Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Akt Boga?

Wybór pierwszego otwarcie homoseksualnego biskupa jest "aktem Boga" - uważa bp Frank Griswold - zwierzchnik Kościoła Episkopalnego. Opinię taką wyraził on w liście, który może pogłębić podziały w łonie Wspólnoty Anglikańskiej.

Zdaniem biskupa dopuszczając taki wybór Bóg pokazał, że pewne prawdy Biblii są kulturowo uwarunkowane i nie mają znaczenia uniwersalnego.

W swoim liście bp Griswold wyraził pełną wiarę w Pismo Święte, jako Słowo Boga, zawierające wszystkie prawdy konieczne do zbawienia, zaznaczył jednak, że problemem stającym przed Kościołem nie jest wiara w Pismo Święte, ale interpretacja Biblii. - Nie ma nic takiego jak neutralna lektura Pisma. Akceptując autorytet Biblii, rózne jej fragmenty intepretujemy w różny sposób - podkreślił biskup.

Biskup zaznaczył, że wybór pierwszego otwarcie homoseksualnego biskupa anglikańskiego nie musi oznaczać zmiany kościelnej nauki o homoseksualizmie. Przyznał również, że istnieje niebezpieczeństwo dokonania schizmy w Kościele Episkopalnym. - Pewna ilość naszych biskupów sprzyja powołaniu alternatywnej wobec Kościoła Episkopalnego jurysdykcji - napisał i dodał, że byłaby to wielka strata, bowiem specyfiką anglikanizmu jest to, że potrafi on utrzymywać wewnątrz siebie niezwykle sprzeczne poglądy.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20030905164448995

No trackback comments for this entry.
Akt Boga? | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Akt Boga?
Integrysta pią, 5 wrz 2003, 23:12:41
\"Zdaniem biskupa dopuszczając taki wybór Bóg pokazał, że pewne prawdy Biblii są kulturowo uwarunkowane i nie mają znaczenia uniwersalnego.\"
Dopuszczajac zaś Stalina i Hitlera do władzy w takim razie Pan Bóg wyraził swe poparcie dla rasizmu i kolektywizacji. W końcu oba ustroje miały swoje kulturalne uwarunkowania. Każąc sodomię karać śmiercią Bóg nie wyraził wcale swojego potępienia, nie wyraził go również mówiąc, że to obrzydliwość i to tak w Starym jak i w Nowym Testamencie. Może ów duchowny lepiej wie co Pan Bóg ma na myśli niż sam Bóg w Trójcy Świetej Jedyny. Czy on na głowę upadł!? On siebie mieni sługą Bożym, a wypisuje takie idiotyzmy!? Zalecam mu lekturę Słowa Bożego i to aż do upadłego, a jak upadnie i wstanie to znowu - aż pojmie co napisał. Jak ma dojść do zjednoczenia chrześcijan skoro ktoś podważa Biblię w czymś tak oczywistym i tak jasno napisanym (i to wielokrotnie)?

---
Pozdrawiam
Jakub Jerzy Skoczylas

LWÓW, ŁUCK, STANISŁAWÓW, TARNOPOL
Niech Bóg zapomni o mnie jeśli ja zapomnę o Nich.
 
Akt Boga?
maral wto, 9 wrz 2003, 14:30:10
obrzydliwoscia jest wszelki grzech. grzechem jest wszelka obrzydliwosc.
kazdy kto okazuje skruchy, i bije siebie w piersi i przyznaje sie do swoich grzechow przed Bogiem a szczegolniej przed Jezusem, jest wybaczany i akceptowany.
ale ktkolwiek grzeszy i sie nie przejmuje tym to napewno postepuje obrzydliwie przed Bogiem i nie tylko. jezeli ktokolwiek mowi ze jest gejem i sie tego wstydzi i rozumie ze to grzech i stara sie ze wszystkich sil nie wracac do tego i przez caly czas sie modli to napewno Pan Bog go zaakceptuje.
ale zupelnie nie rozumiem tych gejow ktorzy obnosza sie swoim grzechem a do tego sa dumni z tego. to takbym codziennie naga chodzilabym po ulice i bylabym z tego dumna. przeciez jakbym tak zrobila to komu krzywde zrobila? jak sie zwykli tlumaczyc gejowi że oni nikomu krzywdy nie robia. wiec na czym polega pojecie czy wyczuwanie grzechu?
nie przesadzajmy z tym wszystkim!
pozdrawiam,
maral
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń