Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

"Tim żyje" - niemiecka kampania przeciwko późnym aborcjom

W tym roku Tim, chłopiec który przeżył późną aborcję, skończy 7 lat. Jego imieniem nazwano prowadzoną przy wsparciu niemieckich chrześcijan kampanię "Tim is alive" (Tim żyje), mającą na celu wywarcie nacisku na władze Niemiec, by zmieniły prawo dozwalajace na przeprowadzanie aborcji po 20 tygodniu ciąży.

Tim miał się nie urodzić. Tak zdecydowali jego rodzice, gdy badania prenatalne wykazały, że chłopczyk ma zespół Downa. Dziecko przeżyło jednak zabieg późnej aborcji i mimo, że jakiekolwiek działania podtrzymujące życie rozpoczęto dopiero 10 godzin po zabiegu, udało je się uratować. Obecnie chłopczyk mieszka z zastępczymi rodzicami, których miłość i troskliwa opieka sprawiły, że dobrze się rozwija i ma coraz lepszy kontakt z otoczeniem. Nauczył się już samodzielnie jeść i koordynować swoje ruchy.

Dzieci takich jak Tim jest więcej. Prawo niemieckie dopuszcza usuwanie ciąży w zasadzie aż do dnia porodu, jeśli badania prenatalne wykazują ciężkie uszkodzenie nienarodzonego dziecka. Rocznie ponad 800 aborcji jest dokonywanych w drugiej połowie ciąży. Przeżywa jedno dziecko na osiem.

Według organizatorów kampanii "Tim is alive" rocznie liczba dzieci, które są zabijane w wyniku późnych aborcji przekracza liczbę dzieci poniżej lat 15 - ofiar wypadków drogowych. Doktor Claudia Kaminski, rzecznik prasowy kampanii twierdzi, że niemieckie prawo w zasadzie dopuszcza usunięcie późnej ciąży nawet w przypadku niewielkich wad płodu.

Celem akcji, wspieranej przez wiele kościołów oraz przez Niemiecki Alians Ewangeliczny jest doprowadzenie do zmiany prawa tak by późna aborcja nie mogła mieć miejsca.

(na zdjęciu 24 tygodniowy płód)

(Idea)Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040528235421269

No trackback comments for this entry.
"Tim żyje" - niemiecka kampania przeciwko późnym aborcjom | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Wojciech1966 sob, 29 maj 2004, 09:05:17
dlaczego Redakcjo ulegacie nowomowie! Aborcja? dlaczego nie piszecie, Tim, który przezył próbę morderstwa? Czy na portalu ktory nazywa sie kosciol, jest redagowany przez chrzescijan, mozna miec watpliwosci, ze aborcja to nic innego jak zwykle morderstwo? dzieciobojstwo? Rozumiem, ze mozna sie roznic co do oceny metod, ktorymi mordowaniu nienarodzonych ludzi, ludzi ktorzy zyja w lonach ich matek, chce sie zapobiegac. Jednak nie rozumiem, dlaczego stosuje sie slowa, ktore nie nazywaja rzeczy po imieniu i doslowni?

---
Wojciech

 
Wojciech1966 sob, 29 maj 2004, 09:14:58
Zaraz ktos mnie poprawi, ze aborcja i morderstwo nienarodzonego dziecka to jest to samo. Proponuje wowczas maly eksperyment - prosze zapytac sie pare osob, jakie wrazenie, jak odbieraja jedno a jak drugie okreslenie...

---
Wojciech

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń