Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Niemy krzyk ...

Publikując poniższy tekst, zapraszamy do dyskusji na ten smutny temat. Niemal wszystkie kościoły chrześcijańskie są przeciwne aborcji i choć w różny sposób pojmują początek życia i metody zapobiegania niechcianym ciążom są zgodne co do jednego - przerwanie ciąży jest ogromnym złem. Pytanie co robimy i czy robimy wystarczająco dużo by temu złu zapobiegać? Pytanie drugie - co jeszcze powinniśmy jako chrześcijanie robić?Jest Ona i On. Odrobina alkoholu i emocje biorą gorę. Kto by wtedy myślał o zabezpieczeniu ? Ten seks nie był z miłości. Był dla zabawy, albo z potrzeby bliskości. Po kilku tygodniach ona dowiaduje się , że jest w ciąży, choć nawet nie pamięta tego wieczoru... "O tym się czyta tylko w gazetach, przecież nie przytrafi się mnie" - tak również myślała Aneta B., ale ubiegłe wakacje na zawsze odmieniły jej życie.

Aneta B. - siedemnastoletnia uczennica liceum ogólnokształcącego, mieszka w Sieciechowicach pod Tarnowem, była zawsze uśmiechniętą i pogodną dziewczyną. Do czasu...Wyjeżdżając na wakacje nad morze, nie sądziła, że jej życie zmieni się o 360 stopni.

-To były pierwsze wakacje bez rodziców. Codzienne wypady na miasto, wieczorem dyskoteki. Tam właśnie poznałam Kubę, był taki czuły i delikatny. To właśnie z nim przeżyłam ten pierwszy raz. Po powrocie do domu nie dostałam okresu. Po sześciu tygodniach zrobiłam test. Kiedy po kilku minutach zobaczyłam dwie różowe kreski, zasłabłam - tak opowiedziała swoja historie Annie Ogórek, psychologowi. Aneta B.

Zdecydowała się wyjawić całą prawdę, by uchronić inne dziewczyny przed popełnieniem błędu, jakim jest aborcja. Jest to trudny i kontrowersyjny temat, ale nie można udawać, że go nie ma. Według statystyk w 1999 roku dziewczynki 14 letnie i młodsze urodziły 69 dzieci, a dziewczyny w wieku 15-19 lat urodziły około 29 tys. dzieci. Ale co skłania tak młode osoby do podjęcia tak trudnej i bolesnej decyzji ?

- Wizyta u ginekologa potwierdziła wynik testu. Byłam w 7 tygodniu ciąży. Zadzwoniłam do Kuby. On nawet mnie nie zapytał o zdanie. Powiedział, że da mi na to pieniądze i żebym nic nikomu nie mówiła. Później sprawy potoczyły się bardzo szybko. Zabieg pod narkozą w smutny październikowy wieczór. Obudziłam się już "po". Przez następne trzy dni spałam. Nie chciałam się już nigdy obudzić.

W Polsce oficjalnie aborcja jest zakazana. Są tylko trzy przypadki, kiedy zabiegu można dokonać zgodnie z prawem: kiedy ciąża jest wynikiem przestępstwa, zagraża życiu i zdrowiu kobiety oraz jeśli badania prenatalne wykazały, że dziecko będzie cierpieć na ciężką i nieuleczalną chorobę. Ale pomimo tego zabiegów dokonuje się niezwykle dużo. Wystarczy otworzyć jakąkolwiek gazetę codzienną. Aż roi się od ogłoszeń typu: "Wszystkie zabiegi ginekologiczne. U mnie najtaniej." Na zabieg decydują się dziewczyny, które są na dnie rozpaczy, nie mają się do kogo zwrócić, bo partnera przy niej nie ma, albo nie jest żadnym oparciem. Mężczyźni często uciekają przed tym problemem. Uważają, że sprawa ta dotyczy tylko dziewczyny, a one są zdeterminowane, aby usunąć ciążę, bo uważają, że to najlepszy sposób na pozbycie się problemu, ale nie zdają sobie sprawy z późniejszych konsekwencji.

"Zabiłam życie, które istniało we mnie" to pierwsza myśl po przebudzeniu się z narkozy po zabiegu. Młodym osobom wydaje się, że można robić różne sztuczki, ale tego czynu już nie da się odwrócić. Po zabiegu dziewczyna staje się zupełnie innym człowiekiem. Często potrzebna jest pomoc psychologiczna. Nic jednak nie usprawiedliwi aborcji; bo kto dał pozwolenie, żeby zabijać człowieka, który nawet nie może się bronić, nie może nawet krzyknąć, że on chce żyć, że ma do tego prawo...?Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040427104124555

No trackback comments for this entry.
Niemy krzyk ... | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Niemy krzyk ...
Integrysta wto, 27 kwi 2004, 23:10:13
Chciałbym podziękować Pani Katarzynie Walat za ten artykuł. Za plecami chrześcijan dokonuje się bowiem Oświęcim - Brzezinka. Nawet liczby aż tak nie odbiegają od siebie. Dzieje się zbrodnia tak straszliwa, że ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć podobną. W "cywilizowanych" krajach morduje się rocznie wiecej ludzi niż niedobry Saddam w całej swojej dyktatorskiej karierze. Chciałbym zwrócić uwagę na postawę pana Roberta Nogackiego - nieprzejednanego wroga mordu na dzieciach nienarodzonych. I drugi przykład - pan dr Jacek Mazurkiewicz - bardzo lewicowy, ateista a mimo to tak wielu chrześcijan wyprzedził w walce ze zbrodnią aborcji. Oby było więcej artykułów i więcej takich ludzi!

---
Pozdrawiam
Jakub Jerzy Skoczylas

Per signum Crucis de inimicis nostris libera nos, Deus noster.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń