Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Jednopłciowe związki to nie małżeństwa

Prymas Hiszpanii, arcybiskup  Antonio Cañizares Llovera stwierdził podczas niedzielnej homilii, że homoseksualne związki "w żaden sposób nie są podobne do małżeństwa". Arcybiskup dodał także, że Kościół nie wyrzeknie się swojego nauczania nawet wówczas, gdy socjalistyczny rząd zagrożą mu obcięciem subwencji. Niedawno władze Hiszpanii oficjalnie ogłosiły swój zamiar wprowadzenia legalizacji związków osób tej samej płci.

- To jest wręcz niestosowne, by używać słowa "małżeństwo" - czyli nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny - dla określenia jednopłciowych związków, bowiem one już w swojej istocie zaprzeczają temu co to słowo znaczy i znaczyło zawsze i wszędzie na świecie - powiedział arcybiskup  Llovera - w czasie gdy z powodu niżu demograficznego oraz rosnącej liczby patologii wśród młodzieży wychowanej w rozbitych domach, ochrona instytucji rodziny powinna zajmować pierwsze miejsce wśród zadań rządów w bogatych krajach, propozycja legalizacji jednopłciowych związków oraz fakt, że przedstawiają ją przywódcy polityczni, ukazują jak poważne zamieszanie panuje w dominującej obecnie kulturze.

Prymas Hiszpanii wezwał parlamentarzystów, by przeciwstawili się tej inicjatywie, mówiąc że szczególnie katoliccy parlamentarzyści nie powinni w żaden sposób popierać prawa, które jest niezgodne z nauczaniem Kościoła i przeciwstawia się dobru człowieka

Arcybiskup stwierdził również, że ma pełną świadomość tego, iż pogarszające się stosunki państwa i kościoła mogą doprowadzic do sytuacji, w której zostaną cofnięte rządowe subwencje dla tego ostatniego. Powiedział, że bliska jest mu opcja kościoła "bez dotacji".

- Nie pozwólmy grozić sobie obcięciem subwencji - mówił arcybiskup - Kościół jest w stanie żyć w biedzie, ale nie może nawet próbować żyć bez  głoszenia Jezusa Chrystusa i wyłącznego panowania Boga. Nie może też sprzedać się za jakiekolwiek bogactwa.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040706012947418

No trackback comments for this entry.
Jednopłciowe związki to nie małżeństwa | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Jednopłciowe związki to nie małżeństwa
mateuszwroc wto, 6 lip 2004, 09:31:37

Popieram Księdza Arcybiskupa. Jeżeli Zapatero obetnie subwencje, to nie tylko Kościół będzie niepocieszony, ale także Naród i Król. Katoliccy parlamentarzyści powinni głosować przeciwko, a jak nie, to ekskomunika. A ten cały Zapatero i jego żona to widać, że nie są katolikami. Może część z Was widziała jak pani Zapatero była ubrana na ślub Księcia Asturii! U nas na szczęście Konstytucja jasno określa czym jest małżeństwo, a te związki partnerskie to już wygibasy SLD, aby zdobyć głosy homoseksualistów. Przecież w polskiej kulturze od zawsze tylko małżeństwo było jedyną formą legalizacji pary. Tak więc te związki partnerskie to próba obejścia konstytucji w perfidny sposób.

Art. 18.
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny
, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 5.
Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.

Dziedzictwem narodowym jest także kultyra. Nikt mi nie powie, że w Polsce coś innego oprócz małżeństwa było legalizowane jako związek. A jak ktoś ma dokumenty historyczne, to niech mi skseruje i prześle. Ale nikt nie ma i nie będzie miał, bo tylko małżeństwa były legalizowane i uznawane przez kulturę polską. U nas homoseksualiści nie mogą być małżeństwem, bo Konstytucja zakazuje. A na związki partnerskie także nie pozwala, bo ma chronić kulturę, a to by było niszczenie części kultury, bo uderzyłoby w tradycyjne rozumienie rodziny.

Projekt tej ustawy powinien być poddany pod Trybunał Konstytucyjny, który by jaodrzucił, bo narusza Konstytucję. U nas to nie przejdzie!

---
"Mt 16;17-19"-ziarno, z którego wyrosła cała prawdziwa nauka Świętej Matki Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

 
Jednopłciowe związki to nie małżeństwa
milka wto, 6 lip 2004, 11:32:19


A z jakiej racji rzad ma subsidiowac kościół? Dlaczego kościół ma być utrzymany z podatkow np. ateistow albo ludzi innych wyznan? Moim rozumieniem kościół nie powinien otrzymywac zadnej dotacji państwowej. Uwazam ze tojest chore. Kościół sam siebie utrzymuje z datkow wiernych, na ile wiem kościół jest zwolniony z takich wyższych podatkow jakie placa zwykli swieccy.
Narod nie tylko nie będzie niepocieszony ale wrecz uradowany ze podatki ida na ulepszenie szpitali, na lepsze drogi, na lepsza edukacje itd. A jakość kościoła nie powinien zależeć od kasy.
A krol niech siedzi cicho.

Swoja droga, kościół nie powinien być bogaty lecz ubogi, tak jak wszyscy apostołowie byli ubodzy (wedrowali po swiecie z jedna torba na szyji i dazyli do glosowania dobrej nowiny Jezusa a nie siedzieli i nudzili odziane w zlote szaty głaskając okrągłe brzuszki) tak jak sam Jezus był biedny. Przeraza mnie ten przepych kościoła bądź to katolicki czy prawosławny i protestancki. Jak można pouczac biednych wierzacych siedząc w kościele zbudowanym ze zlota? Niech te wszystkie kościoły spala się ze wstydu przed Jezusem i biednymi!

 

Szukaj

Menu Użytkownika

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik
Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń