Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Francuscy reformowani nie będą błogosławić par homoseksualnych

Kościół Reformowany we Francji nie wprowadzi obrzędu błogosławienia par homoseksualnych. Zadecydował o tym Synod kościoła, odrzucając taką propozycję. Homoseksualiści nie będą też mogli pełnić posługi duszpasterskiej w reformowanych zborach.

W swoim oświadczeniu Synod Kościoła Reformowanego we Francji podkreśla, że homoseksualiści, zarówno żyjący w celibacie jak też jednopłciowe związki mogą liczyć na pomoc i opiekę duszpasterską. Odrzucono jednak zdecydowanie propozycję uznania przez kościół homoseksualnych par i błogosławienia takich związków. Synod opowiedział się także przeciwko ordynowaniu homoseksualistów na duchownych

Kościół Reformowany we Francji jest największą protestancką wspólnotą w tym kraju. Liczy 350 tysięcy wiernych w ponad 380 parafiach.

(RV)

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040525203844726

No trackback comments for this entry.
Francuscy reformowani nie będą błogosławić par homoseksualnych | 9 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Francuscy reformowani nie będą błogosławić par homoseksualnych
Wojciech1966 wto, 25 maj 2004, 23:45:31
Ciekawe co oznacza owo stwierdzenie, iż "homoseksualiści, zarówno żyjący w celibacie jak też jednopłciowe związki mogą liczyć na pomoc i opiekę duszpasterską"? Skoro nie będa takich partnerstw błogosławić, nie chcą więc im nadać choć pozoru małżeństwa, to czy owo duszpasterstwo ma doprowadzić, że dwójka mieszkających ze sobą homoseksualistów ma żyć także w czystości? Jak by nie było to i tak zakaz blogosławieństw i zakaz pracy duszpasterskiej dla homoseksualistów jest odwaznym posunieciem!!! Chciałbym bardzo aby podobna praktyke - odsuwanie od duszpasterstwa homoseksualistow stosowal Kosciol katolicki.

---
Wojciech

 
Francuscy reformowani nie będą błogosławić par homoseksualnych
Wojciech1966 śro, 26 maj 2004, 09:37:08
WISŁA SURAŻSKA, Między demokracją a ekshibicjonizmem, Rzeczpospolita, 26.V.2004 "Związek między homoseksualizmem a prostytucją nieletnich i pedofilią jest wstydliwie przemilczany przez postępowe media i ośrodki akademickie. Jednak jest to związek realny, dobrze znany w środowiskach policyjnych, sądowych i lekarskich. Nie oznacza to, że wszyscy homoseksualiści, czy nawet ich większość, to pedofile żerujący na prostytucji nieletnich. Oznacza to jednak, że wysoki odsetek takich patologicznych zachowań ma podłoże homoseksualne i sami homoseksualiści dobrze o tym wiedzą". To cos co podpiera stawiana przeze mnie wielokrotnie teze, ze wielu zboczonych pedofilli ukrywa sie wsród "niezboczonych" homoseksualistów.

---
Wojciech

 
Francuscy reformowani nie będą błogosławić par homoseksualnych
Wojciech1966 śro, 26 maj 2004, 15:06:17
Jak dotad zaden obronca praw "normalnych" homoseksualistów nie powiedział nic krytycznego o polskim prawie, ktore pozwala z 15 latka zrobic homoseksualnego kochanka, gwiazde porno, itd. Wśród "normalnych" homoseksualistów ukrywa sie wielu zboczonych pedofili, tylko dlatego, ze przestepstwem nie jest kupienie uslug dziecka, ktore ma lat 15 i 1 dzien.

chocby juz z tego widac, ze zwiazek miedzy "homoseksualistami" a pedofilami jest duzy. Herr Krolopp z homoseksualnego alibii tez korzystal. Homoseksualista zreszta byl, w koncu sypial nie tylko z nieletnimi chhlopcami, dziecmi, ale i "pelnoletnimi" to jest 15 i wiecej mlodziencami.

A Rzepe cytuje chocby po to, aby udowodnic, ze nie jestem w opinii tej odosobniony. Czy madrosc ludowa? A co? Lepsza madrosc professoresy Szyszkowskiej?

---
Wojciech
 
Francuscy reformowani nie będą błogosławić par homoseksualnych
Wojciech1966 śro, 26 maj 2004, 21:57:56
Prosze Pana... nie wierze, ze nie umie Pan oddzielic sprawy od czlowieka! jest to zarzut ogolnie na tym portalu mnie, no ale wie Pan ja jestem czarny charakter :) Jesli sprawa podniesienia granicy "pelnoletnosci" seksualnej wydaje sie Panu sluszna, to powinna byc sluszna, bez wzgledu na to, ze tu akurat ja najglosniej o tym krzycze. Co do opinii obrazliwych dla setek tysiecy osob w Polsce. ja to juz gdzies pisalem, ze nie jestem demokrata przesadnym, no ale jesli juz, to podeprę sie argumentem, ze moj poglad o homoseksualizmie i jego "aktywistach" jest zbieżny z pogladem dziesiatek milionow Polakow. Chyba, ze... piszac o nietolerancji, ciemnogrodzie, zacofaniu, wstecznictwie moich rodakow p. Niemiec, p. Biedron, p. Jaruga - Nowacka i wielu wielu innych klamie. No a mam nadzieje, ze w tej akurat kwiestii pisza prawde.

---
Wojciech

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń