Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Paulin wydalony z zakonu.

Chetnie słuchany w przestrzeni internetu o. Augustyn Pelanowski nie należy już do zgromadzenia paulinów. Zakonnicy wydali oświadczenie, w którym poinformowali o odebraniu mu upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów."Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r." - przypomniał w poniedziałek rzecznik paulinów o. Sebastian Matecki.

Oznacza to, że o. Pelanowski "nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń".

Augustyn Pelanowski, właśc. Piotr Pelanowski (ur. 23 stycznia 1963 w Ostrowcu Świętokrzyskim) – były paulin, długoletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, rekolekcjonista, kaznodzieja, spowiednik, autor książek, publicysta, artysta malarz.

Publikuje ponadto swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły w prasie katolickiej, m.in. w „Gościu Niedzielnym”, „Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej”, kwartalniku formacji kapłańskiej „Pastores”.

Stał się znany w środowiskach chrześcijańskich dzięki uczestniczeniu w nawróceniach znanych polskich muzyków rockowych, m.in. Tomasza Budzyńskiego (Armia, 2Tm2,3), Darka Malejonka (Armia, Houk, 2Tm2,3), Piotra „Stopy” Żyżelewicza (Armia, Voo-Voo) i Grzegorza „Dzikiego” Wacława, związanego z warszawskim środowiskiem anarchistycznym. Użyczył swojego głosu na pierwszej płycie zespołu 2Tm2,3 – Przyjdź, w piosence Getsemani. Wystąpił w filmie Programu Poświęconego Frondy Dzyń (1994) według scenariusza Tomasza Budzyńskiego i Andrzeja Wasilewskiego. Jego rysunki zostały wykorzystane w booklecie płyty Houk Generation X (1995).

Były zakonnik w ostrych słowach krytykował papieża Franciszka. Nazywał go m.in. Judaszem. Był również zwolennikiem kontrowersyjnych tez religijnych. Twierdził, że w Kościele krąży "masoński wirus". 30 listopada 2019 roku Kuria Generalna Zakonu Paulinów wydała oświadczenie w tej sprawie.

O. Pelanowski m.in. nazwał papieża Franciszka "Judaszem". Dlaczego? Oto jego homilia na temat ważnosci wyboru papieża.

 Opcje Artykułu

Paulin wydalony z zakonu. | 1 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Paulin wydalony z zakonu.
skierka śro, 23 gru 2020, 16:00:56

 

Stara zasada prawa rzymskiego : NIECH BĘDZIE WYSLUCHANA I DRUGA STRONA , otworzyłem , wysluchałem i osądzam : niech będie przeklęty zakon Pailinów za posłuszeństwo sztatanowi  ,tak jak owi aniolowie ktorzy poszli za głosem instytucji Lucypera , przeklęci są za posluszeństwo , ja tego sam nie wymysliłem to św, Paweł tak powiedzial , niech będie przeklęty ten kto glosi coś innego niż Ewangelia ,

 

 

 

Argumenty byłego zakonnika jak najbardziej wyważone , przemyślane , dlaczego ja o tym ? bo Paulini jako ARGUMENT za wykluczeniem podają NIEPOŁUSZEŃSTWO , problem w tym ,z nieposluszeństwo  SAMO ZE  SWEJ ISTOTY NIE JEST KATEGORIĄ MORALNĄ  , ono może mieć status kategorii moralnej jeśli dopełnimy je odpowiedią  na pytanie KOMU !!! a czyż esesmani nie byli posluszni ? byli posluszni aż do smierci , to był kwiat armii hitlerowskiej o co będą zbawieni za posluszeństwo ?Ja tam bym się wstydził aby po latach studiów teologicznych wypowiadać takie bzdury o czlowieku prawym , nie znajduję winy w tm człowieku , oto wypełnia się zapowiedź Chrystusa " będą was wykluczać ze świątyni " a ojciec Pelanowski być może będzie ,no ostrozniej że może  być twarzą odradzajacegosię spod ucisku  diabła kościoła .

 

 

 

Moja ososbista postawa , nie ma żadnego znaczenia wobec ogromu napięć społecznych , jestem jedynie ziarenkiem piasku , NOGA MOJA NIE PRZESTĄPI PROGU ŚWIĄTYŃ  BLUŹNIERCOW , mogę zlagodzić swoje stanowsko jeślibym uslyszał odpowiedź   tobie na ten zarzut ale nie slyszę .PAULINI NIE WYPEŁNIAJĄ SWEGO DUSZPASTERSKIEGO OBOWIĄZKU , powinni wyjasniac ale tego nie robią [ podobnie jak Franciszek ] nie mają nic na swoje tłumaczenia , Królowo wyznanców módl sie za nami ! Bogu niech bedą dzieki , to ogrody zaprzańcó to intelektualna pustynia ! Oto już saągromieni wrogowie kościoła na razei jedynie myślowo  .

 

 

,NIech bedzie imię Pana wysławione za to ,że są jeszcze duchowni mający sumienie ,  Panie Jezu którego uznaliśmy Królem Polski zmiłuj asię nad nami ., Matko Kościoła módl sie nami , Krółowo Polski módl się za nami abysmy dali wobec gnijacego świata MOCNE swiadectwo wiary i Chwałę prznosili Imieniowi Jego ,

 

 

 

Walczymy a więc  istniejemy , w wokól nas, w Europie tyle już trupów ...

 

Święty Michale Archaniele którego Imię jest pochwałą nieposluszeństwa  grzesznej nstytucji , módl sie za nami .

 

Wydarzenia bieżąca przekonują mnie ,że OSOBISTA interwencja Głowy Koscioł jest nieodzowna , Panie świata , jeśli już przystąpisz do jego karania pamiętaj o Polsce , chociażby i to ,że w morzu grzesznków w sutannach i habitach są i tacy ktorzy nie zawahali się poswięcić swojej wieloletniej pracy i Tobie w ofierze zlożyli dorobek swego życia , jeśli to możliwe to oszczędź  Polskę jeśli nie ze wględu nasze zasługi to na miłość i ofiarnosc tych niewielu ,Oszczędź Poskę w  Wyrozumiałości Swojej  tak jak to obiecałeś Siostrze naszej Faustynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń