Biskup Oster poświęcił diecezję Najświętszym Sercom Jezusa i Matki Boskiej

śro, 25 mar 2020, 20:48:45

Autor: Jacek Lehr

Stefan Oster, wybitny teolog - dogmatyk kojarzony z konserwatystami wiernymi linii Benedykta XVI odpowiada za niemiecką diecezję  Passawy. Podobnie jak biskup Augsburga Bertram Meier (na zdj.) powierzył szczególnej Opiece Bożej wiernych ze swojej diecezji.

 

Jak ogłosiła diecezja biskup odmówił modlitwę konsekracji wraz z wiernymi. Dzwony kościelne dzwoniły z tej okazji w całej diecezji o godzinie 15.00 i wszyscy zostali zaproszeni do odmawiania różańca, aby zakończyć kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa. Modlono się wszystkich osób dotkniętych chorobą, jak się mówi.

Modlitwę biskupa można pobrać ze strony internetowej diecezji www.bistum-passau.de . – Byłbym szczęśliwy, gdyby tylu wierzących, jak to możliwe, modliło się, a także dokonywało wewnętrznie aktu konsekracji – powiedział hierarcha. W niedzielę (29 marca) biskup powtórzy to poświęcenie na zakończenie nabożeństwa transmitowanego na żywo w Internecie, które rozpocznie się o 9:30.

Wcześniej ordynariusz Augsburga Bertram Meier ogłosił, że chce poświęcić swoją diecezję Matce Bożej. - Pytano mnie, czy mogę zrobić ten wyjątkowy krok w tym trudnym i niezwykłym czasie dla nas wszystkich - powiedział we wtorek Meier za pośrednictwem swojego biura prasowego. - Konsekracja Najświętszej Maryi Panny naszej diecezji z pewnością wynika z sytuacji epidemiologicznej kraju, ale celowo tak sformułowałem tę modlitwę, abyśmy mogli nadal odmawiać ją i korzystać z niej także później po wygaśnięciu zarazy. W diecezji Augsburg również rozległy się dzwony kościelne.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20200325204845757