakramentu oraz uczestnictwo w Eucharystii. 

Wydarzenia mają na celu pokierowanie małżonków w budowaniu trwałej relacji oraz udzielenie pomocy w kryzysowych sytuacjach.

Jak wskazuje koordynator Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie i wiceprezes Fundacji Aktywna Rodzina Iwona Dziak, małżonkowie doceniają skierowane specjalnie do nich inicjatywy.

– Przed wszystkim widzę, że przychodzą z taką dużą niepewnością, a wychodzą bardzo zadowoleni z uśmiechem, często ze łzami wzruszenia. W poniedziałek była „randka z Jezusem” i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. […] Małżonkowie często nie wiedzą na co przychodzą, jeżeli są po raz pierwszy, a potem dostaje wiele informacji zwrotnych SMS-ów, że bardzo dziękują za organizację takiego wydarzenia, a rozmowy w ich domach trwają jeszcze wiele godzin po tym wydarzeniu – mówi wiceprezes Fundacji Aktywna Rodzina.

Tydzień Małżeństwa odbywa się w 22 krajach. W Polsce zainicjował go w 2015 r. Odział Gdański Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Obecnie jego organizatorem jest Fundacja Tydzień Małżeństwa.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20200213121202141