Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Metodystyczni biskupi chcą pozostać wierni kościelnemu prawu

Liderzy Konferencji Biskupów Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego, stwierdzili że stanowisko Kościoła w sprawie ordynacji aktywnych homoseksualistów nie zmieni się jedynie pod wpływem wyroku okręgowego kościelnego sądu, stwierdzającego iż żyjąca w otwartym związku homoseksualnym pastor Dammann, nie złamała kościelnego prawa.

Władze konferencji biskupów wydały takie oświadczenie 26 marca br., w odpowiedzi na liczne pytania które pojawiły się po oczyszczeniu przez 13-osobowy sąd kościelny z okręgu Pacific Northwest w USA, otwarcie przyznajacej się do homoseksualnego związku pastor Karen Damman z zarzutów postępowania niezgodnego z nauczaniem chrześcijańskim.

Biskupi uzgodnili swoje oświadczenie podczas zorganizowanej przez przewodniczącego Konferencji, biskupa Ruedigera Minora z Moskwy. Podtrzymali w nim swoją wolę dotrzymania przysięgi zachowania kościelnego prawa i stwierdzili iż decyzja wydana przez sąd w okręgu Pacific Northwest nie wpływa na sposób rozwiązywania sprawy przez inne okręgi. Stwierdzili też, że członkowie  Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego powinni pamiętać iż werdykt w tej sprawie nie zastępuje przepisów kościelnego prawa dotyczących ordynacji homoseksualistów, zawartych w Księdze Dyscypliny Kościoła Metodystycznego.

Konferencja biskupów wezwała członków kościoła do "dołączenia do nich w pełnym szacunku i wspartym modlitwą dialogu, który pomoże znaleźć, utwierdzić i wprowadzać w życie najszersze zrozumienie naszych doktryn, praw i dyscypliny".
 
Biskupi przekonują także, iż Konferencja Generalna, najwyższe ciało ustawodawcze Kościoła, musi stać się miejscem wspartych modlitwą, rozważnych uzgodnień w sprawach norm chrześcijańskiego nauczania oraz życia.

W indywidualnych oświadczeniach, wielu biskupów wyraziło swoją dezaprobatę dla oczyszczenia pastor Dammann z zarzutów oraz zapowiadało, że dalsze kroki w kierunku liberalizacji kościelnego prawa w zakresie ordynacji aktywnych homoseksualistów, mogą zakończyć się rozłamem w łonie Kościoła. Wskazywali też, iż niedopuszczalne było to, że podczas procesu Karen Dammann sąd postawił się ponad kościelnym prawem.

Najbliższa Konferencja Generalna rozpocznie się w Pittsburgh 27 kwietnia br. Ciało ustawodawcze kościoła Metodystycznego spotyka się raz na cztery lata, by uzgadniać propozycje dotyczące zmian w kościelnym prawie oraz reakcji Kościoła na problemy społeczne. Na konferencję przyjedzie niemal 1000 delegatów, reprezentujących 8,3 milionową społeczność metodystyczną w USA oraz 1,7 miliona metodystów żyjących w Europie, Azji, Afryce i na Filipinach.

Więcej informacji o sprawie pastor DammannOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040327134703839

No trackback comments for this entry.
Metodystyczni biskupi chcą pozostać wierni kościelnemu prawu | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń