Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Śluby gejów i lesbijek bez chrześcijańskich pikiet

Amerykańscy konserwatywni chrześcijanie nie zaprzestali swoich protestów przeciwko legalizacji homoseksualnych związków po tym, gdy w stanie Massachusetts wydano zgodę na takie śluby. Nie organizowali jednak demonstracji ani pikiet w miejscach, w których odbywały się ceremonie ślubne jednopłciowych par.

Od wczoraj geje i lesbijki mogą składać przed urzędnikami stanowymi przysięgę małżeńską i otrzymywać świadectwo ślubu. Tym samym stan Massachusetts stał się czwartym miejscem na świecie - po Belgii, Holandii i trzech prowincjach Kanady, w którym homoseksualiści mogą zgodnie z prawem zawrzeć cywilny związek małżeński z partnerem tej samej płci.

Zwolennicy takich związków podkreślają, że chcą być pozytywnym przykładem tego w jaki sposób można działać drogą legislacyjną. Nie kryją swojej radości z powodu, rezultatu jaki uzyskali w Massachusetts. Uwazają też, że takie postępowanie spowoduje inne spojrzenie na homoseksualne związki w środowisku chrześcijańskim, że przestaną być oni kojarzeni tylko z krzykliwą kulturą i niemoralnym życiem.

Niemal do ostatniej chwili przeciwnicy jednopłciowych małżeństw walczyli o zmianę tej decyzji. ich skargę odrzucił jednak Sąd Najwyższy USA.
W tej sytuacji konserwatywne kościoły chrześcijańskie postanowiły nie organizować ani nie przyłączać się do protestów, przeprowadzanych w formie, która mogłaby zostać uznana za przejawniezgodnej z prawem dyskryminacji i przemocy.

- Niezależnie od tego, jak odbieracie tę decyzję i takie związki, chicałbym, byście powstrzymali się od demonstracji i podobnych form protestów - wzywa wiernych kościoła baptystycznego pastror Jeffrey Brown - to nie jest właściwy sposób reakcji na to co się stało. Powinniśmy przede wszystkim się modlić, okazując jednocześnie spokój i opanowanie.

Również inni przywódcy kościołów nawołują do spokoju, podkreślając przy tym, że w protestach należy skupić się na charakterze samego małżeństwa a nie na krytyce zachowań poszczególnych homoseksualistów. Wielu z nich stwierdziło po prostu "Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy teraz cały prolem należy do Boga i należy do niego przyjść w modlitwie".

- Nasz smutek z powodu tego co się stało, nie powinien prowadzić nas do gniewu lub obrzucania błotem jakiejkolwiek grupy ludzi a szczególnie naszych braci i sióstr homoseksualistów - powiedział arcybiskup Bostonu Sean P. O'Malley.

Nie oznacza to jednak, że protestów nie będzie w ogóle. Przeciwnicy homoseksualnych ślubów chcą sie teraz skupić na wyjaśnienniu istoty mażeństwa jako związku mężczyzny i kobiety i zabiegać o poparcie dla utrzymania takiej jego deginicji oraz rozumienia w całych stanach, co miałoby odbicie również w amerykańskiej Konstytucji. Podkreślają, że obecnie będą poświęcali więcej uwagi temu, by dobrze wyjaśnić Amerykanom czym jest małżeństwo i do czego służy, nie będa się natomiast skupiać na kwestii samego homoseksualizmu.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040518104801412

No trackback comments for this entry.
Śluby gejów i lesbijek bez chrześcijańskich pikiet | 2 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Śluby gejów i lesbijek bez chrześcijańskich pikiet
kot wto, 18 maj 2004, 12:40:28
> kanadyjskim stanie Vermont

Proszę o powrót do tradycjonalistycznej geografii. ;)

Nawiasem mówiąc w stanie Vermont (USA) nie ma małżeństw homoseksualnych, a tylko związki cywilne.
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń