Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Aborcja w programie "na żywo"

W odpowiedzi na projekt jednego z kanałów telewizji brytyjskiej dotyczący transmisji na żywo z zabiegu usunięcia ciąży, arcybiskup Peter Smith, przedstawiciel Konferencji Episkopatu Anglii i Walii wyraził nadzieję, iż te wstrząsające obrazy pozwolą opinii publicznej zrozumieć powagę aborcji.

Arcybiskup, przewodniczący Wydziału ds. Odpowiedzialności i Obywatelstwa Chrześcijańskiego w episkopacie, odniósł się do programu zatytułowanego "Mój płód" ("My Foetus"), który zamierza wyemitować stacja "Canal 4". P programie tym w ciągu 5 minut zostanie pokazane, jak lekarz dokonuje aborcji u kobiety będącej w czwartym miesiącu ciąży, a następnie umieszcza usunięty płód w szklanym naczyniu używanym do celów bakteriologicznych.

Julia Black, dyrektor programu, która sama dokonała aborcji w wieku 21 lat, tłumaczy realizacje programu "potrzebą powrotu do debaty na temat aborcji." "Zdecydowałam się na włączenie tych zdjęć, ponieważ - choć zapewne spowodują szok, gwałtowny sprzeciw i polemikę - pokazują rzeczywistość".

W specjalnym komunikacie arcybiskup przypomina, iż w krajach takich, jak Anglia czy Walia, gdzie dokonuje się średnio 481 aborcji dziennie, zdjęcia te mogą "wywołać niepokój i sprzeciw", ukazując jednocześnie "pełnię horroru aborcji".

- Aborcja stała się jedną z najczęściej wykonywanych interwencji chirurgicznych w Anglii-  przyznaje abp Smith, powołując się na opublikowany niedawno raport rządowego Narodowego Wydziału Statystyki, który to dokument ujawnia, iż jedna czwarta wszystkich ciąż (23 procent) kończy się celowo dokonaną aborcją. - Ten szokujący wskaźnik wzrasta jeszcze do ponad 1/3 (36 proceny) w grupie kobiet poniżej 20 lat - podkreśla duchowny.

Arcybiskup uważa, iż kobiety dokonujące aborcji, które "mogą znajdować się pod straszną presją i odczuwać wielki strach", powinny być "zawsze traktowane ze współczuciem i nie powinny być nigdy w żaden sposób potępiane".
 
 - Jak takie społeczeństwo, jak nasze może określać sie jako cywilizowane, jeżeli zgadza się na zabijanie nie narodzonych dzieci? Jeżeli opinia publiczna zmieni swoję nastawienie po tych szokujących zdjęciach, posłuży to naszemu wspólnemu dobru - konkluduje biskup.

(Zenit)

Zobacz też inne artykuły dotyczące nauczania i praktyki kościołów w kwestii aborcjiOpcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040407120928874

No trackback comments for this entry.
Aborcja w programie "na żywo" | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
milka śro, 7 kwi 2004, 13:32:46

do czego doszlo! trzeba pokazac te egzekucje zeby ludzie zrozumieli co robia i na co przemykaja oczy i na co pozwalaja. no coz taki jest swiat. zadaja krwi na wlasne oczy zeby sie przekonac do tej tragedii! ludziom zawsze jest malo, malo! ogladaja reality show, okrucienstwa, dopiero wtedy cala ich zadza i pragnienie gasna. nawet potrzebowali zobaczyc Jezusa zliczowanego, zeby sie przekonac do tego ze ich kocha i za nich ponios taka meke. nasze serca sa zatwardziale, jestesmy zli.

 
 • Przemek śro, 7 kwi 2004, 23:53:50

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń