Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Rząd brytyjski mianował homoseksualistę dostojnikiem Kościoła

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair osobiście zatwierdził mianowanie księdza Jeffreya Johna na jedno z najważniejszych stanowisk w Kościele Anglikańskim. Zdaniem dziennika "The Observer", nominacja jest częścią rządowej kampanii, która ma ostrzegać liderów Kościoła Anglii, że przynależenie do mniejszości seksualnej nie powinno przeszkadzać w zajmowaniu najważniejszych stanowisk - nowo mianowany dziekan przyznaje się bowiem otwarcie do swojej homoseksualnej orientacji.

Urzędnicy z Downing Street obawiają się, że Kościołowi Anglikańskiemu może grozić to, że nie dotrzyma kroku współczesnemu społeczeństwu. Zdecydowano więc, że dziekanem St Albans zostanie Jeffrey John, który został niedawno zmuszony do rezygnacji z kandydowania na stanowisko biskupa Readings z powodu ujawnienia jego preferencji seksualnych.

W przeciwieństwie do obsady funkcji biskupich, brytyjski rząd ma niemal pełną władzę mianowania dziekanów. Niektórzy komentatorzy uważają iż decyzja Downing Street ponownie postawiła Kościół Anglikański na skraju schizmy. Rozłam grozi Kościołowi Anglii już od czasu, gdy w Stanach Zjednoczonych zdecydowano się na wyświęcenie na biskupa w Kościelel Episkopalnym pozostającego w jawnym związku homoseksualnym Gene'a Robinsona. Trudno jednak powiedzieć czy w tym wypadku będzie tak samo ponieważ sytuacja nowego dziekana St Albans jest nieco inna. Jeffrey Johns otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu i mieszka ze swoim długoletnim partnerem, od kilku lat zachowuje jednak celibat.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040419233158100

No trackback comments for this entry.
Rząd brytyjski mianował homoseksualistę dostojnikiem Kościoła | 21 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Rząd brytyjski mianował homoseksualistę dostojnikiem Kościoła
milka wto, 20 kwi 2004, 09:59:47

brawo anglikom! zawsze na szczycie! zawsze trendy!
jutro ja zostane prostytutka i nie bede sie z tym urkywala a wy wszyscy macie tolerowac moja (nowa) nature i macie mnie kochac. a jak nie to powiem tony'emu blair, a on wtedy wam pokaze gdzie raki zimuja!

maral
 
Rząd brytyjski mianował homoseksualistę dostojnikiem Kościoła
swiatlo wto, 20 kwi 2004, 13:14:00
Ubolewam.
Ubolewam nad brakiem rozdzialu kosciola od panstwa. Nie chodzi mi o to, ze kosciol nie powinien recenzowac biezacej polityki i pomagac wiernym w zrozumieniu mechanizmow ekonomicznych, moralnych itp. Rozdzial powinen oznaczac niemoznosc wplywu politykow na kosciol. Dlatego kosciol nie pownienen dac sie nabrac na panstwowe pieniazki, ulgi podatkowe i celne, gdyz jest to pulapka.
Plan lewicy na skompromitowanie kosciola, to dac mu srebrniki i wpakowac w kompromis.
Jak dobrze ze w Polsce panie Labuda i Izabela Jaruga-Nowackia nie wyznaczaja biskupow. :-)
 
Rząd brytyjski mianował homoseksualistę dostojnikiem Kościoła
ezechiel wto, 20 kwi 2004, 16:07:55
macie racje, kosciol-kazdy jeden gubi zaleznosc od panstwa i taplanie sie w brudnej polityce.Moze chrzescijanstwo dzieki Konstantynowi mialo latwiej w 313 gdy stalo sie religia panstwowa,ale jakim kosztem???Brudy swiata zaczely sie zbierac w kosciele, i dzis zamiast kultu i oddawania czci jedynie Bogu, wielu ludzi modli sie za zmarlych-czysciec(przejete od pogan wierzenia),modli sie do zmarlych -"swietych", do Marii,oddaje czesc obrazom, wierzy,ze papieze sa nastepcami ap.Piotra itd....do tego teraz dochodza tez inne historie jak wlasnie duchowni o takich a nie innych sklonnosciach sexualnych.

Ponadto w jedenej denominacji-kosciele rzymskim konserwatysci kloca sie z modernistami-tworzac jakies schizmy(bractwo "sw."Piusa 10) ze wzgledu na zmaine liturgii, z lacinskiej na narodowa-nie jestem w stanie pojac o co chodzi.Czyz Jezus wymagal od nas takich rzeczy czy czegos prostszego?O ile mnie pamiec nie myli Jezus mowil prosto do ludu,czasem byly przypowiesci,ale je wczesnije czy poznije wyjasnial.A tu liturgia po lacinie wymyslona przez ludzi.pytam po co???????po co msze po lacinie?po co te wszystkie "przystrojki".Kazdy ma rozumiec co sie do niego mowi i nie sluchac:"hokus -pokus" jak mowia duchowni podczas mszy w jezyku lacisnkim.Moze jakis konswerwatysta wyjasni mi o co mu naparwde "biega" w tym wszytskiem????

A tak na marginesie, czy ten gosc ze zdjecia nie jest podobny do Eltona Johna???(:-))
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń