Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Metodystyczni biskupi chcą pozostać wierni kościelnemu prawu

Liderzy Konferencji Biskupów Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego, stwierdzili że stanowisko Kościoła w sprawie ordynacji aktywnych homoseksualistów nie zmieni się jedynie pod wpływem wyroku okręgowego kościelnego sądu, stwierdzającego iż żyjąca w otwartym związku homoseksualnym pastor Dammann, nie złamała kościelnego prawa.

Władze konferencji biskupów wydały takie oświadczenie 26 marca br., w odpowiedzi na liczne pytania które pojawiły się po oczyszczeniu przez 13-osobowy sąd kościelny z okręgu Pacific Northwest w USA, otwarcie przyznajacej się do homoseksualnego związku pastor Karen Damman z zarzutów postępowania niezgodnego z nauczaniem chrześcijańskim.

Biskupi uzgodnili swoje oświadczenie podczas zorganizowanej przez przewodniczącego Konferencji, biskupa Ruedigera Minora z Moskwy. Podtrzymali w nim swoją wolę dotrzymania przysięgi zachowania kościelnego prawa i stwierdzili iż decyzja wydana przez sąd w okręgu Pacific Northwest nie wpływa na sposób rozwiązywania sprawy przez inne okręgi. Stwierdzili też, że członkowie  Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego powinni pamiętać iż werdykt w tej sprawie nie zastępuje przepisów kościelnego prawa dotyczących ordynacji homoseksualistów, zawartych w Księdze Dyscypliny Kościoła Metodystycznego.

Konferencja biskupów wezwała członków kościoła do "dołączenia do nich w pełnym szacunku i wspartym modlitwą dialogu, który pomoże znaleźć, utwierdzić i wprowadzać w życie najszersze zrozumienie naszych doktryn, praw i dyscypliny".
 
Biskupi przekonują także, iż Konferencja Generalna, najwyższe ciało ustawodawcze Kościoła, musi stać się miejscem wspartych modlitwą, rozważnych uzgodnień w sprawach norm chrześcijańskiego nauczania oraz życia.

W indywidualnych oświadczeniach, wielu biskupów wyraziło swoją dezaprobatę dla oczyszczenia pastor Dammann z zarzutów oraz zapowiadało, że dalsze kroki w kierunku liberalizacji kościelnego prawa w zakresie ordynacji aktywnych homoseksualistów, mogą zakończyć się rozłamem w łonie Kościoła. Wskazywali też, iż niedopuszczalne było to, że podczas procesu Karen Dammann sąd postawił się ponad kościelnym prawem.

Najbliższa Konferencja Generalna rozpocznie się w Pittsburgh 27 kwietnia br. Ciało ustawodawcze kościoła Metodystycznego spotyka się raz na cztery lata, by uzgadniać propozycje dotyczące zmian w kościelnym prawie oraz reakcji Kościoła na problemy społeczne. Na konferencję przyjedzie niemal 1000 delegatów, reprezentujących 8,3 milionową społeczność metodystyczną w USA oraz 1,7 miliona metodystów żyjących w Europie, Azji, Afryce i na Filipinach.

Więcej informacji o sprawie pastor DammannOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040327134703839

No trackback comments for this entry.
Metodystyczni biskupi chcą pozostać wierni kościelnemu prawu | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń