Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Atak gejów w niedzielę palmową

Homoseksualiści zorganizowani w grupie pod nazwą „OutRage” zaatakowali katolickiego prymasa Anglii i Walii kardynała Cormaca Murphy-O’Connora w Niedzielę Palmową 4 kwietnia br - donosi The Catholic Herald. Z wypowiedzi obserwatorów zajścia wynika, że arcybiskup Westminster przewodniczył uroczystościom religijnym, prowadząc procesję wokół katedry w Westminster, gdy został otoczony przez grupę hałaśliwych homoseksualistów.

Główne drzwi katedry westminsterskiej zostały podczas mszy św. obwieszone plakatami, na których wypisano obraźliwe hasła przeciwko Kościołowi katolickiemu. Jeden z liderów ugrupowania gejów podszedł bardzo blisko kardynała i zaczął wykrzykiwać: „Twój Kościół osłania kapłanów-pedofilii i prześladuje osoby homoseksualne żyjące miłością w związkach partnerskich!”. Natomiast na jednym z plakatów napisano: „Katolicy, nie krzyżujcie więcej gejów i lesbijek!”. Homoseksualni demonstranci oskarżyli także kardynała o to, że popiera ustawy legislacyjne prześladujące osoby homoseksualne i depcze ich ludzkie prawa.

Podczas całego wydarzenia, które przez The Catholic Herald zostało określone jako "jawne pogwałcenie przebiegu ceremonii religijnej", kardynał Murphy-O’Connor przez cały czas zachował spokój i milczenie, nie reagując na zaczepki oraz prowokacyjne zachowanie homoseksualistów. Podobnie zachowywali się pozostali uczestnicy procesji.

Innego zdania byli biorący udział w zajściu homoseksualiści, którzy powiedzieli później przedstawicielom mediów, że zostali brutalnie odepchnięci przy użyciu siły fizycznej przez księży i kleryków oraz innych młodych mężczyzn biorących udział w procesji. Jeden z gejów zeznał nawet, że został znokautowany i kopnięty przez jednego uczestnika procesji, a następnie powalony na ziemię. Inni homoseksualiści powiedzieli natomiast, że zostali wyzwani przez katolików od wynaturzonych i chorych zboczeńców.

Lider ugrupowania gejów, Brett Lock, na pytanie dlaczego obiektem ich ataku stali się właśnie katolicy, odpowiedział, że głównym powodem było to, iż Katechizm Kościoła Katolickiego nazywa homoseksualizm poważnym nieporządkiem i śmiertelną degeneracją. Winnym jest także papież Jan Paweł II, który – według Locka – często atakuje w swoich przemówieniach gejów i lesbijki, nie pozwalając im zawierać związków małżeńskich. Nazywa ich niemoralnymi, odmawia równych praw i określa, że ich związki nie mają żadnego społecznego znaczenia.

Źródło: The Catholic Herald

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040413232051186

No trackback comments for this entry.
Atak gejów w niedzielę palmową | 9 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Atak gejów w niedzielę palmową
Wojciech1966 śro, 14 kwi 2004, 06:13:15
Ksiadz Tischner, ktorego admiratorem nigdy zreszta nie bylem, opowiadal kiedys taka historyjke. Na Podhalu, podczas jakiegos odczytu, na ktorego sciagnieto gorali na sile, partyjny prrelegent zaczal udowadniac, ze Boga nie ma, bo prosze on tu mu bluzni, a Bog nic, nie reaguje. Na to mial sie podniesc z miejsca jakis baca i rzec: "Bo na takiego gówniorzo jak ty, to mu skoda casu. Poslal mnie".
Zaluje, ze tej bandy agresywnych pedalow, tak pedalow, bo inaczej ich nazwac nie mozna, nie spotkala kiedys taka przygoda, jak innej grupy zboczencow, ktorzy niegdys szykowali sie do zaklocenia wiztyty Papieza we Wroclawiu.
Tam po prostu, nazwijmy to narodowi bardzo katolicy, powiedzieli, ze przyjechac do Wroclawia moga, ale jak zaczna rozrabiac, to zostana w miescie nad Odra na zawsze.
[treść usunięta ze względu na niezgodność z zasadami publikacji tekstów na Kosciol.pl]
Wrednie pisze? Wrednie, ale czasami czlowiek, zaluje, ze to nie XVI Polska.
ps.
Dlaczego wiadomosc nie zostala zatytulowana "przestepczy atak...", czy w Angli zaklocanie uroczystosci religijnych nie jest przestepstwem?

---
Wojciech
 
Atak gejów w niedzielę palmową
mateuszwroc śro, 14 kwi 2004, 11:46:00
Święta Matka Kościół Rzymsko-Katolicki ma rację! Kościól założony przez Chrystusa jako jeden z niewielu stosuje się do zasad opisanych w Piśmie Świętym (opisałem je szczegółowiej w artykule "Biblia a homoseksualizm"). Ufam i mam nadzieję, ze kiedyś nasza Święta Matka Kościół ogranie cały świat i każdy będzie wyznawał jedyną, prawdziwą, słuszną i założoną przez Chrystusa wiarę(Mt 16;18-19).

---
Ekumenizm to powrót odłączonych na łono Kościoła Katolickiego pod opiekę Biskupa Rzymu.
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń