Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Kult Maryi z Guadelupe "narzędziem" w walce o legalizację aborcji

Pomimo jasnej nauki Kościoła katolickiego na temat aborcji, feministki z USA rozpowszechniają w Ameryce Łacińskiej modlitwę do Maryi Dziewicy, z prośbą o jej wstawiennictwo na rzecz legalizacji aborcji na życzenie w tym regionie.

Na tle obrazu Maryi z Guadelupy umieszczono następujące słowa: "Miłość Boga i Maryi z Guadelupy jest większa... O życie kobiet, bezpieczną i legalną aborcję". Na odwrocie czytamy: "Droga Mario z Guadelupy, dziękujemy Ci, ponieważ Twoja miłość jest większa, ponieważ Ty nas słuchasz a nie sądzisz, ponieważ znasz nasze serca i szanujesz wolność naszych decyzji."

Obrazki rozpowszechniane są przez amerykański ruch Catholics for a Free Choice (CFFC  - Katolicy na Rzecz Wolnego Wyboru) oraz jego odpowiednik w Ameryce Łacińskiej - Catolicas por el Derecho a Decidir.

Jeden z obserwatorów powiedział przedstawicielom Instytutu ds. Rodziny Katolickiej i Praw Człowieka: "to oburzające, że CFFC - bogata amerykańska grupa zwolenników aborcji - próbuje wykorzystać powszechne w Ameryce Łacińskiej głębokie oddanie wiernych Maryi Dziewicy, aby narzucić im swoje poglądy na temat aborcji."

Podczas konferencji prasowej członkowie CFFC przedstawili wyniki ankiety, świadczące ich zdaniem o tym, iż katolicy w Ameryce Łacińskiej w przytłaczającej większości opowiadają się za prawem do wolności wyboru. "Wcześniej katolicy dużo bardziej bali się tego, co mówią biskupi i Kościół, natomiast teraz sami podejmują decyzje. Mamy do czynienia z bardziej dojrzałym i demokratycznym społeczeństwem, w którym najważniejszym drogowskazem jest idywidualne sumienie każdego człowieka, a nie instytucja Kościoła. Widzimy także, jak bardzo biskupi są odizolowani od społeczeństwa i wierzących" - stwierdzili przedstawiciele ruchu.

Według Instytutu ds. Rodziny Katolickiej i Praw Człowieka wyniki tej samej ankiety wskazują na coś zgoła odmiennego, jak na przykład znajdujące się w raporcie CFFC następujące stwierdzenie: "Ankietowani są podzieleni w kwestii czy można dokonać aborcji albo wspierać osobę, która się jej poddaje, i jednocześnie pozostać 'dobrym katolikiem' ". CFFC utrzymuje, iż "większość katolików w każdym z trzech krajów [Boliwia, Kolumbia, Meksyk] uważa, że aborcja powinna być dozwolona w niektórych lub wszystkich przypadkach." Tymczasem w raporcie czytamy: "Jedynie niewielka liczba katolików w tych trzech krajach jest zdania, że publiczne placówki opieki medycznej powinny mieć obowiązek wykonania aborcji, jeżeli takie jest życzenie pacjentki."

Wyniki ankiety wyraźnie wskazują, że przeważająca większość katolików - w niektórych przypadkach ponad 90% - nie uznaje aborcji za usprawiedliwioną "jeżeli kobieta tak zdecyduje", "z powodu braku środków finansowych", "kiedy zawiodła antykoncepcja" lub też "gdy kobieta nie czuje się na siłach, by w danej sytuacji zajmować się dzieckiem".Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040704203322423

No trackback comments for this entry.
Kult Maryi z Guadelupe "narzędziem" w walce o legalizację aborcji | 4 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
mateuszwroc pon, 5 lip 2004, 09:16:10
Na szczęście Matka Boska nie wysłuchała, nie wysłuchuje i inie wysłucha takich bezbożnych prób! Ona nigdy by się aborcji nie dopuściła. A tym heretyckim feministkom to się już do końca w tych durnych łbach poprzewracało. Powinien być zakaz aborcji. Mam nawet świetną karę dla morderców nienarodzonych dzieci. Najpierw oderwać im ręce i nogi, potem zmiażdzyć głowę, i oderwać ją od ciała. Tak wygląda aborcja i niech poczują, co zrobiły swoim dzieciom. Dziecko jest już od momentu zapłodnienia i nikt nie może temu przeczyć!

---
"Mt 16;17-19"-ziarno, z którego wyrosła cała prawdziwa nauka Świętej Matki Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

 
milka pon, 5 lip 2004, 13:19:52
cwaniaczki sa te feministki, znalazly dobry "chwyt marketingowy". durnych lbow wydaje mi sie nie maja skoro potrafili cos takiego uczynic.
nieprzyjaciel nie spi. kiedys czytalam forum na gazeta.pl na temat aborcji. i powiem ze bylam prawie wstrzanieta tymi ludzmi na forum. byla chyba jedyna przeciwniczka aborcji a reszta to faceci-facetki bez hamulcow, obrzycali te biedna katoliczke wszelkimi obelgami, przewali ja krowa, sredniowicznym ciemnogrodem itp. a sami gadali na poziomie zerowym, to ich zachowanie bylo zenujace, bardzo chamskie.

no i czasami sie to samo zdarza na odwrot, gdy pojawia sie jedna feministka to gleboko religijni rzucaja blotem w jej strone.

ciezko jest osadzic. ja osobiscie mysle ze nigdy do jednego myslenia nie dojdzie i nigdy nie bedzie posredniego rozwiazania. zawsze bedzie walka miedzy tymi dwoma obozami, jedni zawsze beda za a drudzy przeciw.

maral
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń