Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

W obronie życia

W Buffalo, w stanie Nowy Jork, rozpoczął się proces Jamesa Koppa, katolickiego aktywisty z organizacji antyaborcyjnej „Army of God”, który został oskarżony o zabójstwo lekarza wykonującego zabiegi aborcyjne.

Mający 48 lat zabójca nie zaprzeczył podczas rozprawy sądowej, że w 1998 roku zabił dr. Barnetta Slepiana w obecności jego żony, strzelając do niego ze swojej dużokalibrowej strzelby. Kopp przyszedł do domu lekarza w Amherst w stanie Massachusetts, prosząc o pomoc medyczną. Do środka wpuściła go żona Slepiana, posyłając w międzyczasie po męża. Gdy ten zszedł na dół, Kopp wyciągnął schowaną strzelbę i strzelił do lekarza.

Podczas rozprawy sądowej Kopp bronił się, że nie zamierzał zabić Slepiana, ale tylko lekko ranić, sądząc że to powinno go wystraszyć na tyle, iż zrezygnuje z dalszego wykonywania zabiegów aborcyjnych. Był to akt – tłumaczył sędziemu – w pełni uzasadniony, ponieważ w ten sposób stanął on w obronie zagrożonego życia nienarodzonego dziecka.

Kopp jest również podejrzany o dokonanie 4 innych zabójstw lekarzy wykonujących zabiegi aborcyjne. Od dłuższego czasu znajdował się on na liście osób poszukiwanych przez FBI jako „Bardzo niebezpieczny przestępca”. Kopp ukrywał się przed amerykańskimi organami ścigania w Meksyku i Irlandii. W końcu został aresztowany we Francji przez tamtejszą policję i deportowany do Stanów Zjednoczonych. Adwokat Koppa próbuje zakwalifikować jego czyn jako dokonany z pobudek politycznych. Sędzia Michael D’Amico z sądu w Buffalo pomimo tego, że nazwał Koppa „katolickim terrorystą, który mordował w obronie nienarodzonych” nie uznał jego przestępstwa jako aktu politycznego i oskarżył go o morderstwo pospolite drugiego stopnia. Wyrok zapadnie w maju br.

Kapelan katolickiej organizacji antyaborcyjnej, której Kopp był członkiem (Army of God), ks. Donald Spitz, w udzielonym wywiadzie powiedział, że „czyn Koppa był sprawiedliwy. Bóg prowadzi nas bowiem, ażeby bronić niewinnego życia nienarodzonych. Co jest bowiem gorsze – zapytał w radiu kapłan - zabić 250 lekarzy-morderców czy 50 milionów niewinnych dzieci?” Natomiast członkowie katolickiej organizacji antyaborcyjnej w USA „Priests for Life” rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, które mogłyby w jakiś sposób pomoć Koppowi. Także inny duchowny, tym razem z prezbiteriańskiej organizacji antyaborcyjnej, ks. Paul Hill, powiedział w obronie Koppa: „czy miałby ktoś żal do człowieka, który zabiłby snajpera celującego z karabinu do dzieci bawiących się na boisku szkolnym?” – Od dłuższego już czasu społeczeństwo amerykańskie zauważa istnienie współpracy i postawy solidarności między katolickimi organizacjami antyaborcyjnymi a konserwatywnymi ugrupowaniami protestanckimi.Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030329182745594

No trackback comments for this entry.
W obronie życia | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń