Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kard. Joos: Geje to zboczeńcy

Zaledwie pięć do dziesięciu procent lesbijek i gejów to faktycznie homoseksualiści, zaś resztę stanowią "zboczeńcy seksualni" - uważa belgijski kardynał Gustaaf Joos. Informuje o tym za PAP onet.pl.

- Jestem gotów napisać mą własną krwią, że spośród wszystkich tych, którzy mówią o sobie, że są lesbijkami lub gejami, maksymalnie pięć do dziesięciu procent jest faktycznie lesbijkami lub gejami - powiedział 80-letni kardynał. Hierarcha uzupełnił, że "cała reszta to po prostu seksualni zboczeńcy".

Kard. Joos domagał się, by dziennikarze zanotowali jego słowa. - Nie będę się przejmował, gdyby wszyscy oni przyszli protestować pod moimi drzwiami. Nie otworzę im drzwi - dodał.

Kościół katolicki w Belgii po opublikowaniu wywiadu podkreślił, że jego wypowiedzi były prywatne.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040121211920222

No trackback comments for this entry.
Kard. Joos: Geje to zboczeńcy | 14 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
tomo śro, 21 sty 2004, 21:29:00
Moje poglady sa tu powszechnie znane, ale ta wypowiedz jest zenujaca. To nie jest jezyk i postawa milosci. Rozumiem, ze czerwien kardynalska symbolizuje sluzbe za cene krwi papiezowi, ale mam niejasne wrazenie, ze powinna ona byc rowniez sluzba za cene krwi czlowiekowi. W tej wypowiedzi dostrzeglem pogarde, ale nie widzialem w niej milosci do czlowieka. Szkoda. Starosc nie zwalnia z odpowiedzialnosci za slowa.
 
S.Niemiec śro, 21 sty 2004, 22:23:52
Nie wiem już co bardziej boli... odrzucenie, z jakim musimy sie spotykac na codzien, czy hipokryzja, z jaka KRK rzuca nam w twarz swoje zapewnienia o milosci blizniego...

---
Szymon Niemiec
 
Crusader czw, 22 sty 2004, 00:58:10
Brawa dla Kardynała !!! Może się nieco zagalopował i nie najlepiej wygląda tu jego zacietrzewienie, ale przecież nie znamy atmosfery rozmowy. Myślę, że wszystko idealnie wynika z kontekstu wywiadu i sytuacji.

Nie ubolewajmy nad \"bidnymi i nieszczęsnymi\" sodomitami, ale nad deprawowanemi przez nich dziećmi, które mogą w majestacie bezprawia \"wychowywać\" !!!

---
Silence - we hunt for the Queen
Sign of the Cross
And pray in-between
 
kot Balaama czw, 22 sty 2004, 01:45:03
Refleksja nr 1. W mojej parafii jest tylko jeden prawdziwy homoseksualista… ale i on niestety zboczeniec.
Refleksja nr 2. Jeżeli w badaniach kardynała tendencja centralna (zapewne średnia) z prób wyszła na 7,5% a błąd standardowy na 2,5 to być może jest to ważki wynik, godzien opublikowania w poważnym piśmie seksuologicznym. Gdyby jeszcze kardynał zechciał opisać narzędzie, podać liczebność i sposób losowania próby, zamiast tak dziwnie od rzeczy mówić o pisaniu wyników własną krwią.
Refleksja nr 3. Kardynał Joos powinien niezwłocznie przekazać młodszym adeptom umiejętność rozróżniania tych dwóch subgatunków. Z racji przynależności denominacyjnej domniemuję, że arcybiskup P. jest prawdziwym homoseksualistą, a biskup R. zboczeńcem seksualnym, ale bracia heretycy mogą uważać inaczej. Niezbędny jest więc ekspert z co najmniej kardynalskim autorytetem.


---
Pozdrawiam
Tomasz
 
horseradish czw, 22 sty 2004, 09:16:00
Mogę mieć tylko nadzieję, że kardynał miał na myśli, że te 90-95 procent praktykujących homoseksualizm, czyni to nie z powodu wewnetrznej skłonności, ale z rozpusty. Jeśli jednak, informacja jest prawdziwa to jest to rzeczywiście żenujące. Szczególnie, że kardynał swoje rozważania zawarł w wywiadzie dla belgijskiego pisma \"P-Magazine\", które, jak sie mozna zorientować ze strony internetowej, jest rodzajem ichniejszego \"Playboy\'a\" czy \"CKM-u\".
Pzdr

---
Piotr
 
Sophie czw, 22 sty 2004, 12:17:55
W dzisiejszej Rzepie są jeszcze zacytowane takowe słowa, które miał wypowiedzieć w tymże wywiadzie kard. Joos:
„Prawdziwi homoseksualiści nie paradują bowiem po ulicach w krzykliwych strojach. To ludzie, którzy borykają się z ciężkim problemem i którzy muszą nauczyć się z nim żyć. Jeśli błądzą, zasługują na przebaczenie. My zaś musimy im pomagać, a nie ich sądzić”.
Trochę to chyba zmienia optykę tej wypowiedzi. Otóż przyznam się szczerze, że cenię sobie powściągliwość w okazywaniu swoich uczuć publicznie czy to dotyczy homoseksualistów czy heteroseksualistów, jak też zawsze dostaję bólu nerek (starość nie radość) kiedy widzę poodkrywane te części ciała w sytuacji kiedy rozsądek nakazywałby przywdzianie ciepłego i długiego podkoszulka (młodość nie wieczność).
 
 • Sophie czw, 22 sty 2004, 15:40:46
STALKER pią, 23 sty 2004, 12:46:56
To zdumiewające - kardynał jest w stanie przelać własną krew w obronie PRAWDZIWYCH gejów i lesbijek! Pozerom nawet nie otworzyłby drzwi!
I rozumiem jego poirytowanie. Jakbyście sie czuli, Panowie - spotykacie fajnego młodego chłopaka, niby wie o co chodzi, jest chętny i w ogóle, a jak przyjdzie co do czego, to się okazuje, że to tylko zboczeniec podszywający się pod normalnego geja i cały wieczór macie do tyłu... Najspokojniejszego wyprowadziłoby to z równowagi!
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń