Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Problem homoseksualizmu raz jeszcze

Listy od czytelnikówProblem homoseksualizmu nie schodzi z pierwszych stron gazet kościelnych wielu wyznań chrześcijańskich. Jest on także obecny w naszym serwisie Kosciol.pl. O homosekualizmie - widzianym z różnych perspektyw - piszą członkowie redakcji oraz Czytelnicy. Poniżej przedstawiamy list Czytelnika zawierający pytania dotyczące przedstawiania kwestii homoseksualizmu w serwisie Kosciol.pl.

Podobnie też mężczyźni zaniechali PRZYRODZONEGO obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich ZBOCZENIE KARE. Rz 1, 27.

Dziwi mnie to ze tak wiele jest opinii usprawiedliwiających homoseksualizm w takim serwisie jak kosciol.pl. Calkowicie pomija się to co Bóg ma do powiedzenia na temat homoseksualizmu, ap.Paweł w liście do Rzymian nazywa homoseksualizm zboczeniem, ludzie którzy go uprawiają zaniechali przyrodzonego (naturalnego) obcowania z kobietą (więc proszę nie mówić ze to naturalne), dalej pisze też że już za życia homoseksualiści ponoszą należną za ich zboczenie karę. Nie zasłaniajcie sie swoim kościółkiem, bo to nie kosciółek będzie was sądził lecz Bóg na podstawie swojego Słowa. Homoseksualizm jest grzechem, obrzydliwością w Bożych oczach i mężołoznicy Królestwa Bozego nie odziedziczą. Czytając niektóre wypowiedzi widzę jak wielkie odstępstwo jest dziś na świecie, ludzie całkowicie pomijają Boga, a do tego jeszcze w swojej bezczelnosci przez swoją nieprawość starają sie tłumić prawdę.

--------------------------------
Szanowny Panie,

Problem stosunku chrześcijan do związków homoseksualnych był wielokrotnie poruszany w naszym serwisie. Jako ekumeniczny serwis informacyjny pokazujemy zróżnicowane poglądy wielu środowisk chrzescijańskich. Również sama redakcja jest zróżnicowana w swoim spojrzeniu.

Staramy się jednak przekazywać Czytelnikom informacje związane z tym budzącym tak wielkie kontrowersje tematem w sposób jak najbardziej obiektywny. Nie możemy więc przemilczać zarówno tego, że jakiś kościół potępia związki homoseksualne, jak i tego, że inny akceptuje je i błogosławi. Taka jest obecnie chrześcijańska rzeczywistosć na świecie i o takiej właśnie piszemy. Jeśli zaś chodzi o komentarze, pokazują one postawy naszych Czytelników. Osobiście nie zgadzam się z wieloma z nich, mam też świadomosć, że niektórzy członkowie Redakcji nie zgadzają się akurat z tymi, które wyrażają moje poglądy. Jednak bez względu na nasze przekonania, szanujemy naszych Czytelników, dlatego mają oni w serwisie swobodę wypowiadania się (w ramach przyjętych zasad), do czego i Pana serdecznie zapraszam.

Joanna Gacka

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040318213043905

No trackback comments for this entry.
Problem homoseksualizmu raz jeszcze | 46 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Problem homoseksualizmu raz jeszcze
mateuszwroc pon, 22 mar 2004, 14:46:58
" Nie możemy więc przemilczać zarówno tego, że jakiś kościół potępia związki homoseksualne, jak i tego, że inny akceptuje je i błogosławi. Taka jest obecnie chrześcijańska rzeczywistosć na świecie i o takiej właśnie piszemy."
Droga Pani! W Kościołach, które takie "związki" lub uznają, że nie są grzechem, nie ma chrześcijańskiej rzeczywistości. Tam widać ingerencję szatana, który jż wielu pastorów i "biskupów"(Gene Robinson) zwiódł. Oni uważają, że to nie jest grzech, a żaden chrześcijanin by tak nie powiedział. Mogę Bogu dziękować, że należę do Kościoła, który czarne nazywa czarnym, a biale biały. To jest Kościół Rzymsko-Katolicki, który jako jedyny został założony przez Boga i nigdy się nie zwrócił przeciwko niemu. Skoro luteranie, anglikanie, episkopalianie i inni błogosławią takie "związki" to wieczyste męki piekielne są ich problemem.

---
Ekumenizm to powrót odłączonych na łono Kościoła Katolickiego pod opiekę Biskupa Rzymu.
 
Problem homoseksualizmu raz jeszcze
kot Balaama pon, 22 mar 2004, 19:08:36
Kilka razy wyrażałem nieśmiałe "opinie usprawiedliwiające" więc coś tam odpowiem. Po pierwsze, słowo "zboczenie" którego św. Paweł nie użył, bo nie pisał po polsku nie było w oryginale obelgą. Po drugie, od czasu procesu Galileusza wiadomo, że sądy o tym co jest naturą a co nie jest wydają nauki świeckie, a jeśli ktoś powołuje się w sprawach astronoomii, medycyny, albo botaniki na Biblię błądzi, czy też zbacza z prawdy (a więc w tej kwestii jest zboczony). Po trzecie i najważniejsze, cytowany tekst dotyczy osób, które z powodu idolatrii porzucili współżycie z kobietą i zaczęli uprawiać perwersyjne seksualne stosunki z mężczyznami. Zapewne byli tacy ludzie w czasach apostolskich i być może są obecnie. Wiele jest teorii na ten temat, ale jeżeli ktoś uważa, że homoseksualistami ludzie stają się z powodu religijnego i chcą w ten sposób sposób dokonać apostazji to po prostu trudno byłoby mi znaleźć z kimś takim wspólny język.

---
Pozdrawiam
Tomasz
 
Problem homoseksualizmu raz jeszcze
dominika wto, 23 mar 2004, 11:10:17
Wszystkim, którzy komentowali ten artykuł polecam książkę "Twoje ciało stworzone do miłości" (Autor: Daniel- Ange, Wydawnictwo "w drodze") - zwłaszcza rozdział "Do ciebie, który patrzysz z wysoka i z daleka"

---
Dominika Cieniuch
 
Problem homoseksualizmu raz jeszcze
milka czw, 25 mar 2004, 11:40:19

homoseksualizm jest zlem, grzechem!!!
ludzie, opamietajcie sie!
sluchajcie glosu Pana!

nie wymyslajcie, czy to jest choroba czy nie choroba. to jest jawny grzech.
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń