Rosjanka pozywa McDonalda. Za złamanie postu

śro, 11 sie 2021, 21:14:36

Autor: Łukasz Godzwoń

Prawosławna chrześcijanka Ksenia Owczinnikowa uległa pokusie w czasie postu, teraz żałuje i idzie do sądu. Złożyła już pozew w Zamoskwareckim Sądzie Moskwy przeciwko sieci restauracji McDonald's. Domaga się 1000 rubli odszkodowania za przerwanie postu wielkopostnego. Poinformowała o tym  służba prasowa sądu.

Z oświadczenia rzecznika sadu wynika, że „incydent” miał miejsce w Omsku w 2019 roku. Spacerując po mieście Ksenia Owczinnikowa zobaczyła reklamę przedstawiającą firmowe produkty fastfoodu – Cheeseburgera i Chicken McNuggets. Do tego czasu kobieta przez około miesiąc nie jadła mięsa i ulegając wpływowi reklamy, zjadła cheeseburgera, czego później pożałowała. Przed tym incydentem Kseni Owczinnikowej udawało się pomyślnie pościć w ciągu 16 lat.

„W działaniach McDonald's widzę naruszenie prawa ochrony konsumentów. Proszę sąd o zbadanie i, jeśli doszło do naruszenia, o zobowiązanie McDonald's do zrekompensowania mi szkody moralnej w wysokości 1000 rubli” - głosi oświadczenie.

Na daną chwilę sąd pozostawił sprawę bez rozpatrzenia z powodu braków formalnych. Powódka ma jeszcze czas na ich poprawienie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20210811211436235