Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Orędzie Bożonarodzeniowe prezydenta ŚFL

Ks. bp Mark S. Hanson, zwierzchnik Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ameryki oraz prezydent Światowej Federacji Luterańskiej skierował do luteranów na całym świecie przesłanie z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. W swoim liście biskup Hanson wskazał na problem wojny i cierpienia w dzisiejszym świecie, ale także na niezmienną łaskę i prawdę o Bogu, który jest  nami w Jezusie Chrystusie. Czytelnikom Kosciol.pl prezentujemy w całości tekst świątecznego przesłania biskupa Hansona. 

Przesłanie Bożonarodzeniowe NPW Ks. bp. Marka S. Hansona, prezydenta Światowej Federacji Luterańskiej

 

Drogie Siostry i Bracia w światowej wspólnocie luterańskiej,

 

Czym przepełniona jest Ziemia w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia? Czyż nie niczym innym jak tylko ogłuszającym hałasem wojny? Czyż nie wstrzymujemy na chwilę oddechu, obawiając się przemocy, która każdego dnia może wkroczyć w nasze życie? Wielu, nazbyt wielu ludzi ma przed oczyma w tegorocznym czasie przedświątecznym nie obraz narodzin, ale obraz śmierci. Kiedy przypatrujemy się rozwojowi ludzkości, to coraz częściej dostrzegamy ludzi, którzy w obawie przed cierpieniem znajdują się w ucieczce, podczas gdy „nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, ogłasza pokój, zwiastuje dobro, ogłasza zbawienie, mówi do Syjonu: Twój Bóg jest Królem.” (Iz 58,7)

 

Gdzie szukamy znaków nadziei? Wiele głosów wskazałoby nam na ekspansję gospodarki światowej, ale podczas gdy tylko niewielu czerpie korzyści z jej rozwoju, to o wiele większej ilości osób brakuje równocześnie chleba powszedniego, odpowiedniego schronienia i koniecznej opieki medycznej. Pokładanie ufności w militarną siłę i akty terroru jako jedyną drogę do osiągnięcia pokoju, wydaje się być absurdalnym i dominującym sposobem myślenia w naszych czasach. Całe stworzenie zagrożone jest przez grzeszność ludzkości.

 

Ale mimo tego istnieje Dobra Nowina. Bóg nie opuścił swojego stworzenia i nie zapomniał o swoich obietnicach: „A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.” (Jan 1,14)

 

Aniołowie zwiastowali tę wiadomość. Pasterze powrócili do domów, wielbiąc i wychwalając Boga za to. Tak, całe stworzenie przepełnione jest łaską i prawdą. Bóg mieszka w Jezusie Chrystusie w nas (Immanuel). Bóg nas nie obezwładnia, ale wkracza w nasze człowieczeństwo, bierze cierpienie świata na siebie. Tak wielkie jest miłosierdzie Boże, tak niepojęta Jego miłość. Jezus, nasz Chrystus, Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, jest dopełniającą się w słabości Bożą mocą.

 

Ogarnięci Bożą łaską, naznaczeni na zawsze krzyżem Chrystusa, jesteśmy posłani do świata, który Bóg tak umiłował. W nim zwiastujemy pokój na ziemi. Na tym świecie wstawiamy się za sprawiedliwością i w nim zaświadczamy słowem i czynem o pełni łaski i prawdzie Bożej.

 

Niechaj my, którzy należymy do Światowej Federacji Luterańskiej i przyczyniamy się w większej społeczności tych, którzy chcą budować pokój na świecie, zostaniemy odnowieni przez moc Ducha Świętego. Niechaj cud wcielonej w Jezusie Chrystusie łaski Bożej przepełni Was wszystkich nadzieją.

 

Wasz

+ Mark S. Hanson,

Biskup Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce oraz prezydent Światowej Federacji Luterańskiej.


Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20031208185215297

No trackback comments for this entry.
Orędzie Bożonarodzeniowe prezydenta ŚFL | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wielkanoc
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Menu Użytkownika

  Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
  Nie pamiętasz hasła?

  Sonda

  Czy uważasz że decyzja Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystycznych biskupów była słuszna?

  Czy uważasz że decyzja Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystycznych biskupów była słuszna?

  •  Tak
  •  Nie
  •  Nie mam zdania
  0
  Wyniki
  | 10,699 głosów | 9 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń