Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Orędzie Bożonarodzeniowe prezydenta ŚFL

Ks. bp Mark S. Hanson, zwierzchnik Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ameryki oraz prezydent Światowej Federacji Luterańskiej skierował do luteranów na całym świecie przesłanie z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. W swoim liście biskup Hanson wskazał na problem wojny i cierpienia w dzisiejszym świecie, ale także na niezmienną łaskę i prawdę o Bogu, który jest  nami w Jezusie Chrystusie. Czytelnikom Kosciol.pl prezentujemy w całości tekst świątecznego przesłania biskupa Hansona. 

Przesłanie Bożonarodzeniowe NPW Ks. bp. Marka S. Hansona, prezydenta Światowej Federacji Luterańskiej

 

Drogie Siostry i Bracia w światowej wspólnocie luterańskiej,

 

Czym przepełniona jest Ziemia w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia? Czyż nie niczym innym jak tylko ogłuszającym hałasem wojny? Czyż nie wstrzymujemy na chwilę oddechu, obawiając się przemocy, która każdego dnia może wkroczyć w nasze życie? Wielu, nazbyt wielu ludzi ma przed oczyma w tegorocznym czasie przedświątecznym nie obraz narodzin, ale obraz śmierci. Kiedy przypatrujemy się rozwojowi ludzkości, to coraz częściej dostrzegamy ludzi, którzy w obawie przed cierpieniem znajdują się w ucieczce, podczas gdy „nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, ogłasza pokój, zwiastuje dobro, ogłasza zbawienie, mówi do Syjonu: Twój Bóg jest Królem.” (Iz 58,7)

 

Gdzie szukamy znaków nadziei? Wiele głosów wskazałoby nam na ekspansję gospodarki światowej, ale podczas gdy tylko niewielu czerpie korzyści z jej rozwoju, to o wiele większej ilości osób brakuje równocześnie chleba powszedniego, odpowiedniego schronienia i koniecznej opieki medycznej. Pokładanie ufności w militarną siłę i akty terroru jako jedyną drogę do osiągnięcia pokoju, wydaje się być absurdalnym i dominującym sposobem myślenia w naszych czasach. Całe stworzenie zagrożone jest przez grzeszność ludzkości.

 

Ale mimo tego istnieje Dobra Nowina. Bóg nie opuścił swojego stworzenia i nie zapomniał o swoich obietnicach: „A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.” (Jan 1,14)

 

Aniołowie zwiastowali tę wiadomość. Pasterze powrócili do domów, wielbiąc i wychwalając Boga za to. Tak, całe stworzenie przepełnione jest łaską i prawdą. Bóg mieszka w Jezusie Chrystusie w nas (Immanuel). Bóg nas nie obezwładnia, ale wkracza w nasze człowieczeństwo, bierze cierpienie świata na siebie. Tak wielkie jest miłosierdzie Boże, tak niepojęta Jego miłość. Jezus, nasz Chrystus, Ukrzyżowany i Zmartwychwstały, jest dopełniającą się w słabości Bożą mocą.

 

Ogarnięci Bożą łaską, naznaczeni na zawsze krzyżem Chrystusa, jesteśmy posłani do świata, który Bóg tak umiłował. W nim zwiastujemy pokój na ziemi. Na tym świecie wstawiamy się za sprawiedliwością i w nim zaświadczamy słowem i czynem o pełni łaski i prawdzie Bożej.

 

Niechaj my, którzy należymy do Światowej Federacji Luterańskiej i przyczyniamy się w większej społeczności tych, którzy chcą budować pokój na świecie, zostaniemy odnowieni przez moc Ducha Świętego. Niechaj cud wcielonej w Jezusie Chrystusie łaski Bożej przepełni Was wszystkich nadzieją.

 

Wasz

+ Mark S. Hanson,

Biskup Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce oraz prezydent Światowej Federacji Luterańskiej.


Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20031208185215297

No trackback comments for this entry.
Orędzie Bożonarodzeniowe prezydenta ŚFL | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń