Koniunkcja czy Gwiazda Betlejemska?

nie, 20 gru 2020, 17:03:18

Autor: Łukasz Godzwoń

Jutro zobaczymy na niebie układ gwiazd, który miał zaistnieć w dzień narodzin Chrystusa. Zbliżenie Saturna i Jowisza miało być słynną Gwiazdą Betlejemską, która sprowadziła trzech Mędrców do Betlejem do jego miejsca narodzin.

 

 

Zjawisko, które zagości na jutrzejszym niebie ostatni raz widoczne było na niebie prawie 800 lat temu - dokładnie w 1226 roku. Następny raz "Gwiazdę Betlejemską" będziemy mogli zobaczyć dopiero w 2080, a potem pojawi się ona dopiero w 2400 roku. Koniunkcja pojawi się w poniedziałek, 21 grudnia, tuż po zachodzie Słońca na południowym zachodzie. Obie planety będą sprawiać wrażenie jakby były jednym, bardzo jasnym punktem.

Gwiazda Betlejemska będzie widoczna przez kilka dni. Choć będzie można ją dostrzec gołym okiem, to najlepsze efekty uzyskamy, patrząc przez lornetkę albo lunetę.

Takie zdarzenie ustawienia się planet będzie widziane tak, jak w chwili narodzin Jezusa. Jest to jeden z głównych i najtrwalszych elementów historii Bożego Narodzenia - widok jasnej gwiazdy na niebie prowadzącej trzech Mędrców do Betlejem, zwiastujący narodziny Jezusa Chrystusa.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20201220170318186