Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Biblia a homoseksualizm

Listy od czytelnikówProblem "Biblia a homoseksualizm" jest jednym z najczęściej poruszanych obecnie przez kościoły chrześcijańskie tematów. Również nasi Czytelnicy starają się znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania, lub też podzielić się wnioskami dotyczącymi zagadnienia jednopłciowych związków w świetle biblijnej nauki. Poniżej zamieszczamy list od jednego z naszych Użytkowników, zapraszając do dyskusji.

W dzisiejszych czasach możemy napotkać się na różne zdania Kościołów chrześcijańskich na temat homoseksualizmu. Jedne go potępiają, inne tolerują i błogosławią takie związki. Lecz często nie konsultują tego z Biblią, która jest podstawowym źródłem wiary dla chrześcijan. Ten artykuł przedstawia widzenie homoseksualizmu w oczach Boga.

Kościół katolicki potępia czyny homoseksualne, lecz nie homoseksualistów. Natomiast w Kościele episkopalnym biskup Gene Robinson i inni hierarchowie uważają, że homoseksualizm to nie grzech. Aktywni homoseksualiści i homoseksualistki zostają pastorami i biskupami. Pełniąc swój urząd uczą, że homoseksualizm nie jest zły. Szkoda, że przedtem nie czytają Biblii.

Rdz 19;1-8: "Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszą drogę». Ale oni mu rzekli: «Nie! Spędzimy noc na dworze». Gdy on usilnie ich prosił, zgodzili się i weszli do jego domu. On zaś przygotował wieczerzę, poleciwszy upiec chleba przaśnego. I posilili się. Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»"

Lot po walce obronił swoich gości przed zboczeniem. Lecz takze inne księgi opisują stosunek Boga do tego zwyrodnienia.

Kpł 18; 22:"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"

Kpł 20; 13:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

Rz 1; 26-28;"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi."

1 Kor 6;9:"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą"

Kościoły chrześcijańskie nie mogą nauczać, że homoseksualizm jest dobry i normalny! Panu Bogu się to nie podoba! Apeluję do wszystkich chrześcijan: Walczcie, aby ten występek nei był błogosławiony i dopuszczany przez Kościoły! Bóg się tym brzydzi! Homoseksualizm jest grzechem wołającym o pomstę do nieba!

Nie powinniśmy potępiać homoseksualistów, którzy nie uprawiają tego zboczenia. Powinniśmy natomiast szykanować homoseksualizm i czynnych gejów i lesbijki, które nie chcą poprawy i uważają, że to jest normalne! Nie ja tak mówię, lecz "Bóg tak chce!"

Mam nadzieję, że moje argumenty przekonały was, a kto chce polemizować, niech polemizuje z Panem Bogiem, bo to Jego, a nie moje słowa nas tak uczą.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040411192100855

No trackback comments for this entry.
Biblia a homoseksualizm | 48 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Biblia a homoseksualizm
mateuszwroc wto, 13 kwi 2004, 11:06:04
W przesłanym później artykule dodałem fragment Księgi Rodzaju, który ukazywał karę za ten czyn Rdz 19;9-11:"9 Ale oni krzyknęli: «Odejdź precz!» I mówili: «Sam jest tu przybyszem i śmie nami rządzić! Jeszcze gorzej z tobą możemy postąpić niż z nimi!» I rzucili się gwałtownie na tego męża, na Lota, inni zaś przybliżyli się, aby wyważyć drzwi. 10 Wtedy ci dwaj mężowie, wsunąwszy ręce, przyciągnęli Lota ku sobie do wnętrza domu i zaryglowali drzwi. 11 Tych zaś mężczyzn u drzwi domu, młodych i starych porazili ślepotą. Toteż na próżno usiłowali oni odnaleźć wejście."

---
Ekumenizm to powrót odłączonych na łono Kościoła Katolickiego pod opiekę Biskupa Rzymu.

 
Biblia a homoseksualizm
Integrysta wto, 13 kwi 2004, 13:31:52
Mocna rzecz - gratulę Ci Mateuszu.

---
Pozdrawiam
Jakub Jerzy Skoczylas

Per signum Crucis de inimicis nostris libera nos, Deus noster.
 
Fundamentalizm a homoseksualizm
montsegur wto, 13 kwi 2004, 13:54:18
"Panu Bogu się to nie podoba! (...) Bóg się tym brzydzi! Homoseksualizm jest grzechem wołającym o pomstę do nieba!"

Hm, w Starym "Testamencie" jest nawet stwierdzenie, ze Bog brzydzi sie ty, gdy sie mezczyzna ubiera jak kobieta, a kobieta jak mezczyzna. Co w takim razie radzi nam Pan (ktory wie, co sie Bogu podoba) robic ze Szkotami ?(spodniczki!). Pytam, bo tu u nas Szkotow dosc sporo...
A co robic z kobietami w spodniach (jeszcze wiecej niz Szkotow...).

"Nie powinniśmy potępiać homoseksualistów, którzy nie uprawiają tego zboczenia. Powinniśmy natomiast szykanować homoseksualizm i czynnych gejów i lesbijki, które nie chcą poprawy i uważają, że to jest normalne! Nie ja tak mówię, lecz "Bóg tak chce!""

Czy ten fragment sugeruje, ze Bog chce, bysmy "szykanowali" homoseksualistow? Prosze o wyjasnienie zatem co rozumie Pan pod pojeciem "szykanowac" i jakie metody owego szykanowania doradzilby Pan stosowac. O ile mnie wiadomo, Pomazaniec (Christos) powstrzymal publiczne szykanowanie pewnej grzesznicy, wspominajac cos o "rzucaniu kamieniem". Czy oznacza to, ze Pan osobiscie jest bez grzechu, by wrecz nawolywac do szykanowania?


"Mam nadzieję, że moje argumenty przekonały was, a kto chce polemizować, niech polemizuje z Panem Bogiem, bo to Jego, a nie moje słowa nas tak uczą."

Czy zatem nie lepiej zostawic to "polemice" naszych wlasnych sumien z Bogiem, anizeli nawolywac jak "Barikadenmann"?

Cheers!!!

 
Biblia a homoseksualizm
S.Niemiec wto, 13 kwi 2004, 13:56:47
"Wszystko w wodzie, co nie ma płetw i łusek, będzie dla was obrzydliwością" I Moj 11, 12
"Wszystkie małe stworzenia, które biegają po ziemi, są obrzydliwością, nie wolno ich jeść" I Moj 11, 41
"Każde naczynie otwarte, na którym nie ma pokrywy przymocowanej sznurem, będzie nieczyste" IV Moj 19,15
"Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole i tego, co jest w wodzie pod ziemią" V Moj 5, 8
"Jeżeli ktoś ma syna upartego i krnąbrnego, ktory nie słucha ani głosu swojego ojca, ani głosu swojej matki, a choć oni go karcą, on ich nie słucha, To pochwycą go jego ojciec i matka i przyprowadzą do starszych jego miasta, do bramy tej miejscowości. I powiedzą do starszych miasta: ten nasz syn jest uparty i krnąbrny, nie słucha naszego głosu, żarłok to i pijak. Wtedy wszyscy mężowie tego miasta ukamieniują go i poniesie śmierć" V MOj 21, 18-21

Kto z Was, wołających o pomstę na homoseksualistów godzi się wypełniać WSZYSTKIE powyższe nakazy?
Kto z Was, nie modli się w świątyni, w której widnieją wizerunki?
Kto z Was, nie kosztował węgorza, suma czy innych ryb bez łusek?
Kto z Was gotów jest zabić własne dziecko, za nieposłuszeństwo jego?
Wybieracie z Pisma przyjemne dla Was zakazy, niewygodne pomijając milczeniem.
Nie jest to obłuda?
Czy kobiety Wasze raz w miesiącu idą przez miasto zakrywając twarze i głośno krzycząc, że są nieczyste?
Czy jecie mięso zabijane w koszerny sposób, skazując tym samym zwierzęta na okrutne cierpienie powolnej śmierci przez wykrwawienie, bo w Piśmie zapisano zakaz spozywania krwi?
"I powiedział im: Wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca Wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem" Łuk, 16, 15

---
Szymon Niemiec

"Miłość jest niepojęta dla tych, co jej nie dzielą"
Rene de Chateubriand
 
Biblia a homoseksualizm
kot Balaama czw, 15 kwi 2004, 23:21:18

> Ten artykuł przedstawia widzenie homoseksualizmu w oczach Boga.

Mocne. ;) Ja w imieniu Pana Boga nie napisałem jeszcze ani jednego artykułu.

> Lot po walce obronił swoich gości przed zboczeniem.

Raczej goście obronili Lota i nie przed zboczeniem, a przed agresją. Ale nie to jest najważniejsze. Opowiadanie o Sodomie zawiera kilka wątków. Bóg w rozmowie z Abrahamem określa ich występki jako "bardzo ciężkie" (Rdz 18,20), ale ich nie precyzuje. Pytanie więc brzmi: co w postępowaniu mieszkańców Sodomy obrażało Boga. Możemy w tym względzie oprzeć się na czyichś poglądach albo posłuchać, co ma na ten temat do powiedzenia prorok Ezechiel: "Oto taka była wina siostry twojej, Sodomy: ona i jej córki odznaczały się wyniosłością, zachłannością i spokojną beztroską, ale nie wspierały biednego i nieszczęśliwego, co więcej, uniosły się pychą i dopuszczały się tego co wobec mnie jest obrzydliwością." (Ez 16,49-50) Ostatnie słowo, co wielu bywalcom tego portalu może wydać się dziwne nie obejmowało tylko występków seksualności, więc nie określa jednoznaczne deliktu. Grzech sodomski definiuje też Księga Mądrości 19,13-14 "Słusznie cierpieli za swe własne złości, bo żywili ku gościom najgorszą nienawiść. Tamci [Sodomici] nie przyjęli przybyszów nieznanych, ci [tu o Egipcjanach] wzięli w niewolę dobroczynnych gości." Sumując: nawet jeżeli homoseksualiści są "sodomitami" to nie są jedynymi sodomitami, a ci co rzucają w nich kamieniem mogą się bardzo zdziwić, bo, jak prorokuje Ezechiel (a co odnosi się zapewne do wielu "pogromców zboczeń"): "Ja zaś odmienię ich los, los Sodomy i jej córek, a także twój los odmienię przy nich, abyś nosiła swoją hańbę i była zawstydzona z powodu wszystkiego, czego się dopuściłaś, i w ten sposób im przyniosła pociechę." (16,53-54)---
Pozdrawiam
Tomasz
 
Biblia a homoseksualizm
ibrahil czw, 2 wrz 2004, 11:55:52
"Powinniśmy natomiast szykanować homoseksualizm i czynnych gejów i lesbijki, które nie chcą poprawy i uważają, że to jest normalne! Nie ja tak mówię, lecz "Bóg tak chce!"".

Czy prawo w Polsce dopuszcza szykanowanie "czynnych" gejów i lesbijki?I jacy to są to ci "czynni" geje i lesbijki?Rozumiem,że ci którzy ze soba spółkują...Czyż to co mężczyzna lub kobieta robi w swojej sypialni z drugą dojrzałą osobą nie jest ich prywatna sprawą?Wejdzie Pan do ich domu,do ich sypialni i będzie im mówił co mają robić?
Dopóki nikogo nie krzywdzą swym zachowaniem jest wszystko w porządku...Natomiast Pan swym podżeganiem do szykanowania gejów i lesbijek może wyrządzić bardzo dużo zła.Proszę się zastanowić jaki duch natchnął Pana do napisania takich słów.Moim zdaniem był to Duch Nienawiści i Obłudy(kochajmy gejów,ale ich szykanujmy-to jest pańska miłość bliźniego?),który lubi posługiwać się słowami Boga dla własnych NIECHYSTYCH celów...

Czy Pan wogóle wie,że oprócz rozumu człowiek posiada też Serce?Proszę sobie o nim przypomnieć i wykorzystać swój rozum do tego by nigdy więcej nie zagościła w nim Ciemność...Bo właśnie po to on jest,nie zaś by przy jego pomocy rzucać w innych kamieniami!
 
Biblia a homoseksualizm
mieszko nie, 2 sty 2005, 00:48:56
na początek cytacik:
"Powinniśmy natomiast szykanować homoseksualizm i czynnych gejów i lesbijki, które nie chcą poprawy i uważają, że to jest normalne!"

Wie pan, iż jest to nawoływanie do agresji, a co za tym idzie, jest to karalne prawem polskim?

A kwitując pański artykuł - Biblia to nie wyrocznia. Gdyby tak było, to musiałby pan również uważać, że kobieta mniej jest warta od osła, bo taki to cennik można znaleźc w owych dziele. Że nie wspomnę o epatowaniu przemocą wobec kobiet, dzieci etc. Biblia, dzieło pisane pod natchnieniem, została spisana przez ludzi. A żaden człowek nie ma raczej fizycznej ni psycicznej możliwości zrozumieć, czego od niego pragnie Bóg. Dlatego podejrzewam, a nie jest to mój pomysł, lecz jest to teoria naukowa, że najnormalniej niektóre rzeczy były przez spisujących mylone, przekręcane, niektóre rzeczy były dodawane, etc etc. Nie sądźmy, abyśmy sami nie byli osądzeni. Niech pan nie uzurpuruje sobię prawa do mówienia czego Bóg od nas chce, co czuje, a co Mu jest obrzydliwym. Bo nietylko bluźni pan, ale również przyrównuje pan Boga do człowieka, obdarzając go uczuciami czysto ludzkimi i negatywnymi w dodatku, choćby owym obrzydzeniem. Więcej umiaru w słowach, więcej umiaru w myślach i więcej czucia sercem panu życzę. Bo może pan uważać homoseksualizm za zboczenie, sam nie jestem wolny od niektórych stereotypowych myśleń, ale uzurpowanie sobie prawa do wiedzy, co myśli Bóg, epatowanie w imię Boże nienawiścią - "Bóg tak chce!" (toż to hasło z czasów krucjat - potepionych przez JPII) nie są godne, nie tylko chrześcijanina, ale człowieka inteligentnego i oczytanego, bo podejrzewam, że z takim mam doczynienia.
Pozdrawiam
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń