Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Koronawirus. "Kara za grzechy", która dotarła do Europy?

Wśród wszystkich klęsk elementarnych, jakie od wieków nawiedzały ludzi, największy lęk budziły epidemie, nazywane w przeszłości zarazą morową. Staliśmy się ofiarą wygenerowanej przez siebie globalizacji: wirus SARS-CoV-2 nieubłaganie rozprzestrzenia się.Wśród wszystkich klęsk elementarnych, jakie od wieków nawiedzały mieszkańców ziemi, największy lęk budziły epidemie, nazywane w przeszłości zarazą morową. Staliśmy się ofiarą wygenerowanej przez siebie globalizacji: wirus SARS-CoV-2 nieubłaganie rozprzestrzenia się.

Najpierw rząd włoski podjął decyzję o odwołaniu większości popularnych imprez: zabaw i piłkarskich rozgrywek Serii A. Dekretem ministra zdrowia Roberto Speranzy wcześniej zakończył się w tym roku karnawał w Wenecji, bo właśnie z uroczystościami karnawałowymi, na które ściągnęły miliony przybyszów, wiąże się wybuch epidemii. Pojawił się zakaz wstępu do 11 północnych gmin, w których pojawiły się pierwsze przypadki zakażeń. W newralgicznych regionach zostały wprowadzone punkty kontrolne, które zabezpieczą przed opuszczaniem stref kwarantanny. Zamknięto szkoły, banki, a nawet firmy. Wszystkie te obostrzenia na nic. Koronawirus wciąż bez umiaru zaraża. Uderzył też w Polsce.

Co z ekonomią? 

Już u początku tej wielkiej smuty Antonio Misiani, wiceminister finansów Włoch, w rozmowie z Deutsche Bank Research stwierdził, że "ryzyko związane z wpływem koronawirusa może być znacząco negatywne dla gospodarki". Domy maklerskie wstrzymały oddech i powściągnęły co prawda panikę, ale szczere postrzeganie stanu zagrożenia przez finansistów oddaje galopada cen złota. Na doniesienia o rozprzestrzenianiu się koronawirusa zareagowały giełdy papierów wartościowych. Na razie spadki na nich odnotowywane w poszczególnych krajach sięgają 2-3 proc. 

Czy - od pożarów w Australii i śmiertelnego wirusa - zaczyna się pełzająca Apokalipsa, która przywróci społeczeństwu równowagę między doczesnym rozwojem a brzegowymi warunkami celowości ostatecznej i nadprzyrodzonej? Nierespektująca granic w skomunikowanym jak nigdy świecie zaraza stała się znaczącym symbolem trudnych czasów. Syty Zachód nadmiernie bezpieczny i odcięty od trapiących Azję i Afrykę chorób i głodu poczuł się pierwszy raz od dziesięcioleci niekomfortowo, w bezpośrednim sąsiedztwie potężnego zagrożenia. Ludzie zawracają spontanicznie na poziom refleksji profetycznej. 

Nie ma narodu lub ludu bez prorokujących nieszczęścia legend i wyroczni. W latach 70. bardzo popularne były przepowiednie królowej Saby, które nawiązywały do schyłku czasów. "Nie odróżni się mężczyzny od kobiety". Nasze babcie i dziadkowie sądzili, że te czasy nadeszły, bowiem jedna i druga płeć zapuszczała włosy i chodziła w spodniach. Z tyłu nie można było odróżnić mężczyzny od kobiety. Gdybyż zszokowane tym pokolenie wiedziało, na czym polega złowrogi sens "genderowej" konkwisty... 

Sybilla przewidziała też najazd żółtej rasy. Żyjąc w cieniu ZSRR Polacy myśleli, że Chińczycy wjadą na czołgach, jak czerwonoarmiści po drugiej wojnie. Realnie ekspansja azjatycka nastąpiła przez ekonomię. 

- Będziemy całować ślady stóp ludzkich na pustyni, w którą obrócą się lądy dziurawione eksplozjami jądrowymi – prorokowała tajemnicza monarchini. Ten fragment jej księgi wybrzmiał najgroźniej. Nuklearny konflikt? 

Popularna w latach 80. "Trzecia tajemnica fatimska" rozprawiała o wojnie na niebie, między Niemcami a Polską. Szerokoskrzydlasty "Orzeł biały" przegoni napastników. Kto wtedy wiedział o myśliwcach F-36? Morza zaleją lądy. Bałtyk zniszczy miasta nabrzeżne, ale środkowa i południowa część kraju pozostaną bez szwanku i ojczyzna Chopina wyrośnie na potęgę - nomen omen - od morza do morza. Mesjanistyczne echa represji z okresu zaborów? Krążyło wiele innych przepowiedni mistyków odnośnie "słowiańskiej krainy" i jej dalszych losów. Większość z nich dotyczyła "ocalenia" naszego kraju z nieszczęść, które będą doświadczać inne rejony globu. 

Najsłynniejszą przepowiednię o Polsce wypowiedział Chrystus do św. siostry Faustyny Kowalskiej. Powszechnie znana mistyczka codziennie modliła się za Polskę, ofiarowywała za nią cierpienia. "Ojczyzno moja kochana, gdybyś wiedziała ile ofiar i modłów za ciebie do Boga zanoszę" - pisała. W ostatnim roku życia usłyszała wewnętrznie słowa Jezusa: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje ziemię na ostateczne przyjście moje". Te słowa były na różne sposoby interpretowane. Dzisiaj chyba nie wzbudza już wątpliwości, że tą "iskrą" jest orędzie Bożego miłosierdzia. 

Polscy czytelnicy przekazywanych sobie broszur "o końcu świata" zadawali pytanie, jak to możliwe, że wody zaleją kraje jak Irlandia, Hiszpania i Portugalia, skoro żyją w nich pobożni katolicy. Zwłaszcza Irlandia jawiła się im w majestacie najwierniejszej córy Rzymu, która zasługiwała na troskę Bożą. W niespełna kilka lat, niedawno, Irlandia zdradziła Chrystusa: za eksterminacją moralności wygasła w niej wiara.  

Dla chrześcijan wyrocznią jest Biblia. Nie tylko dla fundamentalistów z pasa biblijnego. Teologia nie wyklucza bardziej dosłownych scenariuszy rozpisanych przez autorów świętych ksiąg i oznajmionych przez samego Pana Jezusa. Nie wiemy tylko, kiedy to się stanie a w związku z rozgromieniem instytucji kościelnej i jej praktycznym przejściem do katakumb głos profetyczny, który by o takich niebezpieczeństwach rozwodził się, umilknął. Z wielką szkodą dla społeczeństw, które nie można ostrzec przed katastroficznymi następstwami zastąpienia prawa Bożego diabolicznymi regułami współżycia między ludźmi. Eutanazja zatwierdzona przez portugalski parlament stała się symbolicznym gorszącym stemplem na cyrografie zaprzedającym duszę maryjnego narodu Europy, który nie zdobył się na repulsję. 

Prawo bezbożne - drwiąc sobie z Dekalogu - panuje dziś niemal wszędzie. W sensie biblijnym, to co zrobiły państwa - za przyzwoleniem obywateli - jest "ohydą". Władze - które miały stać na straży ładu moralnego - kłamstwem społecznym (technikami wpływu), szantażem i pokusą bogacenia się zdekonstruowały ten ład. Gdyby miliony ludzi wyszły na ulice i odmówiły wykonania piekielnego prawa pozytywnego, te w Niemczech za Hitlera, w Portugalii czy Irlandii niegodziwość nie rozpleniłaby się i nie pokonała etycznie ludzkości.

"Pan zna zdradzieckie i chwiejne ludzkie serce". Obserwuje z bólem trwający w ostatnich przewrotach zamach na swoje stworzenie w komplementarnych mężczyźnie i kobiecie. Jak uczy Biblia - w swoim czasie - odezwie się, "zagrzmi". Nie może pozostawić zamachu na ludzką płodność i podobieństwo do siebie bez reakcji. Płodność jest największym darem dla ludzkości, jest symptomatyczna i najbardziej irytuje ciemne siły, które obsesyjnie chcą ją zniszczyć. Bez reakcji nie może również pozostać agresja wyrzucana na sprawiedliwych, którzy są wierni Bożemu prawu i blokują zarażenie się nieprawością. Reakcję Bożą należy poczytywać jako gest powstrzymujący całkowity upadek ludzkości.  

Pedofilia w Kościele i jego inne grzechy – podnoszone bez umiaru i proporcji po to żeby odciąć zgłodniałe masy od chleba, którym karmi Mesjasz – nie zmieniają oczekiwań Boga wobec ludzkości. On wbrew wszystkim powierzchownym opiniom społecznym jest w Kościele. Jak pisał Rene Voillaume, Bóg jest wiecznym i żywym, obecnym wśród nas. A biskupi zachowali się tak, jakby w przestrzeni społecznej Boga nie było. Następcy apostołów cofnęli się przed ludzkimi opiniami i nie ostrzegli swoich owczarni przed strasznymi konsekwencjami gniewu pańskiego. Kościół – w przestrachu przed oskarżeniami – stracił głos profetyczny i umknęła mu twarda, jakkolwiek niezastąpiona prawda z kart Pisma świętego, że Opatrzność w oznaczonym czasie zawsze powstrzymuje zło, które uwięzło w jego ludzie, w organizmie współczesnych społeczeństw. Z własnej inicjatywy zaskarżył tę prawdę min. przed masonami jako fundamentalistyczną. 

Myśleliśmy, że jesteśmy mocni, skoro potrafimy. "Możemy" - konkludował smutnie pod koniec intymnego skandalu Bill Clinton - to grzeszymy. Tak odebraliśmy władzę niebiosom. Lepiliśmy człowieka na nowo - według własnych wyobrażeń a liberalizm rzeźbił w świadomości ludzkiej bożka wolności, którego utopijnie wynosił ponad Najwyższego. A przecież jesteśmy słabi. Wobec epidemii, asteroidy i zagrożeń z kosmosu, ludzkich błędów stojących za awariami elektrowni atomowych (w Fukushimie), powodzi i pożarów. Stosunkowo niewielkie siły natury miażdżą nas i jedynym, który może przed nimi chronić jest Chrystus. Czy jednak w tak trudnym położeniu świątynie zapełnią się i zadźwięczy dawno nie słyszana suplikacja: 

"Święty Boże, Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny, Zmiłuj się nad nami!  

(…) 

Od powietrza, głodu, ognia i wojny Wybaw nas, Panie!"?  

Kto wypowie wojnę bezbożnym legislacjom, które zaciągają pętlę na szyję całej zbiorowości narażonej na klęski żywiołowe bez nadziei uleczenia i obrony? Czy Kościół odważy się zakrzyknąć: cofnijmy bezbożne prawo i błagajmy o wybaczenie? 

Może to ostatni dzwonek. Chwila na nawrócenie. Co gdy koronawirus okaże się jedynie bladziutkim ostrzeżeniem dla ludzkości? W świetle biblijnej dialektyki - nieprawości postępującej przed prawością - najgorsze przed nami. Opcje Artykułu

Koronawirus. "Kara za grzechy", która dotarła do Europy? | 3 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
skierka pon, 9 mar 2020, 19:50:32

 

 No ...odważna z Pani Niewiasta , większość wierzących zna przepowiednie [ łacznie z księżmi ] ale znakomita większość boi się lub wstydzi do tego przyznać , tak, wszystko się zgadza tylko po cóz ten cudzysłów ? kara ? a dlaczego nie ? przecież to jedno z prawideł katolicymu ,to że Pan jest SĘDZIĄ SPRAWIEDLIWYM który za dobre wynagradza a za złe karze  , tylko że my gwałcąc drugie przykazanie Dekalogu[ wersja pierwotna ] uczyniliśmy sobie obraz Pana ktory jeśli już ukarze to gdzieś kiedyś w zaswiatach a nie tutaj na zemi , 

 

No tak ale kiedy sytuacja by sie zaogniła to ksieżom będzie "łyso " bo nie  napominali , bo nie ostrzegali np. przed sodomią , co? że był list biskupów ? to takie działanie na "odczepnego " na alibi , na poziomie parafii takie probemy  kanodzieje skrzętnie omjają , wstyd będzie , .... utrata wiarygodności instytucji będzie , duchowy bunt , zawrzeć się to może w pytaniu "to co wyście właściwie robili  w tych kwestiach ? " 

 

Widziałem , transmisja TV ze mszy św. kaznodzieja śle znad pulpitu kazalncy masońskie "zajączki " dlaczego "nie wyleciał jak z procy ?" Tych "dlaczego" jest znacznie wiecej , ato nie wiedzą teoodzy że prorok który nie mówi tego co powinien mowić podlega śmierci [ ST]

 

Chcialem niniejszym , ja zwariowany stukacz podziękowac Gospodarzom Strony z w miarę swobodną możliwośc wypowiedzi , na innych stronach ...różnie to bywało a pisałem właśnie o tym , między wierszami , czasem wprost , jak to się mówi "czułem pismo nosem " widzialem rozpadający się kościół , kościól który czasem wygłaszał niekiedy śmeszne nauczanie kosztem tego co powinien a co teraz zdaje się jak młot Damoklesa wisi nad światem ,dobrze że jesteście .

 

Szczęść Boże .

 

 

 

 

 

 

 

 
rkurpios pon, 7 wrz 2020, 11:38:57

Szanowna Pani, jeśli zwrócimy uwagę na czasy od początku chrześcijaństwa do wieku XXI koniec świata ciągle był ogłaszany. Dość niefortunne są słowa Jezusa o przyjściu Syna Człowieczego w tym pokoleniu. Niestety przyjście nie nastąpiło. Z pomyłką Nazarejczyka zgadza się wielu biblistów liberalnych i wszyscy ateiści, którzy atakują Go za niespełnione proroctwo. Znam kilka wyjaśnień o nadejściu Królestwa Bożego i da się częściowo obronić to przesłanie, choć w Katechizmie Kościoła Katolickiego jest napisane, że owszem mówiono o bliskim końcu, ale nikt nie myślał, że ono wkrótce nastąpi. Adwentyści Dnia Siódmego podawali dokładny dzień i czas końca świata, ale ich prognozy nie sprawdziły się, dlatego nie sprawdzą się objawienia siostry Faustyny. Trudno mi więcej powiedzieć o doświadczeniu religijnym, oprócz tego, że najczęściej jest fałszem. Nie można jednak wykluczać ich wszystkich, chyba, że jesteśmy ateistami. Dla mnie są to odczucia o których niełatwo powiedzieć czy są wynikiem choroby psychicznej czy są kłamstwem czy subiektywnymi, ale nie nadnaturalnymi przeżyciami. Być może niektóre są komunikatem od Boga. Myślenie, że żyjemy w wyjątkowych czasach, innych niż wcześniejsze pokolenia i zawsze gorszych,  w których młodzież jest zepsuta, klimat kiepski, pojawia się już w dziełach starożytnych myślicieli. Moja hipoteza brzmi: ludzie u kresu swego życia, kiedy minęła ich witalność, myślą, że wraz z nimi cały świat się starzeje, razi ich zachowanie młodych, choć w ich wieku mieli takie same pożądania ( nie piszę o Pani, ani nie sugeruje takiego myślenia, przecież nie wiem ile ma Pani lat). Kiedyś może stać się coś złego. Wojny ciągle się toczą, ludzie umierają z powodu wirusów, jednak nawet wojna nuklearna nie musi zniszczyć wszystkich ludzi i ich historia będzie raczej długa. Nie wiemy kiedy czas ludzkości dobiegnie końca. Czy jutro czy za miliony lat. 

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń