Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Homoseksualizm dzieli chrześcijan

Protestanckie wyznania chrześcijańskie są głęboko podzielone przez kwestię stosunku do homoseksualizmu - wynika z badań przeprowadzonych na liczącej 568 przedstawicieli duchownych grupie, w Stanach Zjednoczonych przez organizację "Ellison Research".Przeważającą większość protestanckich duchownych w Stanach Zjednoczonych sprzeciwia się przyznawaniu homoseksualistom pełni praw heteroseksualistów. Tylko 10 procent duchwonych protestanckich uważa, że państwo powinno zalegalizować "małżeństwa homoseksualne", zaś 16 procent uznaje możliwość adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Badanie potwierdziły też przypuszczenia badawcze, według których homoseksualizm jest jednym z problemów, który głęboko dzieli wyznania protestanckie. Najmniej dotknięte nim są wyznania ewangeliczne, które w większości sprzeciwiają się homoseksualizmowi, uznając go za grzech. Jednak już wśród tzw. kościołów głównego nurtu (prezbiterianizm, metodyzm, episkopalianizm) częściowo zaczyna zwyciężać teologia liberalnie odnosząca się do biblijnych potępień aktów homoseksualnych.

Pokazują to także badania socjologiczne. Prawie połowa (48 proc.) duchownych - kościołów głównego nurtu protestantyzmu nie uznaje aktów homoseksualnych za grzech, 52 proc. uznaje je za grzech, ale pozostawia osobistym wyborom. - Takie postawy są efektem ogromnej propagandy, która wpaja ludziom, że homoseksualizm jest wrodzony, że nie można go zmienić, i że w związku z tym człowieka za niego nie odpowiada - komentuje wyniki badań Peter LaBarbera, główny analityk z Culture and Family Institute.

Jednocześnie mimo tak dużej akceptacji dla samych aktów homoseksualnych większość duchownych głównego nurtu protestantyzmu nie akceptuje jednak prawa do zawierania przez homoseksualistów małzeństw (72 procent), a 60 procent jest przeciwko adoptowaniu przez nich dzieci.

Zobacz również:

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030708163530139

No trackback comments for this entry.
Homoseksualizm dzieli chrześcijan | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
łacinnik wto, 8 lip 2003, 16:52:12
Czy Bóg niszcząc Sodomę i Gomorę i choćby św. Paweł swoimi listami też dzielili chrześcijan? Pora sobie powiedzieć prawdę panowie i panie homoseksualiści. Kto ulega skłonnościom homoseksualnym i uznaje, że to nie jest grzech to niestety nie jest chrześcijaninem.
 
Crusader wto, 8 lip 2003, 17:11:29
... a jaki % akceptuje małżeństwa z szympansami lub dobermanami ?
 
gosc śro, 13 kwi 2005, 23:36:40

kochajmy się i po prostu żyjmy. Jak można czegokolwiek zakazywać ? Najważniejsze przykazanie to miłuj bliźniego swego... Jak chrześcijanin, który zakazuje miłości i neguje jej jakąkolwiek wartość może się nazywać chrześcijaninem??? Ludzie otwórzcie oczy i spójrzcie na świat - czy nie byłby wspanialszy bez ciasnoty waszych umysłów, bez poglądów wykreowanych przez wasze ego, które jest tylko waszym wyobrażeniem o świecie ? Żaden wasz pogląd nic nie zmieni w naturalnym porządku świata. Spójrzcie oczami prawdy, która leży poza wszelkim słowem...

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń