Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kard. Müller o przyczynach pedofilii i atakach na Kościół. Inaczej niż prymas Polak

W wywiadzie udzielonym Naszemu Dziennikowi ks. kard. Gerhard L. Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017, zwraca uwagę na źródła napastowania Kościoła: kapitalistyczno-socjalistyczne ideologie chcą nas zniesławić i uciszyć - ostrzega.

 

 

 Dostojnik zwrócił uwagę na dopuszczenie przez ludzi Kościoła myślenia w kategoriach kolektywistycznych:

"Jeśli sługa Kościoła jako osoba indywidualna zrobił coś złego, to musi, jak każda inna osoba, osobiście przyjąć na siebie odpowiedzialność moralną i prawną. Jesteśmy grzesznikami i potrzebujemy Bożego przebaczenia oraz pojednania z naszymi braćmi i siostrami. Jednakże grupa społeczna, do której należą oskarżeni lub skazani, nie może być uznana za winną jako taka i jako całość. To właśnie postawa komunistyczna i ideologiczna nie uznaje godności poszczególnych osób. Nie ma jednakże żadnej zbiorowej winy."

Czy Kościół może być atakowany z zewnątrz przez takie media jak TVN i Onet, które obsesyjnie skupiają się na grzechach ludzi Kościoła uogólniając je i przerabiając w nadreprezentację, co bez odpowiedniego komenatarza podjudza do bezczeszczenia Kościoła jako całości?

"Motywy zniesławienia Kościoła słowem i czynem mają swoje korzenie w negowaniu Boga. Konsekwencją tego jest pogarda dla ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo Boże. Obecnie chrześcijanie, zwłaszcza katolicy, muszą znosić w Europie najgorsze mowy nienawiści. Są oni ofiarami chrystofobii na kontynencie, który nienawidzi własnej tożsamości w tradycji chrześcijańskiej."

Żyjemy w czasach podwójnych standardów. "Hashtag potężnego medium może wzywać do mordowania hiszpańskich księży i nie jest kwalifikowany jako mowa nienawiści".

Szczucie na Kościół bierze się z edukacji antykulturowej, która wykształciła w katolikach samonienawiść charakterystyczną dla poddanych presji wrogów komunizmu.

"Przemoc polskich ochrzczonych katolików wobec własnego Kościoła katolickiego, od którego otrzymali zbawczą wiarę w Jezusa Chrystusa, jest niczym innym, jak ślepą nienawiścią do samego siebie. Pozwalają się oni uczynić zdrajcami własnego narodu nawet za zagraniczne pieniądze, z których finansowane jest samozniszczenie. Powiedziano mi, że znawcom historii przypomina to o beneficjentach rozbiorów Polski, którzy zostali dobrze opłaceni przez carycę Katarzynę II za zdradę własnego narodu."

 

https://www.radiomaryja.pl/informacje/ks-kard-g-l-muller-dla-nd-katolicy-musza-odrzucic-strach-przed-ideologiami-i-debatowac-z-glosem-rozsadku-oraz-miloscia/

 Opcje Artykułu

Kard. Müller o przyczynach pedofilii i atakach na Kościół. Inaczej niż prymas Polak | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
skierka śro, 30 gru 2020, 18:33:05

 

 Kościól był i bedzie atakowany to pewne , ale jaki mamy obowiązekw związku z atakami  j/w ? Chrystus mówił o MIECZU SŁOWA nie wiidzę ... może i on jest ale jakis  taki ....pluszowy , Ja nie widziałem jeszcze dostojnika kk ktory by na zarzut nawoływania do przemocy w związku z obroną światyń przed profancją odpowiedzaił "KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZĘ , phi ...ale co to za burza ? parę osób wyproszonych ze światyni , gdyby to był meczet ...o to gdyby taka osoba dostała "kopa w .... to jeszcze mogłaby mówić o szczęściu ... ja takich kandytató na pasterzy w kk nie widzę [ pasterz to nie to samo co prelegent ] coż to u licha za pasterz którego bronią owieczki ?

 

 

 

A jakby tak PUBLICZNIE zrobić rzemenie z powrozów ...to zmusilibyśmy biskupów do przyznania się do tego ,że bardziej ufają ambonowej nowomowie niż Słowu Chrystusa , tak tego z rodu Dawidowego , z rodu urodzonego wojownika ...nie widzę . No ...tylko nich nie udją ,że nie nają Pisma , wnioskowanie z mniejszego na większe - jesli pan przylał za kupczenie to jak by zareagował na profanację , no chyba uczą na seminariach logiki ? bez logiki nie ma nauki , coż oni na to, wielebni ksieża profesorowie  , coż to za nauka skoro nie potrafi wyciągać BANALNIE PROSTYCH WNIOSKÓW ?

 

 

 

Wiktymologia , nauka o ofiarach przestępstw , podgaląź nauki prawa karnego , już samą swą postawą można potencjalnego napstnika zachęcić lub zniechęcić do agresji , porównanie katolicyzmu i islamu wychodzi z punktu tej nauki na korzyć muzułmanow , oni  zaczerpnęli ze ST tak , tak tego samego na którym wychował się Cieslą za Nazaretu .Bicze ? boję sie ,ze w przypadku profanacji w ręku Mesjasza znlazló by się solidniejsze narzędzie ,bo troska o światynię Pana Go pożerała , jakoś tego po naszych kaplanach nie widzę ....mamy innego mistrza ?

 

Ale kardynał wykazuje kompletny brak zrozumienia teog co się dzieje w ramah katolicyzmu w Posce , katolicy Polscy atakują kościól , a jacy oni katolicy ? tacy jak np.   p . Manuela Gretkowska ? No to co ,że są zarejestrowani ? Pan wyraźnie powiedział ,że nie ten jest Jego slugą kto mówi mu Panie , Panie ale ten ...itd. a co na to parafialne ksiegi? kpią ą czy potwierdzają Słowu Pana ?Słowa Pana sa wielbione językiem ale obrażane czynami .Ja  .bym wy... ł [wyrzucił ] z kościoła , mi szeregowemu wiernemu z nimi nie po drodze .

 

 

JAK KOŚCIÓŁ NIE SZANUJE SAMEGO SIEBIE TO NIECH NIE WYMAGA SZACUNKU DO SIEBIE OD OBCYCH .

 

Patrząc całą "politykę kadrową " to instytucja prowadzi "kiosk z usługam religinymi " aby tylko było więcej "towaru "na półkach ergo członkami kościoła są ci którzy są ochrzczeni teraz pospołu z walczącymi ateistami kościół atakują i których kiedyś do świątyni wniosą na tych Wam Drodzy Księża zależy ? to już tak kościół "zdziadział "? To opłaty za pochówek sa aż takie potężne ? Pytam , bo owe trzydziesci srebrników to była kiedyś niezła sumka .Ale kardynał tego nie wie , co on moze powiedziec o tych co wg. niego "nenawidza samego siebie " SKĄD on to wziąl ? oni tego przcież  tego  nie powiedzieli ? coż to za science fiction ? należało  by go poprosić o podanie źródła informacji .

 

Wg, nauki STOSOWANEJ , mowa ciała jest  silniejsza niż mowa języka  , więc  kapłan którego usta wielbią Pana a ręce , gesty Go obrażają prowadzi anty- ewangelizację , proste.?   t

 

 

taki osobnik zawsze będzie złościł nie tylko tych niewierzących zarejestrowanych ale takich jak ja wierzących zarejestrowanych , Ja tych  ludzi rozumiem , ale ...mam hamulce , przecież to osoba konsekrowana ,niech go Bóg sąd zi , ale ten zarejestrowany ateusz takich zahamowań już nie ma  , jakiś mądrala { Francuz , nie pamiętam nazwiska ] powiedział ,iż nie tyle nienawidzimy zdeklarowanych wrogów ile tych którym  kiedyś zaufaliśmy a którzy nas zdradzili .Więc kąsają i kąsac będą ...coraz mcniej . Taka pełna " miłosierdzia " [ do kogo ? ] [postawa odznaczająca się biernościa oznaczajacą { zwłaszcza dla ludzi młodych] ...tchórzostwo , brak zdecydowania  jedyne ich zachęca do dalszych kroków agresji 

 

Czy to znaczy ,że kościól jest taki niezdecydowany ? ano jest zdecydowany , oto usunąl z szeregów kaplańkich o. Pelanowskiego , za co? za to" ,że najprostszym językiem upomniał papieża w sprawie jaki mi sie wydaje prostej i oczywistej ? to komu w końcu instytucja sluży ...Bogu czy "elitom" watykańskim "?doprawdy , już mnie rozłościli ...

 

Toż już taki ignorant jak ja wie ,że Watykanowi i Bogu nie po drodze , taka instytucja niezorientowana czy "pali głupa "? No to co ,że rozłam , on już jest , w Polsce go widać  wyraźnie , to są czasy przedluterańskie , wszyscy widzą, po kątach mówią  tyko wodza brakuje [ na razie ] A cóż to za grzech oderwać Kościól od gnijącego ciała gresznej instytucji ? to raczej cnota  , to grzech przeciw któremu przykazaniu ?   TAKIEGO PRZYKAZANIA NIE MA , a czyż chrześcijanie   nie dokonali rozłamu judaizmu ? Ja marzę , o chwili kiedy biskupi wezmą  sobie wiernych poslusznych Watykanoiwi a ci werzący Bogu przejmie inny odnowiony kościól i zobaczą  ..własny iupadek , bez przemocy i "rożnych takch" to było takze uczucie kapłanów judaizmu z czasach pierwszych chrześcijan  .NIe było bardziej zapiekłych wrogów chrześcijan niż  oni . to szatańska złość niemocy , już+ tutaj na ziemi .

 

"Nie jest źle zrobić gojowi na złość " Talmudyści 

 

 

 

 

No to co ,ze papież ? Pan nie ma względu na osobę , nie znają tego ?cóż  kryzys materialny osiągnął już szczyt , brakuję instytucji  pieniędzy na Biblię , to by wszytsko tłumaczyło , kaznodzieja, absolwentcisemnarium  potrafią powiedzieć,ze "Bóg nas kocha , trzeba otworzyć swoje serce "we wszystkich możlwych kombinacjach   i ot wszystko , ot i cała świadomość "wiernych" ... i to by było  tlumaczenie , jak na kocha to przebaczy nasze zaprzaństwo , hulaj dusza !

 

 

 

No to co,ze papież ? a tacy muzułmanie potrafią wyganać mułłę [ rzadko ,ale takie rzeczy bywały }

 u nas nauczono wiernych ŚLEPEGO posluszeństwa ...ludziom , rezultayy takiej edukacji ...jak widać  u nas mo zna ubliżac Bogu do woli i nich już nie ...tym bolesniejszy może być upadek .

 

Za katolików kościół uważa tych co ... no tutaj kościól wykazuje podejście genderowe , katolikami sa ci którzy CZUJĄ sie członkami kościoła . czuję  się kobietą więc jestem kobietą a jak jutro poczuję się mężczyzną to jestem mężczyzną , i to gdzie taka metoda  w kościele ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 • skierka czw, 31 gru 2020, 13:57:45
 • skierka pią, 1 sty 2021, 19:11:32
 • skierka sob, 2 sty 2021, 17:01:21

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń