Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Radio Maryja jednak nie za UE?

Publikacja "Życia Warszawy" na temat wypowiedzi dyrektora Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka w sprawie Unii Europejskiej, wywołała szereg komentarzy. Zdziwienie budziła sugerowana przez media zmiana stosunku do integracji. Wczoraj Radio Maryja wydało w tej sprawie oświadczenie, którego treść w całosci prezentujemy.

Oświadczenie Radia Maryja

Radio Maryja stanowczo protestuje przeciwko próbom manipulowania opinią publiczną w celu zniszczenia autorytetu Radia Maryja i wykorzystania go do propagandy unijnej.

24 maja 2003 r. w "Wiadomościach" TVP w Programie I o godz. 19.30 został wyemitowany materiał celowo wymyślony, zawierający zdania powyrywane z kontekstu, opatrzone nieprawdziwymi komentarzami.

Kłamstwo i manipulacja, brak zwyczajnej uczciwości w przywoływaniu wypowiedzi, tworzenie tzw. "faktów prasowych", które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - są po to, aby sprowokować Radio Maryja do wypowiedzi, które będą podstawą do kolejnych oskarżeń i ataków. Kłamstwa, manipulacja, wymyślanie bezpodstawnych zarzutów mają na celu doprowadzenie do zniszczenia autorytetu Radia Maryja.

Ta dezinformacja, która była na temat Radia Maryja i Unii Europejskiej jest to kolejna manipulacja nie tylko samym radiem, ale szeroką opinią publiczną. Wcześniej przygotowana i zorganizowana nagonka w telewizji publicznej, prywatnej, w radiu i prasie na Radio Maryja pokazuje w bardzo jasny sposób kolejną, przewrotną walkę z Radiem Maryja i jej Dyrektorem. Ten zorganizowany atak niesie zgorszenie, zamęt, doskonale pokazuje mechanizmy ciemnych sił liberalnych dążących do kompromitowania wiary katolickiej, autorytetów Kościoła katolickiego i dzielenia Kościoła Świętego.

Radio Maryja protestuje przeciwko wykorzystaniu autorytetu O. Dyrektora i Radia Maryja do propagandy unijnej i celowemu osłabianiu zaufania radiosłuchaczy do tego środka społecznego komunikowania.

Radio Maryja stanowczo protestuje przeciwko prowokacji obliczanej na wprowadzenie zamętu w umysłach i sercach tych ludzi, którzy szczerze zaufali tej katolickiej rozgłośni.

Radio Maryja jest jedyną rozgłośnią szeroko słuchaną, która broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ostrzega przed strukturami i ludźmi, którzy zabijają poczęte życie i niszczą młodzież i rodzinę, przeciwstawia się fali zła, przemocy, pornografii, wyprzedaży majątku narodowego. Radio Maryja pełni misję ewangelizacyjną zgodną z dokumentami Kościoła katolickiego, rozpala miłość i wierność Bogu i Ojczyźnie, jest z rolnikami, ludźmi najuboższymi i spychanymi na margines przez oligarchię polityczną.

Radio Maryja stanowczo protestuje przeciwko próbom manipulowania opinią publiczną w celu zniszczenia autorytetu Radia Maryja i wykorzystania go do propagandy unijnej.

Toruń, 25.05.2003 o. Janusz Dyrek CSsROpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030526142458487

No trackback comments for this entry.
Radio Maryja jednak nie za UE? | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń