Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Radio Maryja jednak nie za UE?

Publikacja "Życia Warszawy" na temat wypowiedzi dyrektora Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka w sprawie Unii Europejskiej, wywołała szereg komentarzy. Zdziwienie budziła sugerowana przez media zmiana stosunku do integracji. Wczoraj Radio Maryja wydało w tej sprawie oświadczenie, którego treść w całosci prezentujemy.

Oświadczenie Radia Maryja

Radio Maryja stanowczo protestuje przeciwko próbom manipulowania opinią publiczną w celu zniszczenia autorytetu Radia Maryja i wykorzystania go do propagandy unijnej.

24 maja 2003 r. w "Wiadomościach" TVP w Programie I o godz. 19.30 został wyemitowany materiał celowo wymyślony, zawierający zdania powyrywane z kontekstu, opatrzone nieprawdziwymi komentarzami.

Kłamstwo i manipulacja, brak zwyczajnej uczciwości w przywoływaniu wypowiedzi, tworzenie tzw. "faktów prasowych", które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - są po to, aby sprowokować Radio Maryja do wypowiedzi, które będą podstawą do kolejnych oskarżeń i ataków. Kłamstwa, manipulacja, wymyślanie bezpodstawnych zarzutów mają na celu doprowadzenie do zniszczenia autorytetu Radia Maryja.

Ta dezinformacja, która była na temat Radia Maryja i Unii Europejskiej jest to kolejna manipulacja nie tylko samym radiem, ale szeroką opinią publiczną. Wcześniej przygotowana i zorganizowana nagonka w telewizji publicznej, prywatnej, w radiu i prasie na Radio Maryja pokazuje w bardzo jasny sposób kolejną, przewrotną walkę z Radiem Maryja i jej Dyrektorem. Ten zorganizowany atak niesie zgorszenie, zamęt, doskonale pokazuje mechanizmy ciemnych sił liberalnych dążących do kompromitowania wiary katolickiej, autorytetów Kościoła katolickiego i dzielenia Kościoła Świętego.

Radio Maryja protestuje przeciwko wykorzystaniu autorytetu O. Dyrektora i Radia Maryja do propagandy unijnej i celowemu osłabianiu zaufania radiosłuchaczy do tego środka społecznego komunikowania.

Radio Maryja stanowczo protestuje przeciwko prowokacji obliczanej na wprowadzenie zamętu w umysłach i sercach tych ludzi, którzy szczerze zaufali tej katolickiej rozgłośni.

Radio Maryja jest jedyną rozgłośnią szeroko słuchaną, która broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ostrzega przed strukturami i ludźmi, którzy zabijają poczęte życie i niszczą młodzież i rodzinę, przeciwstawia się fali zła, przemocy, pornografii, wyprzedaży majątku narodowego. Radio Maryja pełni misję ewangelizacyjną zgodną z dokumentami Kościoła katolickiego, rozpala miłość i wierność Bogu i Ojczyźnie, jest z rolnikami, ludźmi najuboższymi i spychanymi na margines przez oligarchię polityczną.

Radio Maryja stanowczo protestuje przeciwko próbom manipulowania opinią publiczną w celu zniszczenia autorytetu Radia Maryja i wykorzystania go do propagandy unijnej.

Toruń, 25.05.2003 o. Janusz Dyrek CSsROpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030526142458487

No trackback comments for this entry.
Radio Maryja jednak nie za UE? | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń