Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Laureat nagrody Nobla: Franciszek będzie ulotnym doświadczeniem

Franciszek jest "peronistą", który "faworyzuje skrajną lewicę" – powiedział LaStampa.it (17 listopada) Mario Vargas Llosa, peruwiański laureat Literackiej Nagrody Nobla 2010.

 

 

 Dodał, że wielu myśli w ten sposób o Franciszku. Llosa zauważa, że Kościół nie ma już takiego wpływu, jaki kiedyś miał. Dlatego "nie wierzę, że ten papież będzie miał duży wpływ".

Dla Llosy "doświadczenie papieża peronisty będzie ulotne, a potem Kościół odzyska swoją prawdziwie konserwatywną tradycję".Opcje Artykułu

Laureat nagrody Nobla: Franciszek będzie ulotnym doświadczeniem | 12 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
rkurpios śro, 25 lis 2020, 18:56:37

Myślę, że słowa Llosy są ważne. Napisał je jeden z niewielu dobrych pisarzy, którzy dostają literackiego Nobla. Dawniej też dokonywano dziwnych wyborów. Ani Kafka, ani Tołstoj, ani Zbigniew Herbert nie dostali z jakiś powodów tej nagrody. To ważny głos w sprawie pontyfikatu.

 
 • skierka wto, 15 gru 2020, 11:28:49
 • skierka wto, 15 gru 2020, 23:37:43
rkurpios śro, 16 gru 2020, 12:31:49

Benedykt XVI jest mądrym człowiekiem. To on napisał Encyklikę Dominu Iesus. Wyraził się w niej jasno. Nie wiem kto stoi za jego odejściem. Miał wielu przeciwników. 

 
skierka czw, 17 gru 2020, 11:49:18

 

 Dziekuję ,milo byc zauważonym ale nie ma się z czego cieszyć , ten papież ...nie ma imienia ktore zwykle  przydziełał papieżom Malachiasz , a tamtej poetyce wg. specjalistów oznacza to czlowieka który " zasiada " nie mając do tego tytułu , dlatego ja o Clintonowej , ale zostawmy to , jakie jest największe wyzwanie intelektualne a co za tym idzie pasterskie kościoła w początkach XXI  wielu , największy intelktualnyt idiotyzm z którego nawet " Latajacy Cyrk  ... zaczął sobie podkpiwać ano POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA , jeli to prawda ,że kościół ma byc znakiem niezgody wobec świata to ...zapraszamy , mikrofon ma, dostęp do TV iradia  ma , ale  papiez milczy ... nie wypełnia swojego pasterskego obowiązku  , co to za papież  ?

 

Widziałem jego fotografię z ręka wsunietą o odzienie tak jak to czynią masoni n- tego [ zapomnialem numeracji ] stopnia , fotomontaż , przypadek czy prawidłowość ? jesli to nie przypadek to nie jest członkiem kk ?ktoś kto nie jest czlonkiem kk nie moze być papieżem , proste ?

 

Chwała mlodym ludziom , rozebrali onego czasu na podstawowe skladniki herb ŚDM w Krakowie i co tam było ? ano krzyż  egipski i ileś tam znaków którymi obwieszają świat loże  masońskie , oni maja "hopla" na tym punkcie prawie takeigo samego jak niektorzy duchowni , oni robią to nawet z banknotami dolarowymi ,i co ? NIKT NIE ZOSTAŁ UKARANY  no cóż , jak to się mówi " za rękę  nie złapałem " ale całośc , synteza zaczyna sie ukladac w niepokojącą mozaikę . Nie ma sie z czego cieszyć .

 

 

 

 

 

 
skierka pią, 18 gru 2020, 01:52:24

 To chyba nie jest kwestia granic , zło przenika ponad państwami , nie ma możliwości aby odgrodzić się fizycznie , problem polega na ZNALEZIENIU NOWEJ FORMUŁY KOŚCIOŁA , takiego dostosowanego do wsp. realiów ekonomicznych  , obyczajowych , informayjnych [ w tej kolejności ], nie to nie jest gwarancja , to tylko narzędzie ale o ile doskonalsze .Złenarędzie blokuje dobrą wolę wielu , dobre narzędzie do ektywnośc niewielu , tak działa efekt mnożnikowy .

 
skierka sob, 19 gru 2020, 12:17:00

 

 

 

 Okazuje się ,że my wcale sobie nie zaprzeczamy , po prostu ujmujemy problem ze zgoła innej strony . Dlaczego u Żydów czy muzułmanów nie można krytykować własnej religii a u nas  tak ? bo oni Mają PRAWO ktore tego zakazuje , dlaczego ich świątynie nie są obiektem profanacji a nasza owszem tak , bo oni maja PRAWO ktore to reguluje ,taki profanator  mógłby dostać w plecy nożem od muslima i ...nic ...usprawiedliwowny . Wstyd , tak piszę o  sytuacji sprzed kilku lat w Londynie  gdzie jakieś teatrzydło wystawilo sztukę w której Jezus i apostołowie zostali przedstawieni jako grupa gejów i co ? wszystkie kościoly chrzecijańśkie "wzięly ogon pod siebie "a tylko miejscowy szejk obłożył fathmą złoczyńcow " za obrazę proroka Chrystusa " żebyśmy tak bronili Boga jak oni proroka ... to moje uszanowanie .

 

 

 

No dobrze ale SKĄD TO SIĘ WIĘŁO , tak ta niemoc ,ano ze struktur , porównuję kk z armią , to też struktura hierarchiczna , jedynastu strzelców tworzy drużynę nad nią kapral , podem trzy dużyny i pluton , potem kompania , batalion  , pułki , brygada , dywizja itd, itp ,u nas trzy promile duchwieństwa  i ...przepaśc  a potem dopiero  laikat , a takiej strukturze ...to można sobie pogadać , zrobić się nic nie da . Załóżmy ze ktoś bez konpleksów uzna ,że jego iloraz inteligenji nie jest mniejszy  niż u Mojżesza , skrzyknie ludzi i zaczną opracowywać nowe prawo kk ktore było by o niebo lepsze niż np. szariat i co ? i ...psinco , bo nie ma struktur które by były w stanie takie prawo EGZEKWOWAĆ , gdyby kk to była armia to skladała by się z generałw i pulkowników i bezładnej masy żolnierzya gdzież są kaprale , sierżanci , oficerowie niższego szczeba   ?nie ma ...coż to za armia ? coż to za organizacja ?

 

 

 

Piszę , bo nie mogę sie nadziwić mądrosći ST , tam struktury były bardziej przemyślane , tam istnała WARSTWA POŚREDNIA lewitow którzy mogli wyręczać kapłanów w sprawach drugorzędnych , jeśli nie przy ołtarzu to w ludzie bożym , tą myśl podrzucił mojżeszowi jego teść , Jetro , ten sam motyw mądrości w zarzadzie mamy np. w "Faraonie " B. Prusa gdzie Herchor tłumaczy młodemu Ramzesowi co gdzie i jak i na czym w ogóle polega hierarchiczność , w kk nie ma wbrew pozorom hierechiczności i nas jest anarchia .

 

 

 

NIe potrafimy nawet EGZEKWWAĆ napomnienia braterskiego , procedury prostej jak cep , założmy ,ze upomnę swojego brata a ancymona w cztery oczy potem w obecności świadków  a ...  później co ? gdzie  zebrać parafię ? w jakim pomieszczeniu ? jak parafianie są przeszkoleni w stosowaniu PIsma w życiu bieżacym ...u nas tego nie ma ....u nas jest  tylko o tym "jak otworzyć swoje serce nla miłość Chrystusa " przecież więKszosć ma luki w wykształceniu religijnym , nie zna nie tylko encyklik ale nawet Pisma ! a jeżeli zapadnie wyrok wykuczający ze wspólnoty  to czy kuria "uzna łaskawie " wyrok kościoła czy powie ,że Ewangelia  ich nie obowiązuje .... i w ogóle  laikat to w ogóle nie kosciól  , bo kościól TO TYLKO ONI  i  co ? psinco !

 

 

 

Tak ale my tutaj o papiezu , moim zdaniem masonem na co wskazywała by jego mowa ust i ciała ... obalić taki rzad "watykańsko -masoński "to "bułka z masłem "  Watykan może wydać roporządzenia ale nie ma kto ich wykonywać ,pułapka strukturalna , ot co . Porządzić to sobie moze ...do wysokości ogrodzeniał wokół świątyni , dalej już  nie , to państwo w którym   można wydac rozporzadzenie w sprawie epidemii ale wykonywac nie ma go kto,  bo nie ma ministerstwa zdrowia , można wydać  ustawę o obronności kraju , sęk w tym że nie ma armii itd. itp . czysty marskizm , nie , ja nie o K. Marksie ale o filmach z braćm Marks. .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń