Szatańska liczba ofiar aborcji w Irlandii: 6666

pią, 3 lip 2020, 00:06:31

Autor: Jacek Lehr

Hekatomba nienarodzonych w byłym katolickim kraju, który wybrał wygodę i permisywizm. Liczba aborcji poraża i nawiązuje do imienia apokaliptycznej bestii.

 

Według danych irlandzkiego rządu, 6542 aborcje dotyczą tak zwanych "wczesnych ciąż", w których rozwijający się płód nie osiągnął 12. tygodnia życia, 24 aborcje – ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia matki. Kolejne 100 dzieci zostało zabitych z powodu, jak oficjalnie ujęto, "stanu wpływającego na płód, który może prowadzić do jego śmierci przed lub w ciągu 28 dni od porodu". Łączna suma ofiar aborcji w czasie pierwszego roku obowiązywania nowej ustawy w Irlandii pozwalającej na praktycznie nieograniczone przerywanie ciąży wyniosła cztery szóstki: 6666.

Religijni komentatorzy zwracają uwagę, że ogłoszona oficjalnie przez rząd irlandzki liczba aborcji w tym kraju, składająca się z samych szóstek, w sposób symboliczny nawiązuje do fragmentu Apokalipsy św. Jana: "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć" (Ap 13 18).

Aborcja została zalegalizowana w Irlandii w wyniku referendum, jakie przeprowadzono w maju 2018 r. Tylko jedna trzecia obywateli tego kraju głosowała przeciwko aborcji, a ponad 66 proc. głównie młodych ludzi opowiedziało się za usunięciem z Konstytucji prawa ochrony nienarodzonych dzieci.

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20200703000631610