Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Homoseksualne związki "święte" ale bez błogosławieństwa

Kościół anglikański w Kanadzie potwierdził "integralność i świętosć" jednopłciowych związków, jednak nie wprowadzil jeszcze ceremonii blogoslawienstwa par gejów i lesbijek i odkładając decyzję o tym co najmniej do 2007 roku.

Określenie, przegłosowane przez podniesienie rąk delegatów podczas krajowego Synodu Generalnego, ma na celu zachęcenie homoseksualnych anglikanów, którzy są zawiedzeni decyzją Synodu, odkładającą na trzy lata jakiekolwiek decyzje w sprawie błogosławieństwa par jednopłciowych.

- Uznanie świętości homoseksualnych związków bardzo pomoże w ewangelizacji gejów i lesbijek, ponieważ pokazuje że Kościół Anglikański docenia ich również jako ludzi w związkach - powiedział Chris Ambidge, lider Integrity - organizacji anglikańskich gejów i lesbijek. Jednocześnie wyraził niezadowolenie z opóźnienia decyzji w sprawie błogosławieństwa hooseksualnych związków - nie chcemy nadal żyć w niepewności i nerwach. Przez te 3 lata nic się nie zmieni, nie znikniemy z kościoa i nasz problem nie zniknie. Po co więc go odkładac? - pyta Ambidge.

Decyzja kanadyjskich anglikanów, choć nie zmienia niczego w zakresie błogosławieństw par gejów i lesbijek, może jednak wywołać burzę w kościele na całym świecie.

Delegaci na Synod powtarzali, że zachowanie jedności Wspólnoty Anglikańskiej jest jednym z powodów opóźnienia debaty na temat jednopłciowych związków i wdrożenia "opcji lokalnej", która dawałaby poszczególnym diecezjom możliwość decydowania w tej sprawie.

Po decyzji o odłożeniu dyskusji, arcybiskup Canterbury Rowan Williams wystosował oświadczenie w którym pochwalił stanowisko Kanadyjczyków, nie wspominając jednak o tym, jak jednopłciowe związki zostały określone przez Synod.

Zobacz też inne artykuły na temat nauczania i praktyki kościołów chrześcijańskich w stosunku do jednopłciowych związków.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/2004060422495754

No trackback comments for this entry.
Homoseksualne związki "święte" ale bez błogosławieństwa | 12 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Homoseksualne związki "święte" ale bez błogosławieństwa
mateuszwroc sob, 5 cze 2004, 11:14:34

I to jest jeden z dowodów na to, że anglikanie tylko na niby biorą wszystkie nuki z Biblii. Jak homeseksualni chcą żyć razem, niech im będzie, ale pod warunkiem, że jak brat z bratem i siostra z siostrą. Żadnego sex-u ! Jak ktoś nie wierzy, to niech przeczyta mój artykuł na kosciol.pl

http://www.kosciol.pl/article.php?story=20040411192100855

---
"Mt 16;17-19"-ziarno, z którego wyrosła cała prawdziwa nauka Świętej Matki Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

 
Homoseksualne związki i inne
swiatlo sob, 5 cze 2004, 13:53:21

Bardziej sie przekonuje do tego, aby oslepic panstwo na instytucje malzenstwa. Niech malzenstwo bedzie tylko domena kosciolow, grup wyznaniowych, stowarzyszen, klubow, rodzin. Niech kazde definjuje je sobie jak sie mu podoba. Przeciez nikt nie zabroni nazywac sie malzenstwem parze homoseksualistow. Nikt tez nie moze zmusic mnie do uznania ich za malzenstwo. Oto wolnosc.
Zreszta katolicy nie uznaja za malzenstwa jakichkolwiek zwiazkow zawartych poza KK! Wiec po co utrudniac. Jak ktos znajdzie specjalny Klub Milosnikow Malych Zwierzat, to bedzie mogl sie pobrac ze swoja swinka morska i urzadzic wystawne wesele. A panstwu nic do tego! Wyparuja wszystkie sztuczne problemy zwiazane z przymusowoscia uznawania zwiazkow. Panstwo truniej opuscic, niz kosciol.

Tak mi sie w glowie kolacze... co wy na to?

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń