Kard. Müller o przyczynach pedofilii i atakach na Kościół. Inaczej niż prymas Polak

śro, 30 gru 2020, 04:29:47

Autor: Marcin Stanowiec

W wywiadzie udzielonym Naszemu Dziennikowi ks. kard. Gerhard L. Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017, zwraca uwagę na źródła napastowania Kościoła: kapitalistyczno-socjalistyczne ideologie chcą nas zniesławić i uciszyć - ostrzega.

 

 

 

Dostojnik zwrócił uwagę na dopuszczenie przez ludzi Kościoła myślenia w kategoriach kolektywistycznych:

"Jeśli sługa Kościoła jako osoba indywidualna zrobił coś złego, to musi, jak każda inna osoba, osobiście przyjąć na siebie odpowiedzialność moralną i prawną. Jesteśmy grzesznikami i potrzebujemy Bożego przebaczenia oraz pojednania z naszymi braćmi i siostrami. Jednakże grupa społeczna, do której należą oskarżeni lub skazani, nie może być uznana za winną jako taka i jako całość. To właśnie postawa komunistyczna i ideologiczna nie uznaje godności poszczególnych osób. Nie ma jednakże żadnej zbiorowej winy."

Czy Kościół może być atakowany z zewnątrz przez takie media jak TVN i Onet, które obsesyjnie skupiają się na grzechach ludzi Kościoła uogólniając je i przerabiając w nadreprezentację, co bez odpowiedniego komenatarza podjudza do bezczeszczenia Kościoła jako całości?

"Motywy zniesławienia Kościoła słowem i czynem mają swoje korzenie w negowaniu Boga. Konsekwencją tego jest pogarda dla ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo Boże. Obecnie chrześcijanie, zwłaszcza katolicy, muszą znosić w Europie najgorsze mowy nienawiści. Są oni ofiarami chrystofobii na kontynencie, który nienawidzi własnej tożsamości w tradycji chrześcijańskiej."

Żyjemy w czasach podwójnych standardów. "Hashtag potężnego medium może wzywać do mordowania hiszpańskich księży i nie jest kwalifikowany jako mowa nienawiści".

Szczucie na Kościół bierze się z edukacji antykulturowej, która wykształciła w katolikach samonienawiść charakterystyczną dla poddanych presji wrogów komunizmu.

"Przemoc polskich ochrzczonych katolików wobec własnego Kościoła katolickiego, od którego otrzymali zbawczą wiarę w Jezusa Chrystusa, jest niczym innym, jak ślepą nienawiścią do samego siebie. Pozwalają się oni uczynić zdrajcami własnego narodu nawet za zagraniczne pieniądze, z których finansowane jest samozniszczenie. Powiedziano mi, że znawcom historii przypomina to o beneficjentach rozbiorów Polski, którzy zostali dobrze opłaceni przez carycę Katarzynę II za zdradę własnego narodu."

 

https://www.radiomaryja.pl/informacje/ks-kard-g-l-muller-dla-nd-katolicy-musza-odrzucic-strach-przed-ideologiami-i-debatowac-z-glosem-rozsadku-oraz-miloscia/

 

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20201230042947487