Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Zrozumieć Kod Da Vinci

Kod Leonarda da Vinci Dana Browna stał się współczesnym fenomenem wydawniczym. Książka jest niezwykle intensywnie reklamowana na całym świecie, a wkrótce na ekranach kin pojawi się zrealizowany na jej podstawie film w reżyserii Rona Howarda.

Kod Leonarda da Vinci ma formę powieści sensacyjnej, ale w rzeczywistości jest to książka propagandowa i antykatolicka. Ukrytym celem powieści Browna jest wpojenie czytelnikom poglądu, iż Jezus Chrystus był tylko człowiekiem, a chrześcijaństwo takie, jakim znamy je dzisiaj, jest jednym wielkim kłamstwem.  

Zrozumieć Kod Da Vinci Amy Welborn jest błyskotliwą analizą najbardziej intrygujących kwestii podniesionych przez książkę Browna: tożsamość i posłannictwo Jezusa Chrystusa, powstanie chrześcijaństwa, osoba Marii Magdaleny, gnostycyzm, pogaństwo, herezje, rola kobiet w religii, twórczość Leonarda da Vinci, Święty Graal, Zakon Syjonu, templariusze, Opus Dei. Autorka dowodzi, że teorie Browna oparte są na całkowicie niewiarygodnych podstawach lub są po prostu czystą fantazją. Wskazuje na wielką liczbę grubych błędów lub oczywistych kłamstw Kodu Leonarda da Vinci. Oto niektóre z nich: Jezus i Maria Magdalena byli małżeństwem; Jezus wyznaczył Marię Magdalenę do kierowania Kościołem; pierwsi chrześcijanie uważali Jezusa tylko za człowieka, a o tym, że ma On być uważany za Boga, zadecydował cesarz Konstantyn w IV wieku; Kościół powstał w wyniku walki o władzę, a ci, którzy w tej walce zwyciężyli, wybrali spośród 80 ewangelii te cztery, które im najbardziej odpowiadały; Leonardo da Vinci był „wielkim mistrzem” antykatolickiej organizacji, a w swoich obrazach zakodował bardzo ważne tajne informacje, godzące w Kościół katolicki.

Zrozumieć Kod Da Vinci Amy Welborn to lektura obowiązkowa dla wszystkich czytelników Kodu Leonarda da Vinci, którzy dali się nabrać na te fantazje. Ponadto jest to niezwykle przystępna książka o powstaniu chrześcijaństwa i historii początków Kościoła, skutecznie zachęcająca do czytania Ewangelii. 

Konsultantem naukowym polskiego przekładu jest ks. dr Piotr Turzyński, specjalista z zakresu patrologii, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. 

O autorce:

Amy Welborn jest amerykańską autorką książek o tematyce religijnej, m.in. przewodników po Biblii, felietonistką i recenzentką Our Sunday Visitor (www.osv.com). Ukończyła historię Kościoła na Uniwesytecie Vanderbilt. 

Zrozumieć Kod Da Vinci

Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040908115832873

No trackback comments for this entry.
Zrozumieć Kod Da Vinci | 6 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Zrozumieć Kod Da Vinci
mou pon, 27 wrz 2004, 19:32:48
Ojej, czy naprawde warto sie takimi p* zajmować i tropic szatana w kazdej pseudoliteraturze na swiecie?
 
Zrozumieć Kod Da Vinci
aldreja pią, 18 mar 2005, 22:31:11


Ukrytym celem powieści Browna jest wpojenie czytelnikom poglądu, iż Jezus Chrystus był tylko człowiekiem, a chrześcijaństwo takie, jakim znamy je dzisiaj, jest jednym wielkim kłamstwem.  


Po pierwsze nie wydaje mi się by oznaczało to, że chrześcijaństwo jest jednym wielkim kłamstwem. Może i mi się źle wydaje, ale zmieniło by to po prostu tylko kilka wątków. Szczególnie dotyczących kobiet. Nie sądze, by reszta również była inna. Nie widzę również nic złego w tym, że Jezus Chrystus mógłby być "tylko" człowiekiem. To nie ważne, że był człowiekiem, ale ważne jest jakim, prawda? Jedna z podstaw chrześcijaństwa?

 
Zrozumieć Kod Da Vinci
aldreja pią, 18 mar 2005, 22:35:15
Chciałabym poznać kobiete, która nie zgodziłaby sie z tym co pisze na temat kobiet w Brownie. Tak z ciekawości. Istnieje taka?
 
Zrozumieć Kod Da Vinci
zdentii wto, 22 mar 2005, 12:05:10
[treść komentarza usunięta ze względu na naruszenie zasad publikacji w serwisie Kosciol.pl]
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń