Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Gejowscy aktywiści bez komunii

Wczoraj w Chicago, podczas mszy w katedrze pod wezwaniem Świętego Imienia, ksiądz odmówił udzielenia Eucharystii osobom, które nosiły tęczowe wstążki - symbole organizacji gejowskich. Z kolei w Minnesocie w miejscowości St. Paul, kilkadziesiąt osób usiłowało nie dopuścić do komunii działaczy organizacji gejowskich.

W katedrze w Chicago ksiądz, stosując się do zaleceń arcybiskupa Francisa George'a, odmówił udzielenia Eucharystii 10 osobom "afiszującym się swoimi preferencjami i otwarcie sprzeciwiającym się nauczaniu Kościoła w kwestii homoseksualizmu". Podchodzącym do komunii członkom organizacji gejowskiej Rainbow Sash Movement (Ruch Tęczowej Wstążki). Grupa ta rokrocznie w niedzielę Zesłania Ducha Świętego przychodzi na msze z wpiętymi tęczowymi wstążkami, by w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec stosunku Kościoła do jednopłciowych związków. Jjeden z księży uścisnął tylko ręce gejowskich działaczy, a drugi zrobił im znak krzyża na czole.

- Ksiądz powiedział mi, że jest to zalecenie kardynała George'a - stwierdził James Luxton, członek Rainbow Sash Movement. Inny z uczestników mszy, który nie otrzymał komunii, Joe Murray rzecznik organizacji, nazwał zachowanie księży "dyskryminacją przy stole Eucharystycznym, która nigdy nie powinna była się zdarzyć".

Niespokojnie przebiegała również msza z udziałem członków Rainbow Sash Movement, która mieła miejsce w kościele w miejscowości St. Paul w Minnesocie. Tam na obecność gejów z tęczowymi wstążkami zareagowali inni uczestnicy nabożeństwa, którzy przez dłuższy czas modlili się klęcząc i blokując drogę do ołtarza. Mimo to komunia została udzielona również członkom organizacji, którzy obchodzili klęczących ludzi, podchodząc do księdza. Proboszcz kościoła nazwał zachowanie obu grup niedopuszczalnym i potępił "używanie Eucharystii do celów politycznych".Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040531233033730

No trackback comments for this entry.
Gejowscy aktywiści bez komunii | 18 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Gejowscy aktywiści bez komunii
gaetta wto, 1 cze 2004, 08:48:42

"używanie Eucharystii do celów politycznych"

a cóż w tym jest politycznego? to sprawa moralności i przepisów prawa kanonicznego:

Kan. 915 - Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim.

 

 

---
Anna

 
Gejowscy aktywiści bez komunii
fatHER.brush wto, 22 lut 2005, 13:30:11

Kiedy tak czasem przyglądam sie postępowaniu dostojników kościoła katolickiego to odnoszę nieodparte wrażenie że ludzie ci kierują sie w życiu zasadą: "to ja jestem nieomylny to ja mam zawsze racje..." Odmówiono im komunii ponieważ trwają w grzechu ciężkim? A jakiż to grzech cieki popełnili? Zamordowali kogoś? Zgwałcili? Nie!!! Ich "grzechem" jest to że kochają". Cóż z tego że "inaczej" (jak lubią to określać media choć nie wiem co w tej miłości jest "innego"). Oni KOCHAJĄ i za to są przez kościół prześladowani. Dziwne to trochę nie sądzicie?

Pozwólmy im żyć tak jak mają na to ochotę. Pozwólmy im kochać jeśli tego chcą. Są oczywiście nieprzekraczalne granica które jednak dotyczą zarówno homo- jak i heteroseksualistów. Niech więc Ci pierwsi żyją tak jak mają ochotę a osądzanie ich pozostawmy Bogu w którego sprawiedliwe i nieomylne sądy deklarujecie wiarę...

---
Samotność w tłumie od tej na pustkowiu różni się ciszą...

 
Gejowscy aktywiści bez komunii
Marcin W sob, 26 lut 2005, 03:35:56
Biblia jasno się wypowiada na temat homoseksualizmu. Bóg potępia to. Napisane jest, że jest to OBRZYDLIWOŚCIĄ! Można być homoseksualistą i chrześcijaninem, ale nie można być PRAKTYKUJĄCYM homoseksualistą i chrześcijaninem. Chrześcijanie nie powinni też popierać homoseksualizmu i tzw. jego "praw", bo tym samym zwracają się przeciw słowu Boga!
 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń