Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Okiem katolika - Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (łac. Sollemnitas Sanctissimi Corporis et Sanguinis Christi), potocznie. Boże Ciało – dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a we Włoszech w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej.Jest świętem nakazanym. Po raz pierwszy uroczystość obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320. W Kościele unickim święto zostało wprowadzone na synodzie zamojskim w 1720. Zewnętrzną formę święta stanowią procesje prowadzone do 4 ołtarzy.

Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne. W tym roku mogliśmy wyjść, jak przed laty z procesją do czterech ołtarzy. Dzieci komunijne sypiące kwiaty, ekipa żołnierzy w oryginalnych strojach z czasów Pana Jezusa , chór prowadzący wszystkie śpiewy i rzesze ludzi za nami. Jak to dobrze, że nie wstydzimy się swojej wiary i chociaż raz do roku umiemy ja zamanifestować.Opcje Artykułu

Okiem katolika - Boże Ciało | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
skierka wto, 15 cze 2021, 08:52:37

 

 A  więc to jednak manifestacja ... więc co my właściwie robimy ? manifestujemy czy modimy się ?

Jedno wyklucza drugie , jak się już modlę to nie łypię okiem na sąsiadkę z drugiej ławki świątyni czy np jest np. 

ładnie ubrana .

 

Jak już mówię to nie do dwóch osób na raz , wiec KOMU demonstrujemy ? Bogu nie muszę niczego demonstrować , On i tak wie wszystko a ateistom ?...to bym nie szedł tylko ...wygarnął co o nich myślę ...ale nie slowami pieśni , gdyby to było możliwe to słowami jakimi posługiwały się owe demostrantki spod znaku czerwonych błyskawic, wobec nich  TYLKO TAKI JĘZYK NADAJE SIĘ DO DEMONSTRACJI , więc komu , światu ...a kto jest ? ...nigdy nie rozmawiałem.

 

  

A... co to świat obchodzi , dla świata to grupa ludka chodąca w kółko z czymś ta pod baldachimem i usilująca w ten sposób udowodnić że istnieją , 

 

RESUME :

 

Ten kto ustanowił święto Bożego Ciala nie zna ST , oto Pan w Ks. Powt PRAWA powiedział WPROST I BEZ NIEDOMÓWIEŃ ,że przestrzeganie prawa jest DOWODEM ISTNIENIA BOGA JAHWE wobec innych narodów postronnych , ktoś kto to ustanowił Boże Ciało ...na zajęciachz biblistyki drzemał.

 

 

Rzeczywiscie myślimy ,że dziewczątka sypiące kwiatki dokonają postępu ewangelizacji ? Dwa podejścia , dwie metody jedna boska :przestrzegajce prawa ..i to wystarczy za całe świadectwo , drugie podejście - ludzkie , chodźcie po ulicach i śpiewajcie , oba w zasadzie się eliminują , jedno jest mądre drugie "mądre inaczej  "

 

 

Co mam robić ? jak obowiązek to  oobwiązek ...ja wychowany w starej szkole idę , ale po co ? na co ? diabli wiedzą . Tyle wysiłku  a a tutaj w wiadomościach krótki filmik jak to w miejscowości X układany jest co roku przepiękny dywan  z kwiatów ... warto było ?

 

bo gdyby tak papież nalozył klątwę na osoby ktore w ramach kk dopuszczają się lichwy w stosunku do bliźnich to ...  słowem ręczę że oddźwięk w mediach byłby niewiarygodnie większy ...to jet dopiero demonstracja ! demonstracja nad demostracjami , globalna !

 

o to chodzilo ? czyli co ? jednak to chyba instytucja się pomylila ,nie Bóg .

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 
skierka pią, 18 cze 2021, 07:08:54

 

 Słuszna na uwaga jednego z domowników , modły NA POKAZ w jęyku polskim nazywamy dewocją , bigoterią .

Owszem , zgadza się , kk w Polsce cierpi na niedobór , ostry niedobór świadectw wiary w życiu pubicznym , tak , ale publiczne modly kłócą się już w samym zalożeniu z INTYMNOŚCIĄ modlitwy . owszem nalezy dawać świadectwo w życu publicznym ale problem w tym ,że akurat tego kk nie uczy ... a są dość spore połacie  Biblii które wląśnie o tym traktują , ale kk tego akurat nie uczy ... , owszem podkreśla ,że kościół nie będzie się wtrącał do polityki w sytuacji kiedy PUBLICZNE dawanie świadectwa wiary jest nieczym innym jak właśnie poltyką ,

 

eh ! toż to pomieszanie pojęć .

 

 

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń