Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Umiarkowana konwencja

Podczas konwencji Partia Republikańska prezentuje raczej umiarkowane niż radykalne oblicze, jednak konserwatywni chrześcijanie stanowiący znaczącą cześć stałego elektoratu Republikanów nie narzekają na to - uważają bowiem, że Bush dobrze zadba o ich interesy po reelekcji.

Oczywiście mówcy na konwencji mogą być odbierani jako umiarkowani ale ich przesłanie nadal pozostaje silnie konserwatywne. Na pewno nie zamierzają mówić o prawie do aborcji i małżeństwach homoseksualnych, to by nie wypaliło - powiedział Gary Bauer, prominentny konserwatywny chrześcijanin, który w 2000 roku współzawodniczył z Bushem o nominację republikańską.

Tym razem Bauer i inni konserwatywni chrześcijanie entuzjastycznie wspierają Busha i mają nadzieję przekuć swoje wsparcie w dużą liczbę głosów oddanych na republikańskiego kandydata. Bauer stwierdził, że nie jest zaniepokojony niewielką rolą chrześcijanskich konserwatystów na trwającej właśnie konwencji Republikanów. Podkreślił przy tym, że partia pozostaje bezkompromisowo konserwatywna.

Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy republikanie nie mają zatrzeżeń do Busha. Niektórzy martwią się wzrostem wydatków rządowych i deficytu budżetowego, innych niepokoi zapowiedź prezydenta że pozwoli nielegalnym imigrantom ubiegac się o wizy uprawniające do pracy.

Wyniki sondaży wskazują, że Bush ma poparcie około 90 procent respondentów deklarujących się jako republikanie. Niemal taki stopien poparcia u Demokratów ma ich kandydat - John Kerry.

Głownym celem konwencji jest tak dobre "sprzedanie" Busha i partii, by umiarkowani wyborcy oddali na niego swoje głosy, toteż wysiłek zmierza do tego by zaprezentować jak najlepiej umiarkowane skrzydło Republikanów - powiedział politolog John Green z University of Akron, główny ekspert zajmujący się polityczną rolą ewangelikalnych chrześcijan.

Republikanie chcą osiągnąć ten cel zaproszenie takich osób jak były burmistrz Nowego Jorku Rudolf Giuliani, gubernator Kaliforni Arnold Schwarzenegger i gubernator stanu Nowy Jork George Pataki. Wszyscy oni znani są chociażby z popierania prawa do aborcji i wszyscy przemawiali w najlepszym czasie konwencji.

Bay Buchanan, znany aktywistka konserwatywna powiedziała że dla niej najważniejsze jest to, co powie sam George Bush.

- Nie zwracałam specjalnej uwagi na dotychczasowych mówców - stwierdziła Bay Buchanan - Znaczenie ma to, co powie sam prezydent i oczekuję że odniesie się do jednopłciowych związków, wskazując że nadal jest zaangażowany w walkę o prawdziwe małżeństwo i nie boi się ani nie wstydzi prezentować swojego stanowiska w tej kwestii.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040901201043854

No trackback comments for this entry.
Umiarkowana konwencja | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń