Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Griswold chce pojednania

Przywódca Amerykańskiego Kościoła Episkopalnego, biskup Frank Griswold, nawołuje do pojednania. Biskup doprowadził do rozłamu w kościele anglikańskim dokonując w zeszłym roku konsekracji aktywnego homoseksualisty Gene'a Robinsona na biskupa Nowego Hampshire.Frank Griswold podczas mszy odprawionej w katedrze Św. Pawła przyznał, że anglikanizm na całym świecie jest podzielony na tych, którzy "tolerują różnorodność" a ludzi chcących podażać za dokładną literą Słowa Bożego. Nawołując do tolerancji, biskup stwierdził, że Słowo Boże można "rozszerzyć, aby zrobić w kościele miejsce dla nowej rzeczywistości".

Jednak te słowa nie przekonały konserwatystów. Głosy oburzenia wywołał sam fakt, że dopuszczono do modlitwy Franka Griswolda w opoce tradycji anglikanizmu, jaką jest katedra Św. Pawła.

Niezależnie od słów pojednania, liberalni biskupi nie mają zamiaru zmieniać swoich poglądów. Frank Griswold powiedział w wywiadzie dla Radia BBC: "Jeżeli dosłownie czytać Pismo Święt, religia anglikańska nie ma prawa bytu". Dodał, że ma nadzieję, że kościól na całym świecie pozostanie kościólem otwartym i tolerancyjnym.

W przyszłym miesiącu zostanie opublikowana decyzja Komisji Lambeth, powołanej przez Arcybiskupa Canterbury dla polubownego rozwiązania problemu schizmy. Rosną spekulacje, że Frank Griswold zostanie dyscyplinarnie ukarany za swój czyn.Opcje Artykułu

Trackback

Trackback URL for this entry: http://www.kosciol.pl/trackback.php/20040914143143927

No trackback comments for this entry.
Griswold chce pojednania | 7 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Griswold chce pojednania
dluhomil wto, 14 wrz 2004, 15:32:53
O jakiej schiźmie mowa? Czy cos przegapilem? Kiedy anglikanie zadecydowali, ze kosciol episkopalny nie jest w lącznosci z nimi?
 
Griswold chce pojednania
mateuszwroc wto, 14 wrz 2004, 20:18:32

Kpł 18; 22:"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"

Kpł 20; 13:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

Rz 1; 26-28;"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi."

1 Kor 6;9:"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą"

Dla mnie nie ma tu niczego do rozszerzania. Jest to jedno z niewielu tak jasno wypowiedzianych stanowisk Pisma Św., na chyba, że p.Griswold ma uprawnienia w zmienianiu Pisma Św. Skoro anglikanizm jest protestancki, to musi opierać się na Biblii jako jedynym autorytecie. Skoro tak jest, to dlaczego p.Griswold należy do Kościoła, "który nie ma prawa bytu".

---
"Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną." (J 15;6)

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń